هزینه سفر به مشهد

هزینه سفر به مشهد

زمان خواندن: دقیقه 25
امتیاز کاربران:
امتیاز 3 از 4
شهر: مشهد
دسته بندی: راهنمای سفر
نویسنده: زهرا روح آبادی
هزینه سفر به مشهد
رزرو هتل های مشهد با یک کلیک

همواره با مسافر سلام به روز باشید و بهترین انتخاب ها را برای سفرتان برگزینید. در این مقاله مسافر سلام قصد دارد شما را با هزینه ی سفر به مشهد آگاه کند.
اگر بخواهیم دسته بندی جامعی از هزینه های سفر داشته باشیم، می‌توان به هزینه های نوع رفت و برگشت به سفر (ماشین شخصی، قطار، هواپیما، تور و …)، هزینه های داخل شهر مورد نظر از قبیل حمل و نقل و گردشگری و …، هزینه های محل اقامت، هزینه ی خرید سوغات و … اشاره کرد. ما در این مقاله سعی میکنیم اطلاعات مفصلی از هزینه سفر به مشهد مقدس، در اختیار زائران و گردشگران گرامی قرار دهیم.

مشهد مقدس

هزینه سفر به مشهد

دومین کلان شهر ایران که سالانه پذیرای میلیون ها زائر و گردشگر عزیز است، مشهد می‌باشد. سفر به مشهد سفری متفاوت و معنوی است، که در کنار لحظات معنوی و ملکوتی، می‌توان از تفریحات هیجانی و پارک ها، مناطق و مناظر دیدنی آن هم لحظاتی شاد و خرسند را برای عزیزانتان به ارمغان بیاورید.

رزرو هتل مشهد

حال به شرح هزینه ها می پردازیم:

الف) روشهای سفر به مشهد

 • انتخاب تورهای مشهد

اغلب تورهای مشهد به صورت هوایی ارائه می‌شوند و بعضی از تورها نیز مسیر زمینی و با قطار را برمی‌گزینند. قابل به ذکر است که که در هزینه سفر به مشهد، هزینه ی تورها بسته به آژانس مسافرتی، آژانس هواپیمایی، نوع پرواز یا نوع کابین قطار، کلاس هتل، نوع اتاق مورد نظر و زمان خرید بلیط متفاوت خواهد بود. در این جا معمول ترین و رایج ترین تورهای ارائه شده را ذکر می‌کنیم، که 2 شب و 3 روز یا 3 شب و 4 روز می‌باشد.

مسیر هوایی: 240 هزار تومان الی 750 هزار تومان

مسیر زمینی: 170 هزار تومان الی 560 هزار تومان

 • سفر شخصی

سفر با هواپیما

تمامی هزینه ها برای مسیر یک طرفه گفته شده اند.

بلیت هواپیما تهران – مشهد: ۶۸ هزار تا ۵۶۰ هزار تومان

بلیت هواپیما اصفهان – مشهد: ۷۴ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان

بلیت هواپیما اهواز – مشهد: ۹۴ هزار تا ۷۴۰ هزار تومان

بلیت هواپیما تبریز – مشهد: ۱۳۵ هزار تا ۷۹۰ هزار تومان

بلیت هواپیما شیراز – مشهد: ۸۳ هزار تا ۶۵۰ هزار تومان

بلیت هواپیما کیش – مشهد: ۱۰۰ هزار تا ۷۷۰ هزار تومان

 • طیف بلیت هواپیما از سایر شهرها به مشهد: ۵۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان

سفر با هواپیما به مشهد

سفر با قطار

بلیت قطار تهران – مشهد: بین ۴۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان

بلیت قطار اصفهان – مشهد: حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان

بلیت قطار اهواز – مشهد: حدود ۱۰۰ هزار تا ۱۳۰ هزار تومان

بلیت قطار تبریز – مشهد: حدود ۸۰ هزار تا ۱۱۵ هزار تومان

بلیت قطار شیراز – مشهد: حدود ۱۰۰ هزار تومان

 • طیف بلیت قطار از سایر شهرها به مشهد: ۲۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان

راه آهن مشهد

سفر با قطار به مشهد

سفر با اتوبوس

بلیت اتوبوس تهران – مشهد: حدود ۳۲ هزار تا ۶۸ هزار تومان

بلیت اتوبوس اصفهان – مشهد: حدود ۵۱ هزار تا ۷۸ هزار تومان

بلیت اتوبوس شیراز – مشهد: حدود ۵۶ هزار تا ۹۵ هزار تومان

بلیت اتوبوس تبریز – مشهد: حدود ۶۰ هزار تا ۹۳ هزار تومان

بلیت اتوبوس رشت – مشهد: حدود ۵۲ هزار تا ۹۲ هزار تومان

 • طیف بلیت اتوبوس از سایر شهرها به مشهد: ۲۰ هزار تا ۱۲۰ هزار تومان

پایانه امام رضا مشهد

سفر با اتوبوس به مشهد

سفر با وسیله شخصی

یکی از پر کاربردترین نوع حمل و نقل بین شهری استفاده از وسیله نقلیه شخصی می‌باشد. از مزایای سفر با وسیله شخصی این است که به راحتی و متناسب با شرایط خود برنامه ریزی کرده و زمان دست خودتان می‌باشد، و تنها هزینه ی آن مصرف سوخت وسیله نقلیه شما می‌باشد که بسته به نوع وسیله نقلیه و مقصد مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. برای صرفه جویی در هزینه سفر به مشهد، می توانید از وسیله شخصی استفاده نمایید.

ب) هزینه های داخل شهر

 • هزینه حمل و نقل عمومی در شهر مشهد

مترو:

در صرفه جویی هزینه سفر به مشهد، مترو یا قطار شهری می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. ۵ خط مترو برای شهر مشهد در نظر گرفته شده است که به تدریج به بهره برداری خواهد رسید و در امر جابه جایی مسافران و شهروندان بسیار مشکل گشا خواهد بود.

در حال حاضر خط ۱ مترو مشهد از ایستگاه وکیل آباد تا ایستگاه غدیر (فرودگاه) و مسیر بالعکس از ساعت ۶ صبح تا ۲۲:۳۰ به مسافران سرویس می‌دهد. برای مسافرانی که قصد مراجعه به ییلاقات طرقبه و شاندیز، باغ وحش مشهد، رستوران پدیده شاندیز، شهر‌بازی کوهستان پارک مشهد، یا محل نمایشگاه بین المللی مشهد، پارک ملت مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد، بازار زیست خاور، بازار هفده شهریور، ترمینال، فرودگاه و بسیاری مقاصد دیگر را دارند استفاده از خط یک قطار شهری مشهد مناسب خواهد بود. همچنین در مجاورت ایستگاه وکیل آباد مترو مشهد، پایانه اتوبوس رانی برای بسیاری از مقاصد مهم سرویس‌دهی دارد.

خط شماره ۲ مترو مشهد نیز که شمال و جنوب مشهد را به یکدیگر متصل می‌کند به بهبود بار ترافیکی شهر کمک شایانی خواهد کرد. این خط از ایستگاه کشف رود (ولایت) تا ایستگاه میدان شهدا در تاریخ سوم اسفند ماه سال ۹۵ به بهره‌برداری رسیده و فعال می‌باشد. در حال حاضر هر بیست دقیقه یک قطار اعزام می‌گردد. ساعت کاری این مسیر در حال حاضر از ساعت 6 صبح الی 13 می‌باشد.

علاوه بر اینکه می‌توانید از باجه‌ های ایستگاه‌ های قطار شهری مشهد بلیط تهیه کنید، دو نوع کارت اعتباری، زائر کارت و من کارت نیز برای استفاده از خدمات مترو قابل خرید می‌باشد، که کارت اول برای پرداخت کرایه اتوبوس، خرید طرح ترافیک و پرداخت هزینه پارکینگ نیز قابل استفاده می‌باشد. در باجه‌های شارژ ایستگاه و یا ازطریق دستگاه‌های TVM می‌توانید کارت‌های اعتباری را شارژ کنید.

مترو در مشهد

اتوبوس:

در حال حاضر سه نوع اتوبوس در مشهد به ساکنان، گردشگران و زائران گرامی ارائه خدمت می‌کنند. اتوبوس های تندرو، اتوبوس های BRT، اتوبوس های درون شهری. زائران و گردشگران گرامی می‌توانند به راحتی و آرامش خیال با این اتوبوس ها به تمامی مناطق و اماکن تفریحی شهر مشهد دسترسی داشته باشند.

هزینه هر سفر با اتوبوس در مشهد بین 350 تا 500 تومان می باشد.

اتوبوس های مشهد

من کارت/ بلیط الکترونیکی شهر مشهد

برای پرداخت هزینه سفرهای درون شهری خود با مترو یا اتوبوس می‌بایست از من کارت استفاده نمایید. من کارت بلیط اعتباری می‌باشد که از تمامی باجه های داخل مترو یا باجه های ایستگاه های اتوبوس قابل خریداری می‌باشد. مبلغ کارت 5000 تومان می‌باشد و آن را می‌توان بین 1000 تا 5000 شارژ نمود. البته کارت هایی مختص زائران گرامی نیز ارائه می‌شود که به شرح ذیل می‌باشد.

من کارت زائر 2 سفره :

   غیر قابل استرداد و شارژ مجدد

   قیمت کارت 2,000 تومان

   شارژ موجود 1,100 تومان

   مخصوص استفاده در قطار شهری

   اعتبار کارت از زمان اولین تراکنش 30 روز می باشد

من کارت زائر  6 سفره :

  غیر قابل استرداد و شارژ مجدد

  قیمت کارت 4,000 تومان

  شارژ موجود 3,300 تومان

  مخصوص استفاده در قطار شهری

  اعتبار کارت از زمان اولین تراکنش 30 روز می باشد

من کارت زائر  10 سفره :

  غیر قابل استرداد و شارژ مجدد

  قیمت کارت 6,000 تومان

  شارژ موجود 5,500 تومان

  مخصوص استفاده در قطار شهری

  اعتبار کارت از زمان اولین تراکنش 30 روز می باشد

تاکسی: راحت ترین راه و البته گران ترین راه برای حمل و نقل عمومی در سطح شهر استفاده از تاکسی می‌باشد. برای جاذبه های اصلی شهر مشهد همچون حرم مطهر، فرودگاه، راه آهن، ترمینال، مراکز خرید و … تاکسی های مخصوص به خود را می‌بینید که البته نرخ بیشتری برای جابجایی دارند. نرخ تاکسی های خطی برای اغلب مسیر های سر راست بین 700 تا 1000 تومان می‌باشد.

راه دیگر استفاده از تاکسی برای مسیرهای دورتر استفاده از تاکسی تلفنی، همانند 1829، 133 و تپ سی و اسنپ که به تازگی در مشهد رونق پیدا کرده اند می‌باشد.

تاکسی در مشهد

تاکسی در مشهد مقدس

 • هزینه ی اقامت در شهر مشهد

یکی از گزینه های مهم در هزینه سفر به مشهد، هزینه های اقامت می باشد. در زیر انواع اقامت در مشهد را به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

اقامت رایگان: قطعا که همه ما ایرانی ها خوش مسافرت بوده و لذت سفرهایی که با وسیله ی شخصی و چادر زدن ها و غذا درست کردن های کنار آن را تجربه کرده ایم. شهر مقدس مشهد نیز همانند اکثر شهرهای ایران این امکان را برای گردشگران و زائران خوش ذوق و خوش مسافرت خود فراهم کرده است، تا با کمترین هزینه از بهترین مکان مناسب با امنیت بالا و کیفیت عالی برخوردار گردند دو مکان زیر از پرمراجعه ترین، امن ترین، تمیزترین و خوش آب و هواترین اماکن رایگان اقامت در مشهد می‌باشد.

کمپ غدیر (طرق): در نزدیکی پلیس راه مشهد

کمپ بابا قدرت: بلوار فرودگاه مشهد

کمپ غدیر مشهد

اقامت در جوار حرم مطهر امام رضا (ع):

اسکان در کنار حرم کار چندان مشکلی نمی‌باشد، چرا که هتل ها، هتل آپارتمان ها، مسافرخانه ها، حسینیه ها و اتاق های فراوانی با قیمت های بسیار مناسب در اطراف حرم وجود دراد.

بسیاری از هتل‌های پنج، چهار و سه ستاره در اطراف حرم وجود دارد که بیشتر در خیابان امام رضا هستند. خیابان شیرازی نیز دارای چند نوع از این هتل ها می باشد. علاوه بر هتل ها، هتل آپارتمان‌ها نیز گزینه مناسبی برای اقامت اند که در درجات کیفی متفاوت و فواصل خیلی نزدیک و در اطراف حرم قرار گرفته اند. همچنین بسیاری از مردم خانه و یا اتاق خود را اجاره می‌دهند که برای اقامت چند روزه نیز می‌توانید روی آن ها حساب کنید. علاوه بر همه این‌ها حسینیه های بسیاری در اطراف حرم وجود دارد که هر کدام مختص به شهر و دیاری هستند و امکانات و هزینه مناسبی دارند. برخی از حسینیه ها نیز به رایگان شرایط اسکان را برای شما فراهم می‌آورند.

بنابراین اقامت در نزدیکی حرم به چند شکل ممکن است:

 • رزرو هتل ها، هتل آپارتمان ها، سوئیت ها: طیفی در حدود شبی ۱۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان
 • حسینیه ها و مسافرخانه ها: ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومان

اقامت در سایر نقاط شهر مشهد:

 با توجه به زائر پذیری شهر مشهد و مراجعه بیش از حد انتظار مسافر به این شهر می‌بایست تدابیری برای اسکانشان اندیشیده شود. به این منظور، تعدادی از هتل‌های ۵ و ۴ ستاره معتبر شهر نیز در سایر نقاط مانند محله احمدآباد، بلوار جانباز و بلوار وکیل آباد قرار دارد. این مناطق گرچه با حرم امام رضا (ع) فاصله دارند اما دسترسی مناسبی به سایر نقاط و جاذبه‌های گردشگری مشهد دارند. علاوه بر آن هتل‌ها اغلب سرویس رفت و برگشت به حرم را ارایه می‌دهند.

به جز هتل می‌توانید خانه و یا اتاق را در دیگر محله‌ها اجاره کنید که قطعا قیمت پایین تری دارند، ولی اگر با ماشین به مشهد نرفته اید، می‌توانید برای رفت و آمد از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید که طبیعتاً باید زمان بیش تری را در راه صرف کنید و یا آن که هزینه‌ بیش‌تری بابت تاکسی بپردازید.

شاید در بحث هزینه سفر به مشهد، گزینه استفاده از چادر زدن در پاک ها به ذهن شما هم برسد، اما متأسفانه یا خوشبختانه نمی‌توانید برای اسکان روی پارک‌های سطح شهر حساب کنید، چرا که چادر زدن در پارک ها ممنوع است و با شما برخورد خواهد شد.

هزینه خوراک در سفر به مشهد

 • رستوران ها: 

رستوران های ارزان قیمت و سالن های غذا خوری در سطح شهر: حدود ۳ تا ۱۵ هزار تومان

صرف یک وعده کامل در یک رستوران متوسط و برای دو نفر: حدود ۲۰ هزار تا ۷۰ هزار تومان

صرف غذا در رستورانی لوکس: حدود ۵۰ هزار تا ۳۱۵ هزار تومان

رستوران لوکس در مشهد

 • فست فودها:

فست فودهای زنجیره ای: حدود 10 تا 30 هزار تومان

 • سفره خانه های سنتی:

هزینه ی هر تخت بسته به نوع سفارش بین 10 تا 50 هزار تومان

 • خرید شخصی:

نان (۱ عدد): حدود 500 تومان

شیر (۱ لیتر): حدود 1500 تومان

برنج سفید (کیلویی): حدود 10 هزار تومان

جوجه بی استخوان (۱ کیلو): حدود 8 هزار تومان

گوشت قرمز (۱ کیلو): حدود 35 هزار تومان

تخم مرغ ۱۲ عددی : حدود 4700 تومان

گوجه فرنگی: حدود 2700 تومان

پیاز: حدود 1800 تومان

سیب زمینی: حدود 1700 تومان

فلفل دلمه سبز: حدود 3700 تومان

خیار: حدود 1700 تومان

بادمجان: حدود 1400 تومان

سفره خانه سنتی در مشهد | هزینه سفر به مشهد

 • هزینه ی تفریحات و گردش

پارک های آبی مشهد: 20 تا 46 هزار تومان

 شهربازی پارک ملت: 4 تا 80 هزار تومان

 مجموعه تفریحی چالیدره: از هزار تومان به بالا

باغ موزه نادری: 2500 تومان

آرامگاه فردوسی: 3000 تومان

موزه مرکزی آستان قدس رضوی: 1000 تومان، موزه مردم شناسی: 500 تومان

پارک علمی پروفسور بازیما : 21000 تا 35000 تومان

پارک جنگلی وکیل آباد: رایگان

پارک آبی در مشهد | هزینه سفر به مشهد

 

آرامگاه فردوسی در مشهد

 • هزینه سفر به مشهد (سوغات)

زعفران: بسته به برند و وزن زعفران از 4 هزار تومان به بالا

زرشک: هر کیلو بین 20 تا 25 هزار تومان

شوری مشهدی: هر 1 کیلو در حدود 4 تا 6 هزار تومان

نبات: بسته به وزن و تعداد از 4 هزار تومان به بالا

زعفران سوغات مشهد

نبات سوغات مشهد

زرشک سوغات مشهد

امیدواریم خواندن مقاله هزینه سفر به مشهد برای تصمیم گیری شما در انتخاب سفر به مشهد مقدس موثر بوده باشد. مسافر سلام مشتاقانه منتظر ارسال تجربیات و دیدگاه ها و نظرات شما دوست عزیز می‌باشد.

بازدیدها: 122

آیا از این مقاله راضی بودید؟
زهرا روح آبادی
زهرا روح‌آبادی هستم. عاشق شخصیت آنشرلی با موهای قرمز، علاقه‌مند به ریاضی و دانشجوی مهندسی پزشکی، بسیار ریزبین با روحیه‌ای فوق‌العاده حساس و عاشق طبیعت. هرگز حسرت گذشته رو نمی‌خورم و ناامیدی رو دوست ندارم. تازه قلم بدست گرفتم و در وبلاگ مسافرسلام، برای لذت بردن شما از سفرهاتون، درباره گردشگری و راهنمای سفر می‌نویسم.

امتیاز کاربران

 • داریوش

  بدلیل قرار داشتن حرم امام رضا در شهر مشهد هتل ها و تورهای بسیاری از تمام شهر ها به مشهد وجود داره و قیمت های مناسبی هم داره.

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

هتل های مرتبط

 • هتل نسیم مشهد
  %۱۵
  تخفیف

  هتل نسیم مشهد

  ۳
  مشهد - خیابان امام رضا - امام رضا 8 - چهارراه دوم سمت چپ.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • رزرو هتل درویشی مشهد بعد از کرونا
  %۱۵
  تخفیف

  رزرو هتل درویشی مشهد بعد از کرونا

  مشهد، خیابان امام رضا، بین امام رضا ۲۴ و ۲۶
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل رفاه مشهد
  %۱۵
  تخفیف

  هتل رفاه مشهد

  ۴
  خیابان امام رضا - خیابان دانش شرقی - شهید حنایی 12.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل قصر طلایی مشهد
  %۱۵
  تخفیف

  هتل قصر طلایی مشهد

  ۵
  مشهد - میدان بسیج - خیابان امام رضا - بین امام رضا 34 و 36 - هتل قصر طلایی مشهد.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل مدینه الرضا مشهد
  %۲۱
  تخفیف

  هتل مدینه الرضا مشهد

  ۵
  مشهد - ابتدای خیابان شیرازی - نبش شارستان رضوی.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید

هتل آرمان مشهد ⭐️⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: