فلش/پیکان

ییلاق طرقبه

  • نام(ها):
    ییلاق طرقبه
  • موقعیت جغرافیایی:
    18 کیلومتری جنوب غربی مشهد ، در مسیر راه جاغرق .

طرقبه باوسعت ۱۶۰۰ کیلومتر مربع از مهمترین ییلاقات کوهستانی حاشیه مشهد است که در ۱۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد و در مسیر راه جاغرق واقع شده و از غرب به کوههای بینالود و از شمال به کوه تخت رستم محدود می شود و در کنار شاندیز از مراکز مهم توریستی استان خراسان به شمار می رود.

این مکان در امتداد دره بسیار باصفایی واقع شده و از نظر زمین شناسی از بخش های دشت، پای کوه و کوهستانی شکل گرفته است. طرقبه دارای  آب و هوای سرد و خشک با تابستانهایی خنک و مطبوع می باشد که به دلیل بالا بودن ارتفاع آن میزان بارندگی این منطقه نسبت به شهر مشهد بیشتر است. طرقبه دارای باغ های فراوان بامیوه هایی متنوع در فصول مختلف سال و چشمه سارهایی زیباست و رودخانه ای زیبا از کنار آن می گذرد. این منطقه ی ییلاقی به دلیل آب و هوای مطبوع همه روزه پذیرای زائران، مسافران و مجاوران شهر مشهد است.

یکی از غذاهای محلی طرقبه دیزی و دیگری که پرمصرف ترین غذا در میان بازدیدکنندگان می باشد شیشلیک است. بازارچه ی صنایع دستی طرقبه از معدود اماکن پرطرفدار در طرقبه می باشد خصوصا در بین توریستها. گلیم و جاجیم و وسایل حصیری و سفالی و ظروف مسی و… تنها بخشی از بسیار دیدنی و عرضه داشتنی در این بازار محلی می باشد.

از نقاط دیدنی و تفریحی طرقبه می توان به: دهکده آبی ویلاشهر، باغ وحش، مجتمع سوارکاری ارشاد، مجتمع تجاری بعثت، پارک سنگی نصوح آباد، سدچالیدره، رودخانه ی جنگلی طرقبه، مسجد ازغد، سنگ مولاناعلی معروف به سنگ کمربسته در رودخانه ی باز طرقبه، چشمه عسل و ارتفاعات کردینه، پیست اتومبیل رانی، استادیوم ورزشی بزرگ ثامن و پیست اسکی ابرده اشاره کرد.

اشتراک گذاری:

ثبت نظر شما
میزان رضایتمندی شما:
فلش/پیکان
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: