فلش/پیکان

ییلاق طرقبه

  • نام(ها):
    ییلاق طرقبه
  • موقعیت جغرافیایی:
    18 کیلومتری جنوب غربی مشهد ، در مسیر راه جاغرق .

طرقبه باوسعت ۱۶۰۰ كیلومتر مربع از مهمترین ییلاقات كوهستانی حاشیه مشهد است كه در ۱۸ كیلومتری جنوب غربی مشهد و در مسیر راه جاغرق واقع شده و از غرب به كوههای بینالود و از شمال به كوه تخت رستم محدود می شود و در كنار شاندیز از مراكز مهم توریستی استان خراسان به شمار می رود.

این مكان در امتداد دره بسیار باصفایی واقع شده و از نظر زمین شناسی از بخش های دشت، پای كوه و کوهستانی شكل گرفته است. طرقبه دارای  آب و هوای سرد و خشك با تابستانهایی خنك و مطبوع می باشد كه به دلیل بالا بودن ارتفاع آن میزان بارندگی این منطقه نسبت به شهر مشهد بیشتر است. طرقبه دارای باغ های فراوان بامیوه هایی متنوع در فصول مختلف سال و چشمه سارهایی زیباست و رودخانه ای زیبا از كنار آن می گذرد. این منطقه ی ییلاقی به دلیل آب و هوای مطبوع همه روزه پذیرای زائران، مسافران و مجاوران شهر مشهد است.

یكی از غذاهای محلی طرقبه دیزی و دیگری كه پرمصرف ترین غذا در میان بازدیدكنندگان می باشد شیشلیك است. بازارچه ی صنایع دستی طرقبه از معدود اماكن پرطرفدار در طرقبه می باشد خصوصا در بین توریستها. گلیم و جاجیم و وسایل حصیری و سفالی و ظروف مسی و… تنها بخشی از بسیار دیدنی و عرضه داشتنی در این بازار محلی می باشد.

از نقاط دیدنی و تفریحی طرقبه می توان به: دهكده آبی ویلاشهر، باغ وحش، مجتمع سواركاری ارشاد، مجتمع تجاری بعثت، پارك سنگی نصوح آباد، سدچالیدره، رودخانه ی جنگلی طرقبه، مسجد ازغد، سنگ مولاناعلی معروف به سنگ كمربسته در رودخانه ی باز طرقبه، چشمه عسل و ارتفاعات كردینه، پیست اتومبیل رانی، استادیوم ورزشی بزرگ ثامن و پیست اسكی ابرده اشاره كرد.

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: