فلش/پیکان

چشمه قلقل

  • نام(ها):
    چشمه قلقل
  • موقعیت جغرافیایی:
    ۶۰ کیلومتری شمال غربی دامغان - ۲ کیلومتری روستای دشت بو.

شهر دامغان یکی از شهرستان‌های استان سمنان می‌باشد که دارای جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بسیاری است. در این قسمت با معرفی یکی دیگر از جاذبه‌های شهر دامغان در خدمتتان هستیم. گروه گردشگری مسافر سلام با گروهی مجرب و کارآزموده در زمینه گردشگری قصد دارد تا زیباترین و بکرترین مناطق طبیعی و تاریخی و فرهنگی ایران را برای راهنمایی شما گردشگران عزیز معرفی کند. در بخش جاذبه‌های گردشگری سایت اکثر جاذبه‌های ایران تعریف شده‌اند و شما عزیزان با وارد کردن نام جاذبه مورد نظر در قسمت جستجو این صفحه می‌توانید به اطلاعات کامل و جامع آن دسترسی پیدا کنید. همچنین در صفحه هر جاذبه تعدادی از تصاویر آن قرار گرفته‌است تا شما عزیزان با دیدن تصاویر بتوانید تصمیم خود را برای بازدید از آن جاذبه قطعی کنید. فقط کافیست که با گروه گردشگری مسافر سلام همراه باشید تا به‌روزترین اطلاعات گردشگری و رزرو هتل در اختیارتان قرار بگیرد. در این صفحه با معرفی چشمه قلقل دامغان در خدمتتان هستیم.

چشمه قلقل دامغان

چشمه قلقل در 2 کیلومتری شمال روستا دشتبو و در 60 کیلومتری شمال غربی شهرستان دامغان، در میان یک تنگه کوچک، سرسبز و زیبا در یکی از روستاهای کوهستانی استان سمنان واقع شده است.
آب این چشمه زیبا از انتها شکاف هفت متری یک کوه سنگی قلقل کنان از آن خارج می‌شود. به همین علت اهالی منطقه آن را چشمه قلقل نامیده‌اند.
چشمه قلقل در هر ثانیه 45 لیتر آبدهی دارد که این حجم، بالاترین حجم آبدهی در مجموعه چشمه‌های تویه دروار می‌باشد. طعم آب چشمه قلقل بسیار شیرین و خوشگوار است و از گذشته مورد استفاده عموم جهت آشامیدن و آبیاری باغ‌ها قرار می‌گیرد.

طبیعت چشمه قلقل

درختان کهنسال، سبزه‌زارها، گلزارهای عطرآگین، آب‌و‌هوای معتدل و مطبوع تنگه، نوای دلنشین شرشر آب چشمه، آهنگ شورانگیز پرندگان در بهار و تابستان، این چشمه زیبا را به تفرجگاهی خاطره‌انگیز برای گردشگران و عموم مردم منطقه تبدیل کرده است.
چشمه قلقل در بالاترین نقطه تویه دروار قرار گرفته است و از چشم‌انداز طبیعی بی‌نظیری از کوهستان منطقه برخوردار می‌باشد. به همین علت در تابستان‌ها برای تفریح و آب‌تنی مورد استقبال گردشگران و مردمان منطقه قرار می‌گیرد.
پوشش گیاهی این منطقه ییلاقی و گونه‌های جانوری آن بیشتر شامل گونه‌های کوهستانی می‌باشد.

جاذبه‌های اطراف چشمه قلقل

  • علاوه بر طبیعت بکر و آب‌و‌هوای دل‌انگیز چشمه قلقل، امامزاده میرجبرئیل و بقایای قلعه‌ای در شرق روستا تویه دروار از دیگر جاذبه‌های اطراف چشمه می‌باشند که، این منطقه را به یک منطقه نمونه گردشگری تبدیل کرده اند.
  • یکی دیگر از جاذبه‌های بکر اطراف چشمه، ناحیه‌ای با نام انگورستانی، که منطقه‌ای با آبشار آکواریومی زیبا می‌باشد، گردشگران را به سمت خود جذب می‌کند و سالانه مورد استقبال جمع کثیری از گردشگران قرار می‌گیرد.

بهترین فصل بازدید از چشمه قلقل

زمان بازدید از چشمه قلقل در سه فصل بهار و تابستان و پاییز می‌باشد. بکرترین و زیباترین صحنه‌های طبیعی را در این سه فصل در چشمه قلقل دامغان تجربه کنید. زمستان چشمه قلقل سرد و برفی می‌باشد و امکان رفت و آمد را سخت می‌کند.

راه دسترسی به چشمه قلقل دامغان

برای رسیدن به این چشمه باید روستاهای کوهستانی صح، دروار، تویه و دهخدا را پشت سر بگذارید و سپس در جاده کنار دفتر مخابراتی روستا دهخدا را حدود 5 کیلومتر به طرف شمال غرب بپیمایید تا به محل چشمه قلقل برسید.

دیگر جاذبه‌های شهرستان دامغان:

بازدیدها: 222

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد