نرخ هتل های مشهد

زمان خواندن: دقیقه
امتیاز کاربران:
امتیاز 0 از 4
دسته بندی: نرخ نامه, هتل ها
نویسنده: هانیه هوشیار
نرخ هتل های مشهد

همان طور که از عنوان موضوع پیداست در این مطلب قصد داریم به نرخ هتل های مشهد بپردازیم. قبل از آن که وارد بحث شویم بد نیست بطور اختصار به مقوله‌ی نرخ گذاری و مسائل پیرامون آن بپردازیم.

هر اتاقی در هر هتلی یک قیمت مصوب و قانونی دارد که معمولا در ابتدای هر سال توسط اتحادیه هتلداران برای هر هتل تعیین شده و هتل موظف است تا پایان سال (البته به جز ایام عید که داستان خاص خود را دارد) با همان قیمت بفروشد. این همان قیمتی است که وقتی مستقیم با هتل تماس میگیریم به ما اعلام می شود و تقریبا بالاترین قیمتی است که برای آن اتاق خواهیم شنید. فروش بالاتر از این قیمت توسط هتل غیرقانونی بوده و هیچ آژانس و یا سایت رزرواسیونی بالاتر از این قیمت نمی فروشد و عملا منطقی هم نیست بالاتر از این قیمت خرید کنید.  نرخ هتل های مشهد نیز به همین روال تعیین می گردد. به این نرخ که توسط اتحادیه در ابتدای سال برای هر هتل تعیین خواهد شد “نرخ برد board” گفته میشود و در حالت عادی هر قیمتی که از سایت های رزرواسیون بگیرید از این مبلغ پایینتر خواهد بود. اما چطور؟

[WBHTL_SIB]

همه ی هتل ها در برنامه ی فروش خود برای سایت های رزرواسیون پورسانتی در نظر می گیرند و اتاق های خود را با قیمتی ارزان تر از قیمت مصوب به آن ها می فروشند.
حال ممکن است یک آژانس قدرتمند بتواند ۳۰ درصد زیر قیمت اتاق را بخرد و آژانس دیگر  ۱۰  درصد تخفیف داشته باشد. این به عهده آن سایت است که به مسافر چقدر تخفیف بدهد و چند درصد سود برای خود در نظر بگیرد و همین استراتژی های مخصوص هر سایت است که شاهد اختلاف قیمت منابع مختلف برای یک نوع اتاق در هتل هستیم. تا اینجا متوجه شدیم که نرخ هتل های مشهد وابسته به عوامل یاد شده می باشد.

پس در مقایسه و تحقیقی که قبل از رزرو انجام می دهید از این اختلاف قیمت ها نگران نباشید و از ارزان ترین سایت معتبر که می شناسید خرید کنید. گاهی اوقات نیز دلایلی چون گارانتی یک هتل یا هتل آپارتمان توسط سایت رزرواسیون یا آژانس و در نظر گرفتن آفرهای ویژه در بعضی از فصول باعث نرخ گذاری پایین و فروش با ارزان ترین قیمت می گردد.

نرخ نامه هتل های مشهد

اما….

نرخ هتل های مشهد تابع یک سری دلایلی است که پروسه‌ی نرخ گذاری را در آن کمی متمایز کرده است. نرخی که توسط اتحادیه قبل از سال نو به هتل ها به عنوان نرخ برد داده میشود برای همکاران و باز برای همکاران خاص تر هتل، دارای پورسانت در همان نوروز نیز می باشد.

در ایام غیر از ایام خاص و نوروز و به اصطلاح ایام “غیرپیک” در مشهد، قیمت ها به پایین ترین سطح خود می رسد و گاهی اوقات هتل های ۲ و ۳ ستاره با بهترین نوع خدمات و کیفیت، قیمت هایی کمتر از هتل آپارتمان یا هم سطح هتل آپارتمان ها ارائه می کنند تا در بازار رقابتی بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند و این موضوع باعث گردیده تا نرخ گذاری هتل ها در مشهد بنا بر قاعده ی خاصی انجام نگیرد.

دوری و نزدیکی به حرم مطهر رضوی نیز از تاثیرگذارترین مسائل در امر نرخ گذاری واحدهای اقامتی در مشهد می باشد به طوری که گاهی اوقات قیمت هتلی با ۲ ستاره در همجوار حرم مطهر، با قیمت یک هتل ۴ ستاره با فاصله ای دورتر برابری می کند، ولی همیشه هتل آپارتمان هایی در نزدیک حرم مطهر رضوی وجود دارند که علاوه بر باکیفیت بودن اتاق ها و ارائه ی خدماتی عالی، قیمت هایی معقول و از نظر مسافران به صرفه تر دارند.

بااین اوصاف قیمت اتاق ها با هر تیپ در تمامی واحدهای اقامتی اعم از هتل یا هتل آپارتمان یا مهمانپذیر دارای بازه وسیعی میباشد.
از حدود شبی ۳۰ هزار تومان در هتل آپارتمانها ثبت شده تا شبی ۱۵۰۰۰۰۰ تومان در هتل های ۵ ستاره.

آیا از این مقاله راضی بودید؟
اشتراک گذاری:
هانیه هوشیار
سلام این یک زندگی نامه است
نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

👇🏻 مسافرسلام را اینجا بشناسید 👇🏻

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: