ایرانگردی در نوروز

ایرانگردی در نوروز

یکی از لذت بخش ترین کارها به غیر از دید و بازدید اقوام و دوستان در نوروز، ایرانگردی در نوروز است. یکی از بهترین زمان ها برای ایرانگردی، نوروز می باشد.
هزینه سفر به خارج از کشور نسبت به سفرهای داخلی گران تر و دردسرسازتر است بنابراین در این مقاله چند منطقه ی مناسب جهت ایرانگردی در نوروز را معرفی می کنیم.
ایرانگردی در نوروز می توان با وسیله شخصی، وسایل حمل و نقل عمومی همچون هواپیما، اتوبوس، قطار صورت پذیرد. در ایام نوروز به علت اینکه اکثر مردم تعطیل هستند، جمعیت زیادی قصد مسافرت دارند بنابراین مشکلاتی همچون شلوغی جاده‌ها، اغلب هتل‌ها پر است، ممکن است اقامتگاه مناسب پیدا نکنید. اگر می‌خواهید سفری راحت و آسوده داشته باشید و از آن لذت ببرید از الان برای ایرانگردی در نوروز برنامه ریزی کنید.
مسافر سلام قصد دارد که اطلاعات کاملی در خصوص بهترین مقاصد ایرانگردی در نوروز را به شما دوست داران سفر معرفی کند تا تعطیلات امسال را با تجربه‌های جدید بگذرانید.

 • شیرز

اولین گزینه ی ایرانگردی در نوروز دره حیرت انگیز شیرز می باشد. دره شیرز در بخش زردلان و در منطقه ای به نام اولاد قباد قرار دارد. دره حیرت انگیز شیرز یکی از مناطق بکر ایرانگردی در نوروز با سرچشمه ها، آبشارها و درختان وحشی پر میوه اش در غرب کشور می باشد.

منطقه شیرز

 • جزیره ی هنگام

دومین مکان ایرانگردی در نوروز که به شما معرفی می کنیم جزیره ی هنگام از دیدنی های قشم است. وسعت جزیره ی هنگام حدود ۵۰ کیلومتر مربع است و دارای معادن سرب، نمک و خاک است. طولانی ترین قطر جزیره به فاصله ی ۹ کیلومتر از روستای هنگام کهنه تا روستای هنگام جدید می باشد. این جزیره دارای ارتفاعات پست آهکی است و بلندترین نقطه آن کوه ناکس با ۱۰۶ متر ارتفاع دارد.

جزیره ی هنگام

 • اهر

اهر یکی دیگر از مکان ایرانگردی در نوروز می باشد که از شهرهای قدیمی استان آذربایجان شرقی است. شهر اهر در ارتفاع ۱۳۶۰ متر از سطح دریا قرار گرفته‌ است و از شمال به کلیبر، از شرق به مشکین‌شهر و مغان، از مغرب به ورزقان و از جنوب به هریس محدود شده است.
شهر اهر در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و بیشینه ی دمای اهر در فصل تابستان ۳۴ درجه ی سانتی‌گراد و کمینه ی دمای آن در فصل زمستان ۲۷ درجه ی سانتی‌گراد زیر صفر است.
مسجد جامع، مسجد شیخ عماد و بقعه ی شیخ شهاب‌الدین محمود اهری از اماکن تاریخی شهرستان اهر است.

بقعه ی شیخ شهاب‌الدین محمود اهری

 • جنگل لفور

مکان ایرانگردی در نوروز را می توان آبشاری در دهستان لفور یا لپور نام برد. دهستان لفور یا لپور در شهرستان بابل در استان مازندران واقع شده است. در جنگل لفور آبشاری با ارتفاع تقریبی ۷۵ متر قرار دارد. این آبشار در فاصله‌ی ۱۵ کیلومتری زیرآب سواد کوه و در کنار امامزاده‌ای سه بزرگوار گزو است.

 جنگل لفور

 • شهر انگور

مکان ایرانگردی در نوروز دیگری که مسافر سلام به شما معرفی می کند شهر انگور است. شهر تاریخی ابهر در استان زنجان است. از جمله جاذبه های دیدنی آن می توان سد کینه ورس، چشمه علی بلاغی، مسجد جامع قروه و آرامگاه پیر احمد زهرنوش نام برد.

شهر انگور ابهر

 • روستای کندوان

ایرانگردی در نوروز را می توان با روستای کندوان در استان آذربایجان شرقی شروع کرد. به روستای کندوان، روستای صخره ای ایران نیز گفته می شود زیرا در دل صخره ها ساخته شده است. روستای کندوان به شکل کله قند و کندوی عسل می باشد که در ۵۰ کیلومتری تبریز واقع شده است.
در روستاهای آمریکا و ترکیه این خانه های صخره ای به هتل تبدیل شده اند و کندوان هنوز هم مردم در آن به شکل گذشته زندگی می کنند.

روستای کندوان

 • دشت لاله های واژگون

دشت های گل متعددی در ایران داریم که مشهورترین دشت لاله در ایران، دشت لاله‌های واژگون شهرستان کوهرنگ است. به لاله‌های واژگون، گل اشک مریم نیز گفته می شود که در اواخر فروردین تا اواخر اردیبهشت گل‌ می دهند. ایرانگردی در نوروز را می توان با دشت لاله های واژگون شروع کرد. شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

دشت لاله های واژگون کوهرنگ

 • کلیبر

ایرانگردی در نوروز یعنی سفر به شهرستان کلیبر! شهرستان کلیبر در شمال شرقی استان آذربایجان شرقی واقع شده است. شهرستان کلیبر از شمال با جمهوری آذربایجان، از شرق با استان اردبیل، از غرب با رود ارس و از جنوب با اهر همجوار است. از جمله جاذبه های دیدنی کلیبر می توان حمام مسجد جامع کلیبر، امامزاده کلیبر، رودخانه کلیبر، کاروانسرای دوره صفوی و برج های یادمان می توان اشاره کرد.

شهرستان کلیبر

اشتراک گذاری:

نویسنده : پریسان

بیشترین تخفیف ها

بیشتر ...

مقالات مرتبط

نظرات کاربران درباره

 • سلام مقاله خوبی بود. اگه میشه در مورد دره شیرز بیشتر توضیح بدین و بگید که دقیقا کجاست. چون من تاحالا اسمشو نشنیده بودم.

  فلش/پیکان
 • مهتاب رضایی

  از جاهایی که معرفی کردید بسیار لذت بردم و عاشق طبیعت گردی به خاطر آرامشی که دارد هستم.

  فلش/پیکان
ثبت نظر شما
میزان رضایتمندی شما:
فلش/پیکان
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: