فلش/پیکان

پیست اسکی شیرباد

  • نام(ها):
    پیست اسکی شیرباد
  • موقعیت جغرافیایی:
    خراسان رضوی، جاده مشهد، چناران، دوربرگردان گلمکان، انتهای دره دولت‌آباد.

شیرباد نامی است که شاید تعداد کمی از مردم شنیده باشند اما باید گفت اگر عاشق اسکی و ورزش‌های زمستانی هستید بهتر است به پیست اسکی شیرباد حتماً سر بزنید.

معرفی پیست اسکی شیرباد

قله شیرباد بلندترین قله رشته‌کوه های بینالود و بلندترین ارتفاع در استان خراسان می‌باشد، به همین دلیل به «بام خراسان» شهرت دارد. این قله در دامنه‌های شمالی به دره نهل زشک و دره دولت‌آباد چناران و در دامنه جنوبی به روستای بوژان در نزدیکی شهر نیشابور منتهی شده‌ است و به دلیل نزدیکی به دره زشک، بوژان، دره خرو و دره‌های سرسبز اطراف دارای چشم‌انداز زیبایی است.
روستای دولت‌آباد در پنجاه کیلومتری غرب شهر مشهد قرار گرفته‌ است و پیست اسکی شیرباد حدوداً در بیست کیلومتری این روستا در ارتفاعات قله مرتفع شیرباد از قلل رشته کوه‌های بینالود واقع شده‌ است. پیست اسکی شیرباد به دلیل ارتفاع زیادی که دارد در بیشتر فصل‌های سال برف‌گیر است. طول پیست اسکی شیرباد در حدود 870 متر است و این پیست مجهز به تله اسکی است. جاده آسفالت شده‌ای که تا روستای دولت آباد کشیده شده است امکان استفاده از پیست اسکی را راحت کرده‌ است. پیست شب، نیز در مجموعه اسکی شیرباد به بهره‌برداری رسیده‌ است. همچنین در سال 1394 خوابگاهی در این مجموعه افتتاح شده و قابل استفاده می‌باشد.
پیست اسکی شیرباد با شش سال قدمت اولین و تنها پیست اسکی شرق کشور در سال ۱۳۸۸ با رعایت مسائل فنی و با هزینه‌ای بیش از چهار میلیارد تومان طی دو سال، توسط افراد کاملاً مجرب و حرفه‌ای در ارتفاعات رشته کوه بینالود احداث شد. پیست اسکی شیرباد در طول سال از اوایل آذر ماه تا اواسط فروردین قابل استفاده می‌باشد.

امکانات پیست اسکی شیرباد

کل مسافت پیست اسکی شیرباد ۱۲۰۰ متر است. با توجه به اینکه تمام لوازم مربوط به اسکی در این مکان فراهم می‌باشد، و لوازم اسکی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته می‌شود زمینه برای گسترش این ورزش محیا می‌باشد و همچنین کلاس‌های آموزشی فراوانی توسط هیئت اسکی خراسان رضوی در این مکان برگزار می‌شود. در حال حاضر بالغ بر ۵۰۰ نفر اسکی‌باز در سطح استان خراسان رضوی در حال فعالیت می‌باشند.
مسیر رفتن به پیست مخصوصاً در قسمت دولت‌آباد تا پیست شیرباد، مسیری برف‌خیز و کوهستانی است و به دلیل وجود خطراتی که در مسیر وجود دارد در صورتی که علاقه‌مندان ورزش اسکی شخصاً قصد استفاده از پیست را دارند حتماً باید توسط رانندگان حرفه‌ای و راه بلد اقدام کنند و  قبل از حرکت کردن از هیئت یا پیست، وضعیت جاده و آب‌وهوا را پرس و جو کنند. پیست اسکی شیرباد سه مسیر برای اسکی کردن دارد: مسیر مبتدیان، مسیر اسکی‌بازان متوسط و مسیری برای اسکی‌بازان حرفه‌ای. هزینه ورودی به پیست اسکی شیرباد ۴۵ هزار تومان می‌باشد و از ساعت ۹ تا ۱۶ در اختیار اسکی‌بازان است. البته باید عنوان کرد به تازگی نیز پیست شیرباد در شیفت شب نیز برای اسکی‌بازان باز است.

امکانات این پیست شامل:

یک دستگاه بالابر تله اسکی، لوازم اسکی، رستوران و کافی‌شاپ است. همچنین برای آرامش و استراحت مسافران و ورزشکاران خوابگاهی نیز در نزدیک پیست تعبیه شده‌ است.

تله اسکی شیرباد: تله اسکی شیر باد به طول ۹۰۰ متر علاقه‌مندان را تا ارتفاعات بالا می‌برد و پس از آن ورزشکاران و دوستداران طبیعت علاوه بر استفاده از منظره زیبای این پیست می‌توانند با طی مسیری هزار و دویست متری لذت یک اسکی مطمئن و فرح‌بخش را تجربه کنند.

ساختمان شیرباد: ساختمان سه طبقه‌ای به منظور استقرار امکانات و تجهیزات لازم و همچنین راه‌اندازی یک رستوران و کافی‌شاپ و چندین سوئیت برای اقامت علاقه‌مندان در این محل در نظر گرفته شده‌ است.

بازدیدها: 331

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد