فلش/پیکان

معرفی شهر مشهد

 • نام(ها):
  مشهد
 • تعداد هتل های ثبت شده:
  ۱۰۰ هتل
 • جاذبه های گردشگری:
  ۴۰ جاذبه گردشگری

مشهد یکی از شهرهای بزرگ ایران بعد از تهران است. به دلیل وجود حرم علی بن موسی الرضا عليه‌السلام در سال ۱۳۸۸ به عنوان پایتخت معنوی ایران و همچنین در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیز برگزیده شد. این شهر سالانه پذیرای تعداد بی‌شماری زائر از داخل و خارج کشور است.

مشهد شهری است مدرن دارای فن‌آوری بالا و دارای میراث معماری پرجاذبه در حرم مطهر و همچنین جاذبه‌های تاریخی از جمله آرامگاه خواجه ربیع، آرامگاه فردوسی و جاذبه‌های طبیعی مانند: پارک جنگلی وکیل آباد، نغندر، جاغرق، ییلاقات شاندیز و ییلاق طرقبه است.

موقعیت جغرافیایی شهر مشهد:

شهر مشهد مرکز یکی از پهناورترین استان‌های ایران یعنی خراسان رضوی می‌باشد. مساحت این استان به ۳۱۳,۳۳۷ کیلومتر مربع می‌رسد و یکی از بزرگ‌ترین استان‌های ایران می‌باشد.
این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی از شمال به جمهوری ترکمنستان و از غرب و جنوب به شهرستان‌های نیشابور و فریمان و از شرق به سرخس محدود است.
شهر مشهد با ارتفاع ۱,۱۵۰ متر در حوزه رودخانه کشف رود بین کوه‌های هزار مسجد و بینالود گسترده شده است. به دلیل وجود گسل‌های فراوان در این منطقه این استان یکی از مناطق زلزله‌خیز در ایران بوده است. آب و هوای این استان در نقاط مختلف متفاوت است اما در مجموع دارای آب و هوایی معتدل و رو به سرد و خشک است. برای اطلاع از آب و هوای مشهد می‌توانید هر روز به این صفحه سر بزنید.
شهرستان مشهد دارای ۴ شهر و ۵ بخش و ۱۵ دهستان است. این شهرستان دارای جمعیت زیادی است و طبق آخرین سرشماری
جمعیت شهر مشهد بیش از ۳ میلیون نفر بوده است.
زبان مردم این شهر فارسی است و بیشتر مردم شهر مسلمان هستند.

مشهد به دليل شهر زيارتی و مسافرتی از مکان‌های اقامتی و هتل‌های بسياری برخوردار است که می‌توانيد هنگام سفر به اين شهر رزرو هتل و محل اقامت خود را به مسافرسلام بسپاريد.

راستی ما براتون یک عالمه مقاله کاربردی در رابطه با مشهد آماده کردیم که چند تا از مهم تریناش واستون آوردیم.

دیگر مقالات را می‌توانید در وبلاگ ما و با عضویت در خبرنامه مسافرسلام دنبال کنید.

موقعیت جغرافیایی هتل های مشهد

نمایش همه هتل های مشهد

جاذبه های گردشگری مشهد

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: