فلش/پیکان

معرفی شهر مشهد

 • نام(ها):
  مشهد
 • تعداد هتل های ثبت شده:
  ۹۱ هتل
 • جاذبه های گردشگری:
  ۴۲ جاذبه گردشگری

مشهد یکی از شهر های بزرگ ایران بعد از تهران است. به دلیل وجود حرم علی بن موسی الرضا در سال ۱۳۸۸ به عنوان پایتخت معنوی ایران و همچنین در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیز برگزیده شد. این شهر سالانه پذیرای تعداد بیشماری زائر از داخل و خارج کشور است. شهر مشهد شهری است مدرن دارای فن آوری بالا و دارای میراث معماری پرجاذبه در حرم مطهر و همچنین جاذبه های تاریخی از جمله آرامگاه خواجه ربیع، آرامگاه فردوسی، و جاذبه های طبیعی مانند پارک جنگلی وکیل آباد، نغندر، جاغرق، ییلاقات شاندیز، ییلاق طرقبه است.
شهر مشهد مرکز یکی از پهناور ترین استان های ایران یعنی خراسان رضوی می باشد. مساحت این استان به ۳۱۳۳۳۷ کیلومتر مربع می رسد. ویکی از بزرگ ترین استان های ایران می باشد. شهر مشهد از نظر موقعیت جغرافیایی از شمال به جمهوری ترکمنستان و از غرب و جنوب به شهرستانهای نیشابور و فریمان و از شرق به سرخس محدود است.
شهر مشهد با ارتفاع ۱۱۵۰ متر در حوزه رودخانه کشف رود بین کوه های هزار مسجد و بینالود گسترده شده است. به دلیل وجود گسل های فراوان در این منطقه این استان یکی از مناطق زلزله خیز در ایران بوده است. آب و هوای این استان در نقاط مختلف متفاوت است اما در مجموع دارای آب و هوایی معتدل و رو به سرد و خشک است.
شهرستان مشهد دارای ۴ شهر و ۵ بخش و ۱۵ دهستان است. این شهرستان دارای جمعیت زیادی است و طبق اخرین سرشماری جمعیت شهر مشهد بیش از ۳ میلیون نفر بوده است.
زبان مردم این شهر فارسی است و بیشتر مردم شهر مسلمان هستند.

موقعیت جغرافیایی هتل های مشهد

نمایش همه هتل های مشهد

جاذبه های گردشگری مشهد

ثبت نظر شما
میزان رضایتمندی شما:
فلش/پیکان
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: