هرگز این سوال ها را از مهمانداران هواپیما نپرسید!

زمان خواندن: دقیقه
امتیاز کاربران:
امتیاز 0 از 4
دسته بندی: راهنمای سفر
نویسنده: مهری محمدی
هرگز این سوال ها را از مهمانداران هواپیما نپرسید!

مهمانداری هواپیما همچون شغل های دیگر، دارای یک سری مزیت و یک سری معایب می‌باشد. شاید در ابتدا تصور کنید که مهمانداران وظیفه‌ی سختی ندارند و فقط از یک کشور به کشور دیگر سفر می‌کند، در صورتی که اصلا چنین نیست.

بخشی از مشکلات روزانه ی مهمانداران عبارتند از تاخیر در پروازها، ساعت ها معطلی، گریه کودکان در طی پرواز، بی احترامی بعضی از مسافران و پروازهای طولانی می‌باشد.

سوال های نادرست بعضی از مسافران از مهمانداران هواپیما نیز به خستگی آنها می افزاید.

امروز مسافر سلام قصد دارد به شما بگوید که چه سوالاتی را هرگز از مهمانداران هواپیما نپرسید.

هرگز این سوال ها را از مهمانداران هواپیما نپرسید!

مهماندار هواپیما در حال کمک به مسافر

متاسفم مزاحمتون شدم ولی …..!

این جمله تعارفی بیش نیست، چرا که اگر نمی خواستید مزاحم شوید واقعا مزاحم نمی‌شدید. پس نگویید متاسفم و این وظیفه آنهاست که امنیت جای شما را فراهم کنند و به شما نوشیدنی یا ملحفه بدهند.
اگر واقعا به کمک آنها احتیاج دارید، لزومی ندارد از آنها عذرخواهی کنید ولی بعضی از درخواست ها خارج از محدوده ی وظایف آنها می باشد.

مهماندار هواپیما

آیا خلبان ماهر است؟

این سوال، آزاردهنده ترین و بدترین سوالی است که می‌توانید از یک مهماندار هواپیما بپرسید. عکس العمل اکثر مهمانداران به این سوال، تعجب و ناخشنودی است.
تمام خلبان های ایرلاین‌ها، افرادی باهوش و حرفه‌ای هستند که طی آزمون های مختلف به مهارت لازم می‌رسند و علاوه بر آن تجربه لازم را برای این کار دارند.
هیچ ایرلاینی، با استخدام خلبان مبتدی و بدون مهارت، اعتبار خودش را به خطر نمی اندازد!

خلبان هواپیما

چرا پرواز تاخیر دارد!

اگر هواپیما تاخیر داشته باشد، به مهماندار اطلاع می دهند تا شما را در جریان بگذارند، پس لزومی ندارد تک تک مسافران از مهماندار سوال بپرسند.

تأخیر پرواز

به من کمک می کنید چمدانم را بالا بگذارم؟

چمدان سنگینی که با خود به داخل هواپیما حمل کرده اید اما نمی توانید آن را بالا ببرید و در قفسه ی بالای سرتان بگذارید، نباید این کار را به مهماندار محول کنید.
به یاد داشته باشید که مسئولیت کارهای خودتان در هواپیما بر عهده خودتان است! در هیچ جای دنیا به مهمانداران بالا گذاشتن چمدان های مسافران را  آموزش نمی دهند!

مهماندار هواپیما در حال بالا گذاشتن چمدان

خوراکی دیگری برای خوردن دارید؟

یکی از سوالاتی که مهماندار را بسیار عصبانی می‌کند، درخواست غذای دیگر می‌باشد. به یاد داشته باشید که شما سوار هواپیما شده اید و به رستوران و یا کافه نرفته‌اید!
مطمئن باشید که مهماندار هر غذایی که به شما می دهد، غذای دیگری به جز آن در هواپیما وجود ندارد. پس سوال های اضافی در این مورد بی‌فایده است.
اگر به هر دلیل غذای هواپیما را دوست ندارید، می‌توانید غذای مورد علاقه خود را بسته بندی کنید و به داخل هواپیما ببرید و صرف کنید.

مهماندار هواپیما در حال پذیرایی

در کارها کمکم می‌کنید؟

مهمانداران دارای وظایف مشخصی در هواپیما هستند از جمله: آموزش نکات ایمنی، رفع تشنگی مسافران، اطمینان از امنیت مسافران و ایجاد ارتباط بین کابین خلبان و مسافران.
پس اگر کودکتان در داخل هواپیما مدام بهانه‌گیری می‌کند و نمی‌توانید او را آرام نگهدارید، نباید از مهماندار بخواهید بچه‌تان را نگه دارد. این در حیطه وظایف آنها نیست.

کودکان در هواپیما

می‌توانم گوشی تلفنم را روشن کنم؟

وقتی جواب سوالی را می‌دانید، پرسیدن مجدد آن سوال چه فایده‌ای دارد؟ هیچ استثنایی وجود ندارد.
به عنوان مثال بدیهی است که تلفن همراه را نمی‌توان در هواپیما روشن کرد. حالا پرسیدن این سوال که می‌توان حتی برای یک لحظه گوشیتان را روشن کنید یا خیر، چه ضرورتی دارد جز اینکه فقط تکرار مکررات است.
تلفن همراه در هواپیما حتما باید روی حالت پرواز  یا خاموش باشد.

خاموش گردن تلفن همراه در هواپیما

سخن آخر

با توجه به مطالبی که گفته شد، شما هرگز این سوال ها را از مهمانداران هواپیما نپرسید!

می‌توانید تجربیات خود را با مسافر سلام در میان بگذارید.

سامانه رزرواسیون مسافر سلام یکی از سایت های معتبر رزرو هتل می‌باشد. اگر قصد رزرو هتل در مشهد، یا دیگر شهر های ایران را دارید، مسافر سلام مفتخر است تا این امر را برای شما محقق نماید.

مقالات مرتبط:

اسرار ایرلاین ها که از مسافران مخفی مانده است

راهکارهای مقابله با ترس از پرواز

آیا از این مقاله راضی بودید؟
اشتراک گذاری:
مهری محمدی
نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

معرفی هتل کوثر ناب مشهد ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: