عجیب ترین مناطق ایران

زمان خواندن: دقیقه 13
امتیاز کاربران:
امتیاز 2 از 4
دسته بندی: طبیعت گردی
نویسنده: مسافر سلام
عجیب ترین مناطق ایران
رزرو هتل های ایران با یک کلیک

عجیب ترین مناطق ایران

در ایران، مناطق گردشگری عجیبی وجود دارد. هرکدام از این عجیب ترین مناطق ایران و یا به اصطلاح مرموز دارای داستان‌هایی عجیب هستند. یکی از جذابیت‌های گردشگری، ماجراجویی در عجیب‌ترین مناطق ایران است، سفری سرشار از هیجان، دلهره و خرافات می‌باشد. مسافر سلام در این گزارش به معرفی عجیب‌ترین مناطق ایران می‌پردازد.

برای رزرو هتل های ایران و رزرو هتل مشهد کلیک کنید.

مثلث برمودای ایران

یکی از عجیب‌ترین مناطق ایران، مثلث برمودای ایران یا ریگ جن می‌باشد. مثلث برمودای ایران اسرارآمیز‌ترین، شگفت‌انگیزترین و ترسناک‌ترین منطقه ایران است. وسعت مثلث برمودای ایران حدود 3800 کیلومترمربع است و در جنوب سمنان، قرار گرفته است. مثلث برمودای ایران از تپه‌های ماسه‌یی متعددی تشکیل شده است و با باتلاق‌های ترسناکش، مرگ را برای هر موجود زنده به ارمغان می‌آورد.
عجیب ترین مناطق ایران

علت انتخاب آن به عنوان یکی از عجیب‌ترین مناطق ایران، عدم وجود چشمه یا چاه آبی در این منطقه است. نبود منابع آب به همراه وجود موانع طبیعی از جمله باتلاق‌های نمک و تپه‌های ماسه‌ای مرتفع، این منطقه را در طول قرن‌ها از دسترسی انسان دور نگه داشته است. در مثلث برمودای ایران، هیچ پوشش گیاهی و جانوری ندارد. وجود شن‌زارهای گسترده‌ی و باتلاق‌های آن، هر انسانی را به وحشت می‌اندازد و سفر بدون تجهیزات لازم بازی با مرگ است.
عجیب ترین مناطق ایران

ذشتگان اعتقاد داشتند، این سرزمین نفرین شده و مرکز شیاطین و ارواح پلید است و می‌گفتند اگر کسی پایش به ریگ جن برسد، ناپدید می‌شود! چند سال پیش، علی پارسا (کویرشناس مقیم آمریکا) به همراه میران‌زاده (رییس وقت پارک ملی کویر) با هواپیما بر فراز ریگ جن پرواز کردند تا ثابت کنند این منطقه شباهتی با مثلث برمودا ندارد. هرچند این ویژگی‌ها عجیب‌ترین مناطق ایران را ایجاد کرده است.
برای رسیدن به مثلث برمودای ایران یکی از عجیب‌ترین مناطق ایران به شرق دریاچه‌ی نمک، شمال چوپانان و انارک و غرب جندق، یعنی در کویر مرکزی ایران بروید.

مثلث برمودای | عجیب ترین مناطق ایران ایران

ریگ جن

جنگلی که از آن صدای جیغ شنیده می شود!

عجیب ترین مناطق ایران

جنگلی انبوه در اطراف مشهد ابتدای روستای سربرج از توابع بخش طرقبه، وجود دارد که با تاریک شدن آسمان صداهای وحشت آوری شبیه جیغ از میان درختان شنیده می‌شود و یکی از عجیب‌ترین مناطق ایران است. برخی ساکنان منطقه، علت این صداهای وحشت‌آور را از ملخ‌هایی که به این منطقه هجوم آورده‌اند و شب‌ها به درختان پناه می‌برند، عواملی ناشناخته را از جمله آب وهوا، می‌دانند. مردم محلی معتقدند که این صداها چندسالی است که به گوش می‌رسد و قبلا این صداها نبوده است.

جنگلی که جیغ می کشد

طرقبه و جنگل وحشت

سفر به غار قاتل

عجیب ترین مناطق ایران

غار پَراو مشهور به غار قاتل در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه نزدیک روستای چالآبه واقع شده است. یکی از عجیب‌ ترین مناطق ایران با ۷۵۱ متر عمق و ۲۶ حلقه چاه است که یکی از عمیق‌ترین و صعب العبورترین غارهای جهان می‌باشد و که تا کنون جان پنج غارنورد را گرفته است. عمیق ترین چاه پرآو 42 متر عمق دارد و ورودی غار چاهی است و به گردشگران معمولی و غارنوردان غیرحرفه ای اصلا توصیه نمی شود.
ریزشی بودن برخی از قسمت‌های غار قاتل، گذرگاه‌های تنگ و خرچنگ‌روها، تراورس‌های خطرناک و چاه‌های عمیق، این غار را به عجیب‌ترین مناطق ایران تبدیل کرده است. با ذوب شدن یخچال‌های زیرزمینی، آب در درون غار پرآو جاری شده است که موجب کاهش دما شده است. دمای غار قاتل همیشه بین یک تا سه درجه سانتی گراد است و همین مساله غارنوردی را سخت می‌کند.
دیوارهایی که اجساد کودکان را حمل می‌کنند!
چند ماه پیش، خبر کشف جسد چند کودک در دیوارهای بلند ارگ بم، توجه کارشناسان خارجی را جلب کرد و گروهی از باستان شناسان ژاپنی به سمت ارگ بم سفر کردند. نخستین‌بار یک باستان‌شناس ایرانی به کشف اسکلت نوزادهایی در ارگ بم اشاره کرد. او پس از زلزله، برای بررسی میزان تخریب به ارگ رفته بود که این اسکلت ها را مشاهد نمود. شما می توانید با سفر به بم، این دیوارها را مشاهده کنید و به یکی از عجیب‌ترین مناطق ایران سفر نمایید.

سفر به غار عجیب ترین مناطق ایران | قاتل

غار پَراو کرمانشاه

گورستان جن‌ها

گورستان جن در روستای تیس نزدیک شهر چابهار در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. یکی از عجیب‌ ترین مناطق ایران همان جایی است که سنگ قبرهای بزرگ و عجیبی دارد و محلی‌ها باور دارند که این گورها محل دفن آدمیزاد نیست. مردم بلوچ به گورستان جن، جن سنط می‌گویند. روستای تیس، روستایی باستانی با قدمتی نزدیک به 2300 سال است که داستان‌های عجیبی درباره‌اش وجود دارد و آنجا را محل زندگی جن‌ها می‌دانند.
عجیب ترین مناطق ایران

در گورستان جن، قبرها کنار هم روی سطحی صخره‌ای حفر شده‌اند که شیوه‌ی حفاری پرسش‌های زیادی را بوجود آورده است. بومی‌ها معتقدند، با تاریک شدن هوا جن‌ها بر سر مردگان خود مویه می‌کنند و هرکس شبانه به این گورستان برود، مورد نفرین آن‌ها قرار می‌گیرد و بعد از چند روز با عذابی سخت می‌میرد.

گورستان جن‌ها | عجیب ترین مناطق ایران

گورستان جن‌ها در سیستان و بلوچستان

باغی با درختانی که میوه‌هایی از سنگ دارد.

عجیب ترین مناطق ایران

در ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی سیرجان، باغی قرار دارد که به باغ سنگی درویش‌خان معروف است. ۴۰ سال پیش درویش‌خان در طی اصلاحات ارضی، حالت طبیعی خود را از دست داد و به نشانه‌ی اعتراض درخت‌های باغش را که دیگر خشک شده بودند، در جای دیگری کاشت و سپس سنگ‌هایی را از کوه‌های اطراف جمع کرد و به عنوان میوه درختانش از آن‌ها آویزان کرد. مردم اعتقاد داشتند پیرمرد دیوانه شده است و کر و لال بودن پیرمرد نیز بر این شایعه‌ها افزود و باعث شد که به یکی از عجیب‌ ترین مناطق ایران این باغ شود و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند.
مشابه باغ درویش‌خان، در کشور مکزیک نیز وجود دارد و به جزیره‌ی عروسک‌ها معروف است. این باغ توسط مردی به نام دون ژولیان سانتانا ساخته شده‌ است. سانتانا مرد گوشه‌نشینی بود که خانوده‌اش را ترک کرد و ۵۰ سال از عمرش را صرف ساختن این باغ وحشتناک کرد. او عروسک‌های کهنه را از زباله‌دانی‌های شهر جمع می‌کرد و به درخت‌ها آویزان می‌کرد.

باغی با درختانی عجیب ترین مناطق ایران | که میوه‌هایی از سنگ دارد.

باغ درویش‌خان

دره ارواح

عجیب ترین مناطق ایران

دره ستاره‌ها یکی از ژئوسایت‌های جزیره قشم است که در پنج کیلومتری ساحل جنوبی قشم و بعد از روستای برکه خلف واقع شده است. دره ستاره‌ها به زبان محلی به استار کفته معروف است و بومی‌های منطقه معتقدند میلیون‌ها سال قبل ستاره‌ای در این مکان سقوط کرده که گل و لای از دل زمین به اطراف پراکنده شده و پس از خشک شدن، اشکال جادویی پدید آورده است. بومی‌ها با تاریک شدن آسمان، هرگز به این دره نمی‌روند و اعتقاد دارند اجنه و ارواح شب ها در آنجا رفت وآمد دارند ولی در واقعیت دره ستاره‌ها از رسوبات حاصل از فرسایش آب، باد و خاک حاصل شده است.
عجیب ترین مناطق ایران

دره ارواح

دره ستاره‌ها | عجیب ترین مناطق ایران

اگر از آن دسته افراد هستید که به هیجان در سفر علاقه دارید به این مکان‌ها حتما سری بزنید و سفرنامه‌ی خود را با تیم مسافر سلام به اشتراک بگذارید.

بازدیدها: 23

آیا از این مقاله راضی بودید؟
اشتراک گذاری:
مسافر سلام

امتیاز کاربران

 • سهیلا طالبی

  ]چه همه مکان های هیجان انگیز داریم تو ایران . آدم دوست داره همه رو از نزدیک ببینه

 • ملیحه محمدی

  ممنون از مسافرسلام بخاطر معرفی این مکان های عجیب و هیجان انگیز!

 • رحیمی

  سپاسگذار سلام مسافر عالی بود

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

هتل سپنتا مشهد ⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد