فلش/پیکان

گشایش کاروانسرا شاه عباسی در کرج

تاریخ:

به گزارش ایرنا، کاروانسرا شاه عباسی، در روز دوشنبه مورخ 25 تیرماه 1397 در کرج، بر روی گردشگران بازگشایی شد.

رامین افشاری مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاحیه کاروانسرا تاریخی شاه عباسی گفت: هدف از گشایش این کاروانسرا در استان البرز، رونق گردشگری و ایجاد اشتغال برای یکصد نفر می‌باشد.
وی افزود: برای آماده‌سازی این بنا که مساحتی بالغ بر 3 هزار متر مربع را دارد، 30 میلیارد ریال هزینه شده‌است. علاوه بر قسمت‌های دیدنی و پذیرایی از گردشگران در کاروانسرا، نمایشگاه دائمی صنایع دستی نیز دایر شده‌است.

رامین افشاری می‌گوید: مجموعه ارزشمند و تاریخی کاروانسرا شاه عباسی، یکی از منحصربه‌فردترین آثار تاریخی در کشور می‌باشد که می‌تواند تاثیر بسزایی در جذب توریست و گردشگر داشته‌باشد.
افشاری گفت: با توجه به اینکه بازسازی و مرمت این بنا با همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، حدود 3 سال طول کشیده است، انتظار می‌رود مسئولان کشوری و استانی این مجموعه را برای رونق گردشگری و اشتغال مورد حمایت خود قرار دهند.

از قسمت‌های مختلف این کاروانسرا می‌توان به رستوران‌های سنتی، تالارها و حجره‌های صنایع دستی اشاره کرد.

خیرالله ترخانی معاون سیاسی امنیتی و فرهنگی استانداری البزر می‌گوید: گشایش کاروانسرا شاه عباسی در کرج می‌تواند صنعت گردشگری را توسعه دهد و به شکوفایی اقتصادی و اشتغال استان البرز کمک کند.

استان البرز دارای 450 اثر تاریخی و طبیعی ثبت شده می‌باشد که کاروانسرا شاه عباسی جزء آن‌ها است. این کاروانسرا مربوط به عهد صفویه می‌باشد.

بازدیدها: 10

گشایش کاروانسرا شاه عباسی در کرج
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: