فلش/پیکان

کویر لوت در مسیر گینس

تاریخ:

زمین‌ شورنمک‌زار و گلی، کویر ‌گویند که در اثر فرآیند تبخیر و رسوب‌گذاری، در دوران سوم زمین‌شناسی به وجود آمده‌اند. کویر با بیابان از نظر میزان بارندگی، پوشش گیاهی خاص و حیات متفاوت می باشد.

یکی از صعب‌العبورترین نقاط جهان، کویر لوت است و در برخی از قسمت‌های آن، هیچ موجود زنده‌ای، وجود ندارد.

دشت لوت در پرونده‌ی جهانی یونسکو به نام بیابان لوت به ثبت رسیده‌ است. دشت لوت، بیابانی است که بخش کوچکی از مساحت آن از کویر تشکیل شده است.

منطقه از کویر لوت به گندم بریان معروف است که گرم ترین نقطه زمین است. باید خاطر نشان کرد که هر سال یک نقطه از زمین بعنوان گرمترین انتخاب می شود، که کویر لوت یکی از این مکان هاست.

چند روز آینده نام کویر لوت به کتاب گینس راه می یابد، البته اگر پائولو ونتورینی موفق شود! در ادامه این خبر با مسافر سلام همراه باشید.

 

دشت لوت

 

پائولو ونتورینی یک دونده ایتالیایی بسیار ماجراجو و جسور است. او در روز ۳۰ تیر به گندم بریان کویر لوت می رود و مسیری ۸۰ کیلومتری را می دود.

پائولو ونتورینی این روز و این نقطه ی خاص را برای دویدن انتخاب کرده تا در گرم ترین دما و گرم ترین نقطه زمین، رکورد خود را به ثبت برساند. او حتما تمرینات زیادی برای این چالش بزرگ داشته است تا تواناییش را به رخ کویر لوت بکشد.

این دونده ۴۹ ساله به مدت ۴ روز در کویر لوت می ماند و یک روز را به دویدن می پردازد. با این کار، نام کویر لوت هم وارد کتاب رکودهای گینس می شود.

 

دشت لوت

 

افضلی گفت: همراهان ویژه وی، دو کارشناس گینس و یک فیلمبردار شبکه تلویزیونی اسکای اسپرت ایتالیا خواهند بود و قطعا افراد دیگری هم برای نظاره در آنجا خواهند بود.

در سال گذشته در کویر لوت ماراتن برگزار شد و همین اتفاق موجب شد تا جرقه ی این تصمیم زده شد و او تصمیم گرفت که دراین کویر تا رکوردی را به نام خود به ثبت برساند.

با وجود اینکه، این رکورد برای دونده ثبت می شود ولی اگر کویر لوت هم نبود این رکورد هم ثبت نمی شد!

 

دشت لوت

 

بازدیدها: 19

کویر لوت
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد