فلش/پیکان

معرفی شهر گلپایگان

 • نام(ها):
  گلپایگان
 • تعداد هتل های ثبت شده:
  ۲ هتل
 • جاذبه های گردشگری:
  ۱ جاذبه گردشگری

گلپایگان یکی از شهر های ایران واقع در استان اصفهان و در فاصله ی 156 کیلومتری  شمال غربی این استان. گلپایگان از سه واژه گل – پای – گان تشکیل شده.

این شهر در منطقه کوهستانی واقع شده.آب و هوای گلپایگان در زمستان ها سرد و در تابستان ها گرم و خشک است و اغلب بارندگی در فصل زمستان رخ می دهد و میزان آن حدود 300 میلیمتر است.

ارتفاع گلپایگان از سطح دریاحدود 1818 متر است. ارتفاعات این شهر که متعلق به دوران دوم زمین شناسی بوده از شمال غربی به سمت جنوب شرقی امتداد می یابد که بلند ترین قله ی این شهرستان کوه صالح پیغمبر می باشد.

شهرستان گلپایگان دارای سه شهر به نام های گلپایگان، گلشهر و گوگد و 52 روستا بوده. اکثر مردم این شهرستان کشاورز و دامدار هستند. انگور گلپایگان یکی از محصولات باکیفیت این منطقه است.

دین مردم گلپایگان اسلام و پیرو مذهب شیعه اثنی عشری هستند. مردم این منطقه بسیار پایبند به دین و مذهبشان هستند. زبان اکثر مردم گلپایگان فارسی است و با لهجه گلپایگانی که شبیه به لهجه های قمی و اراکی می باشد سخن می گویند.

ازجمله جاذبه های گردشگری این شهرستان میتوان به سدگلپایگان، ارگ گوگد، کبوترخانه، کوه الوند گلپایگان، روستای شادگان، روستای وانشان، مسجدجامع گلپایگان و… اشاره کرد.

بازدیدها: 18

موقعیت جغرافیایی هتل های گلپایگان

نمایش همه هتل های گلپایگان

جاذبه های گردشگری گلپایگان

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: