فلش/پیکان

معرفی شهر مهاباد

 • نام(ها):
  مهاباد
 • تعداد هتل های ثبت شده:
  ۰ هتل
 • جاذبه های گردشگری:
  ۴ جاذبه گردشگری

مهاباد یکی از شهرهای کرد نشین استان آذربایجان غربی می باشد. این شهر در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده. فاصله مهاباد تا مرکز استان 120 کیلومتر و تا تهران 750 کیلومتر است.

مهاباد در 36 درجه و 46 دقیقه عرض جغرافیایی و 45 درجه و 43 دقیقه طول جغرافیایی در دامنه رشته کوه های لند شیخان قرار گرفته. این شهرستان از سمت شمال به شهرستان میاندوآب، از سمت شرق به بوکان، از سمت جنوب به سردشت و از سمت غرب به پیران شهر و نقده محدود می شود.

مهاباد بدلیل قرار گرفتن در شمال غربی ایران دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است، که تابستان های آن خنک و زمستان های آن بسیار سرد می باشد.

مردم این منطقه به زبان کردی سورانی و لهجه مکری یا مکریانی تکلم می کنند. دین مردم مهاباد اسلام و مذهب آن ها سنی شافعی می باشد.

مهاباد به نگین آذربایجان غربی مشهور است که همه ساله در این استان بیشترین آمار گردشگران را به خود اختصاص می دهد. از جاذبه های گردشگری این شهر میتوان به سد مهاباد، بازارچه ها و بازار بزرگ تاناکورای مهاباد و جاذبه های طبیعی مانند تالاب های بین المللی کانی برازان و قوپی باباغلی، غار سهولان و دخمه مادی فخریگاه اشاره کرد.

بازدیدها: 39

جاذبه های گردشگری مهاباد

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد