فلش/پیکان

معرفی شهر قزوین

 • نام(ها):
  قزوین
 • تعداد هتل های ثبت شده:
  ۴ هتل
 • جاذبه های گردشگری:
  ۱ جاذبه گردشگری

قزوین یکی از شهرهای ایران است که در شمال غرب کشور واقع شده و مرکز استان قزوین است. این شهر به دلیل نزدیکی به تهران دارابودن چندین شهرصنعتی و دانشگاه و همچنین قرار گرفتن در مسیر ارتباطی استان های شمالی و غربی کشور از موقعیت مناسبی برخوردار است.

شهر قزوین از سمت شمال به لاهیجان، از سمت جنوب به شهر صنعتی لیا، از سمت شرق به بیدستان و محمدیه و از سمت غرب به محمودآباد نمونه محدود می شود.

این شهر در شمال غرب کشور قرار گرفته و دارای آب و هوای سرد و زمستانی است. میانگین بارش سالانه در قزوین حدود 318 میلیمتر و میانگین دمای آن حدود 14 درجه سانتیگراد می باشد.

زبان اکثر اهالی این ناحیه فارسی، تاتی یا ترکی بوده و مردم خود شهر قزوین اکثریت به زبان فارسی و لهجه قزوینی که بسیار شبیه به لهجه های شمالی ایران است تکلم می کنند.

خطه قزوین از گذشته تا به امروز مهد پرورش بزرگان علم و ادب و خوشنویسی بوده. این بزرگان با خلق آثار ارزشمند خود گام مؤثری در پیشرفت فرهنگ و ادب ایران داشته اند. بزرگانی همچون علامه علی اکبر دهخدا، عبید زاکانی، محمدعلی رجایی، سید ابوالحسن رفیعی، عارف قزوینی، شهید عباس بابایی، علامه محمد قزوینی و بسیاری دیگر از نام آوران علم و ادب که با آثار خود موجب تعالی بخشیدن به فرهنگ ایران شده اند.

در شهر قزوین آثار باستانی بسیاری از جمله حمام قجر، امامزاده حسین، کاخ چهل ستون، عمارت کلاه فرنگی شاه طهماسب، مسجد حیدریه و دیگر آثار باستانی وجود دارد.

بازدیدها: 11

موقعیت جغرافیایی هتل های قزوين

نمایش همه هتل های قزوين

جاذبه های گردشگری قزوين

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد