فلش/پیکان

معرفی شهر سمیرم

 • نام(ها):
  سمیرم
 • تعداد هتل های ثبت شده:
  ۰ هتل
 • جاذبه های گردشگری:
  ۱ جاذبه گردشگری

سمیرم شهری است در جنوب استان اصفهان. قدمت این شهر به 700 سال قبل از میلاد مسیح بازمی گردد و از قطب های توریستی استان نیز می باشد.

شهرستان سمیرم به دلیل قرارگرفتن در بین سه استان فارس، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری،راه های ارتباطی این شهرستان از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد. هرچند در گذشته این راه ها توسعه نیافته بودند اما امروزه وضعیت جاده ها خیلی بهتر شده. این شهرستان دارای 860 کیلومتر بزرگراه اصلی، فرعی و روستایی و 1992 کیلومتر راه همسنگ است.

این شهرستان با مساحتی حدود 5224 کیلومترمربع با مختصات جغرافیایی 51 درجه و 17 دقیقه طول شرقی و 30 درجه و 42 دقیقه تا 31 درجه و 51 دقیقه عرض شمالی و ارتفاع 2400 متر از سطح دریا در جنوب استان اصفهان واقع شده. این شهرستان از سمت شمال به شهررضا، از سمت جنوب غربی و غرب با مرز طبیعی رشته کوه های دنا به استان کهگیلویه و بویراحمد، از سمت شرق به آباده و اقلید و از سمت غرب به بروجن و لردگان محدود می شود.

شهرستان سمیرم منطقه ای کوهستانی است.ارتفاعات مهم آن رشته کوههای دینار است. این رشته کوه در مرز استان اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد واقع است.

بازدیدها: 55

جاذبه های گردشگری سمیرم

امتیاز کاربران

 • سید شمس الدین قائم مقامی

  سلام سپاس به دلیل انتشار این مطلب در باره شهر من سمیرم.
  متن انتشار یافته بسیار قدیمی و مربوط به کتاب درسی جغرافیای استان اصفهان که در سال های اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد که من در دبیرستان درس می خواندم، است که نویسنده محترم مطلب کتاب درسی از بستگان و دبیر کلاس دوم دبیرستان بنده در سال ۱۳۶۹در درس جغرافیا بودند، راههای سمیرم الان وضع نسبتا خوبی دارند، مهم ترین جاده سمیرم را به شهرضا و سپس به اصفهان متصل می کند، جاده دو خطه مناسبی است.
  در متن، نام شهرستان شهرضا درست است.
  با تجدید احترام، سپاس و اعتذار

 • فریبا غلامی نژاد

  با سلام خدمت شما دوست گرامی.
  مطلبی که گذاشته شده از منابع معتبر گرفته شده و بدیل عدم آگاهی از توسعه راه های این شهر این مطلب تغییری پیدا نکرده بود. اما با توجه به صحبت های شما قسمتی از مطلب تغییر داده شد. با تشکر از شما برای آگاهی ما از این موضوع.

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد