فلش/پیکان

معرفی شهر سراب

 • نام(ها):
  سراب
 • تعداد هتل های ثبت شده:
  ۱ هتل
 • جاذبه های گردشگری:
  ۰ جاذبه گردشگری

سراب یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی است که مرکز شهرستان سراب می باشد. شهرسراب با جمعیت 59493 نفر در سال 1390 هفتمین شهر پرجمعیت استان آذربایجان شرقی به حساب می آید.

این منطقه بدلیل قرارگرفتن در بین دو رشته کوه بزقوش در جنوب و ارتفاعات سبلان در شمال دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است و یکی از مناطق سردسیر کشور به شمار می آید. مقدار بارش سالانه در این شهر بین 250 میلیمتر در نقاط پست تا 480 میلیمتر در ارتفاعات متغیر است.

مردم ساکن شهرستان سراب از ترکان آذربایجانی هستند و به زبان ترکی آذربایجانی تکلم می کنند. مذهب مردمان این شهرستان اسلام و شیعه اثنی عشری می باشد.

شهرستان سراب با ارتفاع 1650 متر از سطح دریا، از سمت شمال به شهرستان های مشکین شهر و هریس، از سمت جنوب به شهرستان میانه، از سمت شرق به استان اردبیل و از سمت غرب به شهرستان بستان آباد محدود می شود.

شهرستان سراب مساحتی حدود 3560 کیلومترمربع دارد که 6/7 درصد از مساحت کل استان را تشکیل می دهد که از این لحاظ دررده ششم قرارگرفته است. همچنین این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و مهربان، 4 نقطه شهری به نام های سراب،شربیان، مهربان و دوز دوزان و 9 دهستان و 128 آبادی در حال سکنه می باشد.

بازدیدها: 52

موقعیت جغرافیایی هتل های سراب

نمایش همه هتل های سراب

جاذبه های گردشگری سراب

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد