فلش/پیکان

معرفی شهر بروجرد

 • نام(ها):
  بروجرد
 • تعداد هتل های ثبت شده:
  ۱ هتل
 • جاذبه های گردشگری:
  ۰ جاذبه گردشگری

بروجرد دومین شهر پرجمعیت استان لرستان و سی‌وسومین شهر پرجمعیت ایران می‌باشد.

این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی در ۳۳/۹ درجه شمالی و ۴۸/۸ درجه شرقی قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۶۲۰ متر می‌باشد. همچنین بروجرد از سمت شمال با شهرهای اشترینان، ملایر و نهاوند، از سمت جنوب با خرم آباد و دورود، از سمت شرق با ازنا و از سمت غرب با الشتر همسایه است. بروجرد در کوهپایه‌های زاگرس و در دشت سیلاخور قرار گرفته و از سمت شمال، شرق و غرب به کوه منتهی می‌شود. بلندترین نقطه این منطقه قله ولاش می‌باشد که با ارتفاع ۳۶۲۳ متر از سطح دریا در غرب بروجرد و پست‌ترین ناحیه با ارتفاع ۱۵۰۰ متر در دشت سیلاخور در جنوب و جنوب شرقی بروجرد قرار گرفته است.

این منطقه بدلیل قرار گرفتن بر روی گسل سراسری زاگرس که نواحی جنوب و جنوب غرب کشور را شامل می‌شود، از مناطق زلزله‌خیز به حساب می‌آید. در سده سیزدهم زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷/۴ ریشتر در دشت سیلاخور در جنوب این شهرستان رخ داد که دست کم ۸۰۰۰ کشته به جا گذاشت. این زمین لرزه یکی از بزرگترین زمین لرزه‌های ایران ثبت شده است.

آب و هوای بروجرد سرد کوهستانی، با زمستان‌های سرد و پربرف و تابستان‌های معتدل است. بیشینه دمای آن ۳۸ درجه و در فصل تابستان و کمینه دمای آن ۱۸ درجه زیر صفر و در زمستان بوده است.

موقعیت جغرافیایی هتل های بروجرد

نمایش همه هتل های بروجرد

جاذبه های گردشگری بروجرد

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: