فلش/پیکان

معرفی شهر بروجرد

 • نام(ها):
  بروجرد
 • تعداد هتل های ثبت شده:
  ۱ هتل
 • جاذبه های گردشگری:
  ۰ جاذبه گردشگری

بروجرد دومین شهر پرجمعیت استان لرستان و سی‌وسومین شهر پرجمعیت ایران می‌باشد.

این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی در 33/9 درجه شمالی و 48/8 درجه شرقی قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا 1620 متر می‌باشد. همچنین بروجرد از سمت شمال با شهرهای اشترینان، ملایر و نهاوند، از سمت جنوب با خرم آباد و دورود، از سمت شرق با ازنا و از سمت غرب با الشتر همسایه است. بروجرد در کوهپایه‌های زاگرس و در دشت سیلاخور قرار گرفته و از سمت شمال، شرق و غرب به کوه منتهی می‌شود. بلندترین نقطه این منطقه قله ولاش می‌باشد که با ارتفاع 3623 متر از سطح دریا در غرب بروجرد و پست‌ترین ناحیه با ارتفاع 1500 متر در دشت سیلاخور در جنوب و جنوب شرقی بروجرد قرار گرفته است.

این منطقه بدلیل قرار گرفتن بر روی گسل سراسری زاگرس که نواحی جنوب و جنوب غرب کشور را شامل می‌شود، از مناطق زلزله‌خیز به حساب می‌آید. در سده سیزدهم زمین لرزه‌ای به بزرگی 7/4 ریشتر در دشت سیلاخور در جنوب این شهرستان رخ داد که دست کم 8000 کشته به جا گذاشت. این زمین لرزه یکی از بزرگترین زمین لرزه‌های ایران ثبت شده است.

آب و هوای بروجرد سرد کوهستانی، با زمستان‌های سرد و پربرف و تابستان‌های معتدل است. بیشینه دمای آن 38 درجه و در فصل تابستان و کمینه دمای آن 18 درجه زیر صفر و در زمستان بوده است.

بازدیدها: 63

موقعیت جغرافیایی هتل های بروجرد

نمایش همه هتل های بروجرد

جاذبه های گردشگری بروجرد

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد