هتل قیمت مناسب نزدیک حرم

بهترین هتل های مشهد با امکانات رفاهی خاص و قیمتی بی نظیر

زمان خواندن: دقیقه 12
امتیاز کاربران:
امتیاز 3 از 4
شهر: مشهد
دسته بندی: هتلگردی
نویسنده: مسافر سلام
بهترین هتل های مشهد با امکانات رفاهی خاص و قیمتی بی نظیر
رزرو هتل های مشهد با یک کلیک

زائرینی که برای زیارت امام رضا (علیه‌السلام) به شهر مقدس مشهد می‌آیند دوست دارند در یک هتل قیمت مناسب نزدیک حرم اقامت داشته باشند.
ولی فقط فاصله تا حرم و قیمت مناسب ملاک نیست.
بلکه ملاک‌های دیگری برای انتخاب هتل آپارتمان ارزان در مشهد وجود دارد و برای انتخاب یک هتل خوب باید به ملاک‌های بسیار زیادی توجه شود..

یکی از مهمترین کارها قبل از رفتن به سفر زیارتی مشهد انتخاب و رزرو هتل آپارتمان ارزان در مشهد است.
تیم مسافرسلام در این مقاله سعی داشته اطلاعات مفیدی در خصوص رزرو هتل و هتل آپارتمان ارزان در مشهد در اختیار شما قرار دهد.تا به راحتی بتوانید هتل مناسب.خود را قبل از سفر به مشهد انتخاب و رزرو نمایید.
در ادامه مقاله لیستی از هتل های مشهد بر اساس ستاره بندی مشخص شده است.
همچنین.اطلاعاتی کامل در خصوص طریقه ستاره بندی هتل ها و تفاوت هتل ها با مسافرخانه ها و هتل آپارتمان ها موجود می‌باشد.

صنعت هتل داری در مشهد چگونه است؟

هتل آپارتمان ارزان در مشهد | هتل قیمت مناسب نزدیک حرم

با توجه به اینکه شهر مشهد سالانه پذیرای میلیون‌ها زائر از سراسر دنیا.می‌باشد، صنعت هتلداری.در مشهد از رونق خاصی برخوردار است. همچنین هتل‌های بسیار زیادی با درجه بندی های مختلف در شهر مشهد مخصوصاً نزدیک به حرم امام رضا (علیه‌السلام) وجود دارند. این هتل‌ها از یک ستاره گرفته تا پنج ستاره در شهر مشهد برای رفاه زائرین ساخته.شده‌اند و هر زائری متناسب با سلیقه خود می‌تواند بسته به وضع مالی خود در یک هتل قیمت مناسب نزدیک حرم اسکان داشته باشد.

در شهر مشهد چهار خیابان اصلی به حرم.امام رضا (علیه‌السلام) وصل می شوند. این خیابان‌ها عبارتند از:

 • خیابان امام رضا
 • خیابان شیرازی
 • خیابان طبرسی
 • خیابان نواب صفوی

بهترین هتل قیمت مناسب نزدیک حرم امام رضا (علیه‌السلام) در خیابان‌های امام رضا و شیرازی قرار دارند. همچنین بازارهای بسیار زیادی برای.خرید سوغاتی و اجناس مورد نیاز در این دو خیابان وجود دارد.

خصوصیات بهترین خیابان هم جوار حرم

هتل آپارتمان ارزان در مشهد | هتل قیمت مناسب نزدیک حرم

حرم امام رضا (علیه‌السلام) در ابتدای خیابان امام رضا قرار دارد همچنین خیابان امام رضا به دلیل منتهی شدن به فرودگاه و پایانه مسافربری از محبوبیت.بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. در قدیم نام این خیابان معروف بود به خیابان تهرون؛ اگر در انتهای این خیابان بایستید.به خوبی می‌توانید گنبد طلا و گلدستههای حرم امام رضا (علیه‌السلام) را ببینید. در این خیابان هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های بسیار زیادی وجود دارد. همچنین بازار بزرگ امام رضا که یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بازارهای شهر مشهد برای خرید سوغاتی می‌باشد در این خیابان وجود دارد.

بهتر است بدانید که هتل آپارتمان‌ها از قیمت.مناسب‌تری نسبت به هتل‌ها برخوردار هستند. با اینکه این اختلاف قیمت خیلی ناچیز است ولی بازهم برای بعضی افراد بسیار مهم است. البته هتل آپارتمان‌ها مثل هتل‌ها دارای امکانات و درجات مختلفی می‌باشند و قیمت آن‌ها با.توجه به موقعیت و رتبه هتل متفاوت است.

لیست قیمت، هتل های مشهد

قیمت هتل های مشهد با توجه به رتبه بندی آن‌ها و تعداد ستاره‌ها مختلف است. قیمت هتل های مشهد از تاریخ انتشار این مقاله به مدت یک ماه معتبر می‌باشد و بعد از این مدت برای دریافت لیست قیمت‌ها با ما تماس بگیرید. توجه داشته باشید قیمت‌های زیر برای یک نفر و یک شب است.

رزرو هتل مشهد

هتل آپارتمان ارزان در مشهد | هتل قیمت مناسب نزدیک حرم
هتل الماس 2: شروع قیمت از 275000 تومان

هتل اترک: شروع قیمت از 150.000 تومان

هتل پردیسان: شروع قیمت از 170.000 تومان

هتل جواد: شروع قیمت از 236.000 تومان

هتل قصر طلایی: شروع قیمت از 280.000 تومان

هتل درویشی: شروع قیمت از 323.000 تومان

هتل بین المللی هما 2: شروع قیمت از 226.000 تومان

هتل الماس: شروع قیمت از 274.000 تومان

هتل فردوس: شروع قیمت از 210.000 تومان

هتل اطلس: شروع قیمت از 170.000 تومان

هتل آدینا: شروع قیمت از 238.000 تومان

هتل پارسیس: شروع قیمت از 239.000 تومان

هتل تهران: شروع قیمت از 190.000 تومان

هتل بین المللی کوثر ناب: شروع قیمت از 289.000 تومان

هتل شارستان: شروع قیمت از 255.000 تومان

هتل مشهد: شروع قیمت از 255.000 تومان

هتل پارس مشهد: شروع قیمت از 190.000 تومان

هتل بین المللی قصر: شروع قیمت از 209.000 تومان

البته بعضی از هتل‌ها طرح‌هایی تشویقی بسیار خوبی برای مسافرین قرار می‌دهند. به عنوان مثال تخفیف‌های زیر

هتل قصر طلایی : ۶ شب اقامت ، ۱ شب رایگان

هتل بین المللی قصر : ۴شب اقامت ، ۱ شب رایگان

نظر مسافرسلام در مورد مشهد

شهر زیارتی مشهد یکی از شهرهای بزرگ ❤️ کشور عزیزمان ایران ❤️ است که در شرق کشور قرار دارد. و به دلیل وجود حرم امام رئوف حضرت رضا (علیه‌السلام) در این شهر هتل‌های خیلی زیادی با امکانات مختلف زیادی در نزدیکی حرم.مطهر وجود دارد. وجود تفاوت‌های بسیار زیاد میان هتل ها.باعث شده هر هتل با توجه به امکانات، موقعیت و خدماتش دارای درجه بندی خاصی باشد.

مشهد داری هتل های بسیار زیادی از 2 ستاره گرفته تا 5 ستاره و هتل آپارتمان ها می باشد.که هرکدام از آنها دارای امکاناتی چون استخر، سونا،.کافی شاپ، رستوران، پارکینگ، لابی، اتاق ماساژ و… هستند. البته باید به این نکته توجه کنید.که این امکانات در هر هتل، با توجه به تعداد ستاره‌ای که دارد متفاوت است.

شهر مشهد داری هتل های بسیار زیادی است که مسافرسلام چند هتل آپارتمان ارزان در مشهد که از محبوبیت بالایی برخوردار هستند را در لیست زیر به شما معرفی می کند:
هتل آپارتمان ارزان در مشهد | هتل قیمت مناسب نزدیک حرم

 • هتل مدینه‌الرضا
 • هتل رضویه
 • هتل جواد
 • هتل حیات شرق
 • هتل پارسیس
 • هتل رفاه
 • هتل سقا
 • هتل کارن
 • هتل سیمرغ فیروزه
 • هتل صدرا
 • هتل الماس ۲
 • هتل درویشی
 • هتل قصر طلایی
 • هتل قصر الماس
 • هتل جواهری
 • هتل ارگ

این هتل‌ها هرکدام دارای خدمات و امکانات مختلفی.هستند که هر زائری باتوجه به سلیقه و نیاز خود هتل مورد نظر خود را انتخاب می‌کند.

هتل آپارتمان ارزان در مشهد با تخفیف های فصلی

اگه تا حالا به وبسایت های رزرو آنلاین هتل یا هتل آپارتمان ارزان در مشهد و یا وبسایت هایی که تخفیفات هتل ها را ارائه می دهند مراجعه کرده باشید. متوجه می شوید که در بعضی از فصول بیشتر هتل ها تخفیفات بسیار خوبی برای مسافران قرار می دهند. این سفر ها می توانند بسیار مقرون به صرفه و ارزان تر بشوند. و هر گردشگری را وسوسه کنند. ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه به مسافرت بروید به وبسایت مسافرسلام سر بزنید و از این تخفیفات با خبر شوید. تا با هزینه کمتری به مسافرت خود بروید. و در یک هتل آپارتمان ارزان در مشهد ساکن شوید.

چند هتل قیمت مناسب نزدیک حرم امام رضا(علیه‌السلام)


هتل آپارتمان ارزان در مشهد | هتل قیمت مناسب نزدیک حرم

هتل کارن یک هتل قیمت مناسب نزدیک حرم با سه ستاره است که در اردیبهشت سال ۱۳۹۶ در جوار حرم مطهر امام رضا افتتاح شد. این هتل مجهز به رستورانی با.محیط آرام و کافی شاپ می‌باشد. یکی از مهم ترین خصوصیات این هتل همجوار بودن.با حرم مطهر و نزدیکی به بازار ۱۷ شهریور.و بازار امام رضا می باشد.

هتل آپارتمان ارزان در مشهد | هتل قیمت مناسب نزدیک حرم
هتل دو ستاره سقا در سال ۱۳۹۲ در فاصله ای.حدود ۴ دقیقه‌ از حرم مطهر افتتاح شد. این هتل ۷ طبقه دارد و دارای ۸۲ واحد از اتاق‌های دوتخته، سه‌تخته، سوئیت و آپارتمان‌های.یک خوابه می‌باشد.
این هتل دارای امکاناتی از جمله.رستوران.با سرو انواع غذاهای سرد و گرم ایرانی با کیفیت، لاندری، کافی شاپ و غیره می‌باشد. سقا یک هتل قیمت مناسب نزدیک حرم و با کیفیت می باشد.

هتل آپارتمان ارزان در مشهد | هتل قیمت مناسب نزدیک حرم

هتل نسیم یکی.دیگر از چند هتل قیمت مناسب نزدیک حرم می باشد این هتل یک هتل 3 ستاره با کیفیت و خدمات عالی است و در 6 طبقه.با 60 اتاق دوتخته و سه‌تخته می‌باشد. این هتل به بازار ۱۷ شهریور و بازار امام رضا بسیار نزدیک است.و مسافرین به راحتی می توانند خرید.خود را از این بازارها انجام دهند. از جمله امکانات هتل نسیم داشتن پارکینگ، لاندری، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی اشاره کرد

از خوبی های وجود هتل در.نزدیکی حرم این.می باشد که دیگر نیازی نیست.مسافت طولانی را برای رفتن به زیارت طی کنید. همچنین اگر در هتل قیمت مناسب نزدیک حرم اسکان داشته باشید خیلی راحت می توانید به بازارهای.اطراف حرم و بسیاری از جاذبه های گردشگری دسترسی داشته باشید.

تورهای گردشی درون شهری هتل های مشهد

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام رزرو هتل در مشهد باید به آنها توجه کرد تورهای گردشگری درون شهری می باشد. بعضی از هتل ها برای مسافرین خود تورهای گردشگری در خود شهر مشهد قرار می دهند تا دیگر نیاز نباشد مسافرین برای دیدن مکان های تفریحی دیگر در شهر مشهد به تاکسی های موجود در شهر مراجعه کنند. وجود تورهای گردشگری درون شهر توسط هتل ها یک امتیاز مثبت برای آنها محسوب می شود. چرا که هدف اکثر مسافرانی که بر شهرهای زیارتی مثل مشهد می روند فقط رفتن به زیارت نیست و مسافران دوست دارن که در کنار زیارت از نقاط دیدنی شهر نیز دیدن کنند.

البته هتل هایی که این تورهای گردشگری را برای مسافرین خود قرار می دهند. مبلغی را برای این تورها از مسافران خود دریافت می کنند، که این مبلغ نسبت به مبالغی که تاکسی های موجود در شهر از مسافران دریافت می کنند خیلی ناچیز می باشد. پس در هنگام رزرو هتل به این نکته نیز توجه کنید.

فاصله زمانی هتل های مختلف تا حرم

فاصله زمانی هتلی که می خواهید در آن اقامت داشته باشید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما در مدتی که در مشهد اقامت دارید شاید بخواهید در زمان های مختلفی برای زیارت به حرم بروید. پس فاصله زمانی هتل تا حرم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . سعی کنید هتلی را انتخاب کنید که بهترین فاصله زمانی را تا حرم و بازار های خرید داشته باشد.

هتل آپارتمان ارزان در مشهد | هتل قیمت مناسب نزدیک حرم

هتل های 5 ستاره مشهد

هتل قصر الضیافه

هتل مدینه‌الرضا

هتل بین المللی قصر

هتل الماس

هتل مجلل درویشی

هتل های 4 ستاره مشهد

هتل توس

هتل نگین پاسارگاد

هتل جواد

هتل کیانا

هتل آرمان

هتل های 3 ستاره مشهد

بعضی از افراد تصور می کنند.هتل یا هتل آپارتمان ارزان در مشهد که دارای ۳ ستاره هستند از.کیفیت خوبی برخوردار نمی‌باشند ولی اینطور نیست.بلکه این هتل ها دارای امکانات خوبی هستند و یکی از مهمترین دلایل محبوبیت.این هتل ها داشتن قیمت های مناسب می باشد.
با توجه به اینکه مشهد یکی از مهمترین.شهرهای زیارتی می باشد پس یکی از فاکتورهای اساسی انتخاب هتل در این شهر ، فاصله هتل.تا حرم امام رضا (علیه‌السلام) می‌باشد. البته اگر بدون اطلاعات قبلی به مشهد بروید پیداکردن هتل قیمت مناسب نزدیک حرم کار چندان آسونی نخواهد بود. مسافر سلام چند مورد هتل و هتل آپارتمان ارزان در مشهد که دارای 3 ستاره هستند و از کیفیت خوبی برخوردارند را به شما معرفی می کند:این هتل ها عبارتند از:

هتل رضویه

هتل حیات شرق

هتل نور

هتل توحید نوین

هتل آپادانا

مسافرسلام با داشتن زمینه کاری در زمینه.رزرو هتل در مشهد و شهرهای دیگر به شما.بیشترین کمک را در انتخاب یک هتل قیمت مناسب نزدیک حرم با امکانات بسیار.خوب و قیمت مناسب می کند. پس با ما همراه باشید.

تعریف انواع اقامتگاه ها برای مسافرین

تعریف مسافرخانه:

مسافرخانه‌ها ساختمان‌هایی می باشند که.یک اتاق به همراه تعدادی تخت در اختیار مسافران قرار می‌دهند. تمام امکانات بهداشتی و.خدماتی آنها خارج از اتاق و به صورت.مشترک با دیگر اتاق ها.استفاده می‌شود. قیمت اقامت در آن بسیار ارزان‌تر از دیگر اقامتگاه‌ ها می باشد. بهتر است بدانید.اولین مسافرخانه‌ها در ایران، توسط.خانواده‌هایی بنیانگذاری شدند.که اتاق‌های خود را در ازای مبلغی پول.در اختیار مسافران قرار می‌دادند. این روش همچنان.در بعضی از شهرهای زیارتی.و غیر زیارتی و به شکل‌های بسیار زیادی از قبیل اجاره ویلای.خصوصی یا اتاق ها انجام می شود.

تعریف مهمانسرا:

امکانات موجود در مهمانسراها.کمی بیشتر از.مسافرخانه‌ها بوده و.سرویس های بهداشتی و حمام آنها در.اتاق و اتاق‌ها دارای دو یا سه تخت می باشند. قیمت این مهمانسراها از مسافرخانه ها مقداری بیشتر است.

تعریف متل:

متل‌ها، ساختمان‌هایی هستند.که برای اقامت بین راه ساخته می شوند و پارکینگ‌هایی برای موتور و ماشین دارند و بیشتر در مناطق کوهستانی، جنگلی یا ساحلی قرار دارند. تفاوت متل با هتل در ورودی آنها است. هتل‌ها یک ساختمان یکپارچه با یک یا دو ورودی هستند و اتاق‌های آن در چند طبقه قرار دارد اما متل‌ها نهایتاً دو طبقه هستند و هر اتاق ورودی مجزایی دارد که افراد به راحتی بتوانند به اتاق های خود وارد شوند و به ماشین های خود دسترسی بهتری داشته باشند.

تعریف هتل:

هتل‌ها ساختمان‌هایی با شیوه‌ای مدرن طراحی شده اند و خدمات و امکانات بسیار زیادی مانند رستوران، استخر، سالن ورزشی و… در اختیار مسافران می گذارند. هتل‌ها بر اساس استانداردی که در ارائه خدمات دارند، رتبه بندی می شوند و از یک ستاره تا هفت ستاره رتبه بندی می شوند.

تعریف هتل آپارتمان:

هتل آپارتمان‌ها، به جای اینکه اتاق در اختیار مسافران بگذارند،‌ سوئیت‌ در اختیار مسافران قرار می دهند. این سوذیت ها شباهت های بسیار زیادی به خانه های معمولی دارد و دارای آشپزخانه و حمام و دستشویی می باشند. البته خدمات هتل آپارتمان ها نسبت به هتل ها کمتر است اما نظافت آنها به صورت روزانه و بخوبی انجام می‌گیرد.

اولین هتلی که در ایران افتتاح شد

هتل آپارتمان ارزان در مشهد | هتل قیمت مناسب نزدیک حرم

اولین هتلی که در ایران افتتاح شد گراند هتل نام داشت. این هتل در زمانی که راه آهن بوجود آمد افتتاح شد. و فقط مناسب افرادی بود که وضعیت مالی بسیار خوبی داشتند. روش پذیرایی در این هتل مانند هتل های اروپایی بود.

گراند هتل، یکی از قدیمی‌ترین هتل های ایران و از آثار معماری اواخر دوره قاجار می باشد.این هتل در خیابان لاله زار و به مساحت 1300 مترمربع به دست یک مهاجر قفقازی به نام باقر خان ساخته شد.

قدیمی ها یادشونه که این هتل در خیابان لاله‌زار تهران قرار داشت، این خیابون محل اجرای نمایش‌نامه‌های میرزاده عشقی، شعرخوانی‌های عارف قزوینی و اجراهای قمرالملوک وزیری و روح‌انگیز بود. قبل از ساخت گراند هتل، مسافران خارجی که به ایران سفر می‌کردند، جهت اسکان به سفارت‌خانه‌های کشور خود می‌رفتند یا به بعضی از خانه‌های موجود در شمال تهران که به پانسیون شناخته می شدند، مراجعه می‌کردند.

البته از این هتل هیچی نمانده است و این عمارت تاریخی به فروشگاه های لوازم الکتریکی تبدیل شده است.

قدیمی‌ترین هتل در حال فعالیت ایران

هتل آپارتمان ارزان در مشهد | هتل قیمت مناسب نزدیک حرم

یکی دیگر از قدیمی ترین هتل های مشهد هتل پارس می باشد. این هتل در خیابان امام خمینی یا همان خیابان ارگ سابق قرار دارد. این هتل در سال 1316 هجری به دست یک معمار روسی و به سبک روسی ساخته شده است. این هتل به سبک هتل های غربی طراحی شده است. اولین مالک این هتل یک شخص یهودی به نام امین اف بوده که چند سال بعد از ساخت، این بنا را به آقای مجاور توسی می‌فروشد. نمای این ساختمان آجرکاری می باشد. زیرزمین این هتل به صورت چایخانه سنتی بوده است. این هتل هم اکنون یکی از قدیمی ترین هتل هایی است که درحال فعالیت می باشد.

بازدیدها: 328

آیا از این مقاله راضی بودید؟
مسافر سلام

امتیاز کاربران

 • جامع و مفید بود. از معرفی دوتا هتل قدیمیا خیلی خوشم اومد

 • سیمین رشادی

  هتل پارس مشهد اکنون جز یکی از اماکن میراث فرهنگی است ولی حتماً پیشنهاد میکنم آن را یکبار ببینید

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

هتل های مرتبط

 • هتل الماس مشهد

  ۴
  مشهد، خیابان امام رضا (ع)، بین امام رضای 4 و 6، هتل الماس مشهد.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل حیات شرق مشهد
  %۶۸
  تخفیف

  هتل حیات شرق مشهد

  ۳
  مشهد - خیابان نواب صفوی - بین نواب 10 و 12.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل نسیم مشهد
  %۱۵
  تخفیف

  هتل نسیم مشهد

  ۳
  مشهد - خیابان امام رضا - امام رضا 8 - چهارراه دوم سمت چپ.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل آرسان مشهد
  %۱۵
  تخفیف

  هتل آرسان مشهد

  ۱
  مشهد، خیابان امام رضا، چهارراه دانش، دانش شرقی 21.6
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل تابران مشهد
  %۳۵
  تخفیف

  هتل تابران مشهد

  ۴
  مشهد- چهارراه زرینه - روبروی کاشانی 14.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید

هتل سپنتا مشهد ⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد