فلش/پیکان

پیست اسکی دیزین

  • نام(ها):
    پیست اسکی دیزین
  • موقعیت جغرافیایی:
    (جاده پایین ) کرج ( کیلومتر 80 جاده چالوس ) بعد از هتل گچسر ، سه راهی دیزین به طرف گاجره ، 3 کیلومتر بعد از هتل گاجره ، مجموعه بین المللی اسکی دیزین .

پیست اسکی دیزین مهم ترین پیست اسکی ایران و خاورمیانه است که در شهرستان کرج واقع شده. دیزین در کوه های البرز قرار دارد و در فاصله 123 کیلومتری از مسیر جاده چالوس و 74 کیلومتری شهر کرج و 71 کیلومتر از مسیر شمشک واقع شده است.

این پیست اولین پیست اسکی در ایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شده و عنوان بین المللی به خود گرفت.
مجموعه پیست بین المللی دیزین در سال های 1341 و 1342 توسط یک گروه خارجی به سرپرستی آقای کاظم گیلانپور، قهرمان و مربی اسکی، شناسایی شد.

اولین دستگاه های بالابر در دیزین نصب شدند. دیزین دارای 23 پیست اسکی می باشد که شامل 4 تله کابین شاله، دره، قله، چمن، 2 تله سیژ قله و چمن، 7 تله اسکی بشقابی شامل دوبل مایر، گوزنی، سی چال، مبتدی، چمن و یک تله اسکی چکشی است.

در فصل تابستان اسکی روی چمن نیز در این پیست امکان پذیر است. پیست اسکی روی چمن دیزین دارای طولی برابر 650 متر می باشد. در این منطقه همه ساله مسابقات جهانی اسکی روی چمن برگزار می شود. در دیگر مناطق دیزین از جمله منطقه پیست چمن، امکانات فعالیت هایی مانند تیر اندازی با کمان، دوچرخه سواری کوهستانی، کایت سواری و غیره موجود است.

بازدیدها: 55

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد