فلش/پیکان

پارک علمی پروفسور بازیما

  • نام(ها):
    پارک علمی پروفسور بازیما
  • موقعیت جغرافیایی:
    مشهد، انتها بلوار خیام شمالی، مجتمع تجاری وصال، طبقه 4+

گروه گردشگری مسافرسلام در این بخش یکی از متفاوت‌ترین و موفق‌ترین انواع مراکز تفریحی در جهان، پارک علمی پروفسور بازیما را به شما عزیزان معرفی می‌نماید.
جدای از زیارتگاه این شهر، می توانید از دیگر جذابیت‌های گردشگری مشهد نیز بهره‌مند شوید. به عنوان مثال یکی از جالب‌ترین تفریحات رفتن به پارک علمی پروفسور بازیما می‌باشد.

پارک علمی پروفسور بازیما منحصر به فردترین پارک موضوعی علمی ایران در سه موضوع زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم (علوم تجربی) می‌باشد که با تلفیق حوزه‌های سرگرمی و آموزش سعی دارد فضایی مفرح و آموزنده را برای خانواده ایرانی فراهم آورد. در این مجموعه، از آخرین تکنیک‌های طراحی مراکز علمی تفریحی خانوادگی و دانش‌آموزی (نظیر داستان گویی، مدیریت تجربه مشتری، سناریو محوری و …) استفاده شده است.

پارک علمی پروفسور بازیما به‌عنوان اولین پارک علمی تفریحی در ایران و سومین پارک سفر به درون بدن انسان در دنیا (پس از کورپوس هلند و سنگاپور) مجموعه‌ای متفاوت از سرگرمی، هیجان و مطالب علمی جالب برای خانواده‌ها است.

پارک علمی پروفسور بازیما در مساحتی حدود ۲۴۰۰ متر در طبقه چهارم مجتمع وصال واقع در منطقه گردشگری سپاد مشهد واقع شده است.

پارک علمی پروفسور بازیما از بخش‌های مختلف تونل آفرینش، بازیها و فروشگاه تشکیل شده‌است.

در پارک علمی پروفسور بازیما مشهد سوار برماشین زمان شده و به سفری یک ساعته از ابتدا خلقت جهان تا به امروز می‌رویم. از کنار آتشفشان‌ها و دایناسورها عبور کرده و به درون غار و زیردریایی اکتشافی خواهیم رفت تا با دنیا عجیب جانوران زیر دریا آشنا شویم. برای اولین بار در کشور به همراه پزشک پروفسور بازیما با عبور از داخل دهان یک انسان غول پیکر و سفر درون اندام‌های بدن، به کشف اسرار بدن انسان خواهیم پرداخت.

در بخش‌ تونل آفرینش بازدیدکنندگان همراه با توضیحات راهنما با مفاهیم متعددی از قبیل داستان خلقت از ابتدا تا امروز، سفر به بدن انسان، ویژگی‌ها و چالش‌های دوران بلوغ (مخصوص بانوان) و غیره آشنا می‌شوند. از سوی دیگر در بخش‌های بازی این پارک علمی،بازیهای جذاب و سرگرم کننده‌ای موجود است که می‌توان به گنبد افلاک نما (پلانتاریوم)، شبیه‌سازی رانندگی، سفینه واقعیت مجازی VR و … اشاره کرد. علاوه بر اینها کارگاه‌های دائمی و موسمی در خصوص آموزش‌های علوم نجوم، علوم زمینی، علوم زیست‌شناسی، پزشکی و … در پارک علمی پروفسور بازیما دایر می‌باشند.

بازی‌های پارک علمی پروفسور بازیما نیز در نوع خود منحصر به فرد است به طوری که می‌توان در سیمیلاتور پرواز همچون یک خلبان پرواز روی شهر مقدس مشهد را تجربه کرد. با ژیروسکوپ فضایی تست‌های مقدماتی فضانوردی و شبه بی وزنی را تجربه کرد. با مریخ نورد بازیما به کاوشگری در سطح مریخ پرداخته و در آسمان نمای خورشیدی (پلانتاریوم) فضای لایتناهی آسمان‌ها را به نظاره بنشینیم و در آکادمی زیست‌شناسی مانند یک پزشک به تشریح بدن انسان یا قورباغه پرداخته و مانند یک پرستار از تزریق گرفته تا احیاء قلبی را به صورت عملی انجام دهیم و بالاخره دختر خانم‌ها در فضا خصوصی اتاق ربان صورتی از طریق بازی و سرگرمی پاسخ تمام سوالات مربوط به دوران بلوغ (جسمانی و رفتاری) و یا سوالات مربوط به جنس مونث را خواهند یافت.

ساعات کار: هر روز هفته از ساعت ۹ الی ۲۲

بازدیدها: 76

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

کاربر جدید هستید؟ ساخت حساب کاربری


ورود

فراموشی کلمه عبور؟

قبلا عضو سایت شده اید؟ورود


عضویت