فلش/پیکان

پارک جنگلی چیتگر

  • نام(ها):
    پارک جنگلی چیتگر
  • موقعیت جغرافیایی:
    تهران ، حاشیه غربی شهر تهران .

پارک جنگلی چیتگر یکی از پارک های جنگلی شهر تهران می باشد که با 950 هکتار زمین پردرخت، از بوستان های جنگلی تهران به شمار می آید. این پارک جنگلی از سمت شمال به زمین های چیتگر، از سمت جنوب به آزادراه تهران-کرج، از شرق به منطقه خرگوش دره و از سمت غرب به آزادشهر و پیکان شهر محدود می شود.

هدف از احداث این بوستان جنگلی، بالا بردن مقدار اکسیژن هوای شهر تهران بوده. این مکان دارای یک پیست و مسیرهای ویژه دوچرخه سواری و امکانات اسکیت سواری است. پیست دوچرخه چیتگر شامل پیست های سرعت، استقامت و کوهستان می باشد. پیست استقامت از داخل پارک عبور کرده و بدلیل وجود درخت های کاج و سرو در طول مسیر، دارای هوای نسبتا خنک تری نسبت به بقیه پارک هاست. اکثر این امکانات در محدوده شرقی پارک استقرار یافته و محدوده غربی به صورت جنگلی باقی مانده. مساحت محدوده شرقی پارک حدود 253 هکتار و مساحت محدوده غربی حدود 658 هکتار می باشد.

پوشش درختی پارک در مجموع، مساحتی حدود 734 هکتار را در برمیگیرد که حدود 53 درصد از این درختان را گونه های سوزنی برگ مانند کاج الداریکا، سرو خمره ای و سرو نقره ای تشکیل می دهند. درختان پهن برگ از جمله اقاقیا، زبان گنجشک، ارغوان، نارون چتری، داغداغان، بلوط، پلت، زینتی و ایلان، نیز حدود 47 درصد از درختان پارک را شامل می شوند.

بازدیدها: 82

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد