فلش/پیکان

موزه ی هنرهای معاصر تهران

  • نام(ها):
    موزه ی هنرهای معاصر تهران
  • موقعیت جغرافیایی:
    تهران ، خیابان کارگر شمالی ، جنب پارک لاله ، موزه هنرهای معاصر .

موزه هنرهای معاصر تهران یکی از سرشناس ترین موزه های ایران می باشد که در ضلع شمالی بلوار کشاورز و غرب پارک لاله تهران واقع شده. این موزه با کوشش و ابتکار کامران دیبا و پشتیبانی فرح پهلوی، در سال 1356 خورشیدی، در زمینی به مساحت 2000 مترمربع بنا شد.

موزه هنرهای معاصر تهران، شامل مهم ترین و جامع ترین گنجینه های هنر مدرن در خارج از اروپا و آمریکای شمالی و همچنین مالک یکی از 5 تا 10 مجموعه مهم هنر نوگرا در جهان می باشد. در گنجینه موزه بیش از 3000 اثر ارزشمند از نخبگان هنرهای تجسمی نگهداری می شود که حدود 400 عدد از آنها دارای ارزش بسیاری هستند. آثاری از هنرمندان مشهور مانند رنوا، گوگن، ماکس ارنست، پیکاسو،لوترک و ماگریت از آن جمله اند.

ساختمان این موزه که یکی از نمونه های با ارزش معماری نوین ایران است، با الهام از معماری سنتی ایران و مفاهیم فلسفی آن ساخته شده. چهار سو، هشتی، معبر و گذرگاه از جمله عناصر چشم نواز این موزه هستند. گالری موزه مکانی است برای برگزاری نمایشگاه های مختلف هنری. ساختمان موزه تلفیقی است از معماری مدرن و سنتی که با الهام از مناطق حاشیه کویر ایران ساخته شده است.

گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران از اموال عمومی کشور به حساب می آید. این موزه اکنون موزه هنرهای معاصر تهران، یکی از واحد های معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

بازدیدها: 22

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد