فلش/پیکان

دریاچه ولشت

  • نام(ها):
    دریاچه ولشت
  • موقعیت جغرافیایی:
    ۲۵ کیلومتری جاده چالوس ، نزدیک شهر مرزن‌آباد .

دریاچه ولشت، نام دریاچه ای است در جنوب غرب شهر چالوس که در 25 کیلومتری جاده چالوس در نزدیکی شهر مرزن آباد واقع شده است. علم کوه در قسمت جنوب غرب این ناحیه قرار دارد و یکی از 10 دریاچه ی آب شیرین ایران به حساب می آید که در این منطقه واقع شده و محیط زیست مناسبی برای آبزیان و پرندگان فراهم کرده است.

آب دریاچه ولشت، تنها با نزول باران و جوشیدن چشمه های زیرزمینی دریاچه که در وسط آن می جوشند تامین می شود. این دریاچه با چشم اندازی زیبا و آب و هوای مرطوب و خنک، مکانی مناسب جهت گردشگری موقت یک روزه است.

به دلیل شیرین و زلال بودن آب این دریاچه و دارا بودن عمق بیش از 40 متر و همچنین به علت تشابه اسمی اش با استخر بزرگ، باعث تحریک شناگران شده و گاهی این تحریکات موجب وسوسه شنای غیر شناگران می گردد.

دسترسی به این دریاچه به جز مسیرهای پیاده رو، از طریق دو جاده امکان پذیر می باشد:

  • از جاده مرزن آباد به حسن کیف که در کیلومتر 15 به سمت راست منحرف شده، از طریق جاده ای خاکی و دشوار و عبور از آبادی کلنواز به دریاچه می رسیم.
  • از مسیر مرزن آباد به سمت جاده چالوس، چهارکیلومتر پس از مرزن آباد به سمت چپ جاده پیچیده، از آنجا با طی 12 کیلومتر از طریق یک جاده آسفالته، به جنوب دریاچه می رسیم.

دریاچه ولشت 71 امین اثر طبیعی ملی می باشد که در 15 مهر ماه سال 1388 توسط سازمان میراث فرهنگی، در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسید.

بازدیدها: 81

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد