فلش/پیکان

دریاچه شورمست

  • نام(ها):
    دریاچه شورمست
  • موقعیت جغرافیایی:
    شهرستان سوادکوه ، ۶ کیلومتری غرب شهر پل سفید ، مجاورت روستای شورمست .

دریاچه شورمست، تنها دریاچه طبیعی شهرستان سواد کوه می باشد که دارای وسعت 15 هزار متر مربع و عمق 5 متر است. منظره این دریاچه با جنگل اطراف آن، که پوشیده از درختان بلند قامت و کهنسال توسکا است، آن را به یکی از زیباترین اماکن موجود در شهرستان سوادکوه تبدیل کرده است.

در اطراف این دریاچه، تأسیسات عظیم استخراج زغال سنگ، پل ورسک، قلعه کنگ لو، امامزاده سامولا ارفع ده، امامزاده عبدالحق زیرآب، برج تاریخی لاجیم،کوه های صخره ای خروا و بسیاری از مکانها و چشم اندازهای زیبای طبیعی کنار هم گرد آمدند تا بتوانند تمامی خواسته های علاقه مندان و بازدید کنندگان را برآورده کنند.

اطراف این دریاچه پوشیده از درختان تنومندی است که سر خود را در آب فرو برده اند و ریشه در آب دارند. دور تا دور دریاچه شورمست را راه خاکی ماشین رو احاطه کرده که در بعضی از جاها امکان پارک وسیله نقلیه وجود دارد. منطقه کنار دریاچه پوشیده از مناطق جنگلی است و در غرب دریاچه نیز محل زیبایی در کنار درختان سر به فلک کشیده وجود دارد. در اطراف این دریاچه امکاناتی از قبیل سرویس بهداشتی، سفره خانه، آب آشامیدنی و آلاچیق های کرایه ای وجود دارد. همچنین قایق های پدالی و اسب برای اسب سواری کرایه داده می شود.

دریاچه شورمست زیستگاه جانورانی همچون مارآبی، قورباغه، ملخ، ماهی و سایر جانوران می باشد. طبیعت این منطقه بسیار زیباست و آب و هوای آن ترکیبی از آب و هوای سرد و کوهستانی فیروزکوه و معتدل قائمشهر است.

بازدیدها: 67

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد