فلش/پیکان

دریاچه شورابیل

  • نام(ها):
    دریاچه شورابیل
  • موقعیت جغرافیایی:
    ۲ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل به طرف خلخال .

دریاچه شورابیل دریاچه ای است که در اردبیل، خیابان دانشگاه مسیر دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه پیام نور قرار دارد. دریاچه شورابیل در 2 کیلومتری جنوب شرقی شهر اردبیل به طرف خلخال واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 1365 متر می باشد. این دریاچه یکی از جاذبه های طبیعی اردبیل است که نتایج مطالعات زمین شناختی نشان می دهد، قدمت این دریاچه قدیمی تر از دریاچه ارومیه می باشد.

دلیل نامگذاری دریاچه شورابیل این بوده که قبلا آب این دریاچه بسیار شور بوده و کسانی که از بیماری های پوستی و رماتیسم رنج می بردند، برای درمان بیماری خود از گِل این دریاچه استفاده می کردند اما امروزه با هدایت آب رودخانه بالخلو به آن حجم آب آن از 1/1 میلیون متر مکعب به 14 میلیون متر مکعب و وسعت آن از 74 هکتار به 180 هکتار افزایش یافت و از شوری آن کاسته شد، به طوری که نوعی ماهی قزل آلای رنگین کمان در آن پرورش داده می شود.

این دریاچه امکانات تفریحی، فرهنگی، ورزشی بسیاری از جمله امکانات قایق رانی، پیست دوچرخه سواری، پیست دو و میدانی، باغ وحش، تعدادی هتل، یک شهربازی روباز و یک شهربازی سرپوشیده دارد. دریاچه شورابیل از مناطق شکار ممنوع استان اردبیل است.

بازدیدها: 51

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد