فلش/پیکان

جنگل فندقلو

  • نام(ها):
    جنگل فندقلو
  • موقعیت جغرافیایی:
    ۳۰ کیلومتری شهر اردبیل ،۱۰ کیلومتری جنوب شهر نمین .

جنگل فندقلو در 30 کیلومتری شهرستان اردبیل و 10 کیلومتری جنوب شهر نمین واقع شده است. این جنگل در زمینی به طول 25 کیلومتر مربع پراکنده شده است.

حداقل ارتفاع این منطقه از سطح دریا حدود 1500 متر و حداکثر ارتفاع آن 1850 متر می باشد. جنگل فندقلو از سمت شمال به راه قدیم اردبیل – آستارا و آبادی های آرپاتپه، خانقاه علیا و سفلی، از سمت شرق به حیران، از سمت جنوب به کوه خان بلاغی و آبادی های نیارق و از سمت غرب به ننه کران محدود می شود.

آب و هوای این منطقه بدلیل قرار گرفتن در ارتفاعات، دارای تابستان هایی بسیار خنک و مطبوع و زمستانی سرد و مرطوب است، به همین دلیل جزو مناطق سردسیر استان به حساب می آید. حداکثر دمای این منطقه 37 درجه در شهریور ماه و حداقل دمای آن منفی 37 درجه سانتیگراد در بهمن ماه می باشد.

جنگل فندقلو دارای درختان مختلف میوه مانند سیب وحشی، فندق، گوجه سبز، به، ازگیل، تمشک و توت فرنگی می باشد. داخل این جنگل یک استخر آب گرم به نام مشه سویی قرار دارد که خاصیت درمانی دارد، همین خاصیت آب این استخر باعث شده افراد زیادی به این منطقه سفر کنند.

این جنگل بدلیل نزدیکی به شهر نمین و برخورداری از رطوبت موجود در منطقه و همچنین دسترسی آسان از جاده بین شهری اردبیل – آستارا، همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته. وجود تله کابین فندقلو-حیران در این منطقه، یکی دیگر از جذابیت های این جنگل می باشد.

بازدیدها: 340

اشتراک گذاری:

امتیاز کاربران

  • وای اشتباه کردم بالتر نرفتم حیف شد اوایل رفتیم مه شدید بود برگتیم

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد