فلش/پیکان

آبشار گویله

  • نام(ها):
    آبشار گویله
  • موقعیت جغرافیایی:
    ایران، استان کردستان، شهرستان مریوان، محور سقز_مریوان.

یکی دیگر از جاذبه‌های بکر ایران زمین آبشار گویله است. این آبشار یکی از دیدنی‌ترین آبشارهای ایران است که در کردستان شهر مریوان واقع است. آبشار گویله در 20 کیلومتری شهرستان مریوان در نزدیکی روستای گویله قرار دارد. این آبشار در میان جنگل‌های انبوه منطقه مرزی کردستان در محور سقز _ مریوان قرار دارد و ارتفاع آن به بیش از 50 متر می‌رسد.
مريوان يكي از شهر‌هاي توريستي كردستان است. از طبيعت بی‌نظیر كردستان، ‌فرهنگ کهن و دیرینه و مردمان مهربان و مهمان‌نوازش هر چه بگوييم كم گفته‌ايم. به هر كدام از شهر‌هاي استان کردستان سفر كنيد، به جذابيت‌های بکری برخورد مي‌كنيد كه دل هر گردشگري را به سوی خود جلب می‌کند. شهر مريوان در فاصله 125 كيلومتري شمال‌غربي سنندج واقع شده‌ است. بی‌تردید طبيعت فوق‌العاده زيباي مريوان شما را محسور خود مي‌كند. اگر بخواهید با مهمترین جاهای دیدنی مریوان آشنا شوید باید به آبشار گویله، تالاب زريوار، پوشش گياهي و جنگلي بسيار زيباي اطراف شهر و بخش‌هاي سرشيو و خاووميرآباد، محوطه‌هاي بسيار ديدني روستاهاي حاشيه زريوار، كوه ميراجي، بازار مرزي باشماق، قلعه امام (قه لاي مه ريوان ) و قلعه تاريخي اشاره کرد. مریوان یکی از شهرهای دیدنی استان کردستان است که با طبیعت ناشناخته خود پذیرای علاقمندان و محققین است.

معرفی آبشار گویله

آبشار گویله یکی از جاذبه‌های گردشگری استان کردستان و شهرستان مریوان است، که در فاصله بیست کیلومتر از شهر مریوان، نزدیک به روستای گویله و در راه مریوان به سقز قرار دارد. آبشار گویله در فصل بهار به دلیل پر آب بودن از مکان‌های دیدنی و زیبای منطقه محسوب می‌شود و در برخی از روزهای فصل زمستان نیز به دلیل وجود سرمای شدید هوا و یخ زدگی آبشار، منظره بکر و چشم‌نوازی به وجود می‌آید که علاقه‌مندان به طبیعت، مخصوصاً کسانی که آبشارها را به هر جاذبه طبیعی دیگری ترجیح می‌دهند به حیرت وا می‌دارد.
آبشار گویله در میان جنگل‌های انبوه منطقه مرزی کردستان قرار دارد و ارتفاع آن به بیش از ۵۰ متر می‌رسد. یکی از چشم‌اندازهای زیبای مسیر سقز به مریوان پس از کوهستان چهل چشمه می‌باشد که از میان پیچ و خم‌های جاده جنگلی و قدیمی سقز به مریوان عبور کرده و به عمق دره می‌ریزد. این‌ آبشار زیبا در فصل‌ بهار از مکان‌های دیدنی‌ و زیبای‌ منطقه‌ محسوب‌ می‌شود.

بازدیدها: 0

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: