چه زمانی بلیط تهران کیش را نخریم؟

چه زمانی بلیط تهران کیش را نخریم؟

زمان خواندن: دقیقه 8
امتیاز کاربران:
امتیاز 3 از 4
دسته بندی: ریپورتاژ, مقایسه ها
نویسنده: بنت الهدی دهقانی
چه زمانی بلیط تهران کیش را نخریم؟

 

سفر به کیش می‌تواند یکی از بهترین سفرهای ممکن باشد. به همین دلیل بلیط هواپیما تهران کیش طرفداران زیادی دارد. اما از طرفی زمان‌هایی هست که اگر آگهی بلیط ارزان تهران کیش را می‌بینید نباید آن را خریداری کنید! شاید این موضوع باعث تعجب باشد؛ اما در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم چه زمانی بلیط تهران کیش را نخریم؟

 

انواع بلیط تهران کیش

بلیط‌ها به صورت کلی به دو دسته چارتری و سیستمی تقسیم می‌شوند، در ادامه هر یک از انواع این بلیط‌ها توضیح داده شده است:

بلیط هواپیما سیستمی تهران کیش

بلیط هواپیما سیستمی تهران کیش به بلیط‌های هواپیمایی گفته می‌شود که چه آن‌ها را از آژانس‌های مسافرتی بخرید و چه مستقیما از خود شرکت‌های هواپیمایی، هیچ تفاوتی ندارد چرا که قیمت آن‌ها یکی است. قیمت این بلیط‌ها بر اساس مصوبه شرکت‌ هواپیمایی تعیین می‌شود. مزیت‌های بلیط هواپیمای سیستمی این است که اولا بلیط هواپیمای سیستمی قابل باز پس دادن یا همان استرداد است؛ یعنی اگر به هر دلیلی شما بلیط را خریداری کنید و پیش از پرواز منصرف شوید، مقداری از پول شما بـه عنوان جریمه برداشته می‌شود و باقی پولتان به شما برگردانده می‌شود. یکی دیگر از خوبی‌هایی که بلیط هواپیما سیستمی تهران کیش دارد، تـفاوت قیمت بلیط هواپیما بـرای افراد بزرگسال و کوچک و افراد با سن‌های مختلف است. مثلا بلیط هواپیما افراد کم سن و سال نسبت به افراد بزرگسال هزینه‌ی کم‌تری دارد. بنابراین اگر دارید با خانـواده‌ای که در آن افراد با سن‌های مختلف وجود دارند، سفر می‌کنید بهتر است بلیط سیستمی بخرید. برای خرید بلیط تهران کیش می‌توانید به سفرمارکت مراجعه کنید.

 

بلیط هواپیما چارتری تهران کیش

اولین و متفاوت‌ترین نکته که درباره بلیط هواپیمای چارتر وجـود دارد این است که این بلیط هواپیما، مدام تغییر قیمت دارد و در اکثر مواقع، نسبت به بلیط هواپیما سیستمی تهران کیش خیلی ارزان‌تر است. در واقع بعضی از آژانس‌های مسافرتی همه‌ی صندلی‌های یک هـواپیما یا بخشی از آن را برای مدتی معلوم پیش خرید می‌کنند و به این ترتیب، قیمت بلیط هواپیما را خودشان تعیین می‌کنند. حال شاید از خودتان بپرسید که این تغییر قیمت دقیقا به چه بستگی دارد؟ تغییر قیمت بلیط هواپیما چارتر بـه میزان تقاضای مسافران بستگی دارد.

در زمانی که میزان تقاضا بالا باشد مانند عیدها یا ایام نوروز، قیمت این بلیط‌ها بالا می‌رود. هر زمان هم که تقاضا کم‌تر باشد مانند فصل‌های کم گردشگر، قیمت این بلیط‌های هواپیما پایین‌تر می‌آید. علاوه بر این، هر چه به زمان پرواز نزدیک‌تر بشوید، قیمت این بلیط‌ها با توجه به تعداد آن‌ها کمتر و یا بیشتر می‌شوند. بزرگترین عیب این نوع بلیط هواپیما تهران کیش، این است که نمی‌تـوانید آن را لغو کنید یا پس دهید و در ضمن قیمت بلیط هواپیما برای همه‌ی افراد با هر سن و سالی یکسان است و مانند بلیط سیستمی نیست.

آیا بلیط‌های چارتری تهران کیش بهتر از بلیط‌های سیستمی و معمولی برای خرید هستند؟

پاسخ این ‌سوال منفی است. اگر می‌خواهید بدانید چه زمان‌هایی نباید بلیط چارتری بخرید، حتما ادامه این ‌مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

بیشتر اوقات بلیط‌های چارتری را با قیمت‌هایی کم‌تر از قیمت بلیط‌های سیستمی پیدا خواهید کرد. مثلا شما برای تهیه بلیط تهران کیش اگر بلیط چارتری مناسبی پیدا کنید احتمالا قیمتی کم‌تر از حالت عادی دارد. نکته جالب دیگر در مورد بلیط‌های چارتری این است که بعد از خرید، شما تفاوتی با دیگر افرادی که بلیط آن ‌پرواز را به ‌شکل سیستمی دریافت کرده‌اند ندارید. البته خرید بلیط‌های چارتری همیشه بهترین گزینه نیست!

همان‌طور که در بخش قبلی ذکر شد، معمولا بلیط‌های چارتری قیمت پایین‌تری دارند. این ‌مزیت باعث شده است که افراد بیشتری به خرید آن‌ها متمایل باشند. اگر به دنبال خرید تور مسافرتی کیش یا مقاصد داخلی و خارجی دیگری هستید بد نیست که درباره بلیط‌های چارتری تهران کیش اطلاعات بیشتری داشته باشید. نگران این ‌که ممکن با خرید بلیط ارزان کیش، خدمات کم‌تری دریافت کنید نباشید. پس از خرید فرقی میان مسافران وجود ندارد و شما همان خدمات و امکاناتی را دریافت خواهید کرد که افراد با بلیط‌های سیستمی دریافت می‌کنند.

قیمت بلیط هواپیما چارتری با سیستمی چه تفاوتی دارد؟

درباره بلیط سیستمی باید گفت که از ماه سوم یعنی خردادماه سال ۱۳۹۵، قیمت این نوع بلیط آزادسازی شد و برای آن سقف و کف تعیین شد. به این معنا که آژانس‌های هـواپیمایی می‌توانند بلیط را طبق کلاس پرواز و یا خدمات ارائه شده تا ۳۰ درصد بیشتر از نرخ مصوب بفروشند و بیشتر از این حد را مجاز نیستند و تخلف محسوب می‌شود. قیمت بلیط‌های چارتر را هم خود آژانس مسافرتی تعیین می‌کند و بسته به شرایط مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

با مطالعه این مقاله شما بـه راحتی می‌توانید مناسب‌ترین بلیط هواپیما را خریداری کنید و یک فرد حرفه‌ای در زمینه خرید بلیط هواپیما، فروش بلیط هواپیما، پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما، انتخاب صحیح بلیط هواپیما سیستمی و یا بلیط هواپیما چارتر باشید. پس فقط کافی است برای خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت و مقایسه قیمت‌های بلیط هواپیما شرکت‌های مختلف، در سفرمارکت، شهر مبدا و مقصد و موارد مورد نیازتان را کامل کنید و بهترین و ارزانترین بلیط هواپیما را خریداری کنید.

 

چرا گاهی اوقات بلیط چارتری تهران کیش توصیه نمی‌شود؟

اگر می‌خواهید بدانید چه زمانی نباید بلیط‌های چارتری تهران کیش را بخرید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

قیمت بلیط چارتر تهران کیش برای کودکان و بزرگسالان تفاوتی ندارد

برای تهیه تور کیش یا رزرو بلیط هواپیما شرکت‌ها قیمت‌های مختلفی برای کودکان و افراد بزرگسال در ‌نظر می‌گیرند. بلیط هواپیما سیستمی برای کودکان زیر 12 سال قیمت کم‌تری نسبت به افراد بالای 12 سال دارد. این ‌رقم عددی تقریبا نصف قیمت بلیط را دارد. اما در فروش بلیط‌های چارتری تفاوتی بین کودکان و بزرگسالان در ‌نظر گرفته نمی‌شود.

همین موضوع باعث می‌شود تا گاه در سفر‌هایی که کودک همراه شما است مجبور به پرداخت مبلغی حتی بیشتر از بلیط‌های سیستمی بشوید! پس یکی از زمان‌هایی که بهتر است بلیط چارتری را رها کنید و همان بلیط سیستمی و عادی را خریداری کنید، زمانی است که همراهان زیر 12 سال در سفر دارید؛ خصوصا در یک سفر خانوادگی. برای مقایسه قیمت‌هایی که گفته می‌شود می‌توانید به وبسایت سفرمارکت مراجعه کنید و قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید تا تفاوت حالت‌ها را دقیقا ببینید.

 

امکان لغو بلیط چارتر تهران کیش وجود ندارد

یکی از امکان‌های خوب و خدماتی که به شما در سفر‌ها کمک می‌کند، امکان کنسل ‌کردن بلیط است. دلایل بسیاری هستند که باعث می‌شوند شما سفر خود را لغو کنید یا به تاریخ دیگری موکول کنید. هنگامی که شما بلیط سیستمی یا همان بلیط‌های عادی خریداری کرده باشید به ‌راحتی با قوانین استرداد بلیط امکان لغو بلیط را خواهید داشت. با ‌توجه ‌به زمان باقی‌مانده تا ساعت و روز پرواز مبلغی برای لغو از شما کم خواهد شد که ارزش آن را دارد. یکی از معایب بلیط‌های چارتری قوانین متفاوت آن برای لغو پرواز است. فرض کنید برای خرید تور کیش اقدام کرده باشید و نیاز به تعویض تاریخ آن داشته باشید.

اگر نتوانید این ‌کار را انجام دهید بسیار ناراحت‌کننده خواهد بود. پس بهتر است اگر می‌خواهید فرصتی برای کنسلی بلیط خود داشته باشید از بلیط‌های سیستمی بهره ببرید. هنگام خرید بلیط چارتری حتما درباره قوانین لغو بلیط مطالعه داشته باشید.

 

بلیط چارتری تهران کیش در روز‌های شلوغ سال گران‌تر است

در برخی روز‌ها تعداد مسافران بیشتر است و همه وسایل نقلیه با سرعت بیشتری پر می‌شوند. در روز‌های پیک سفر مانند تعطیلات نوروز یا برخی روز‌های خاص برای مقصد‌های مختلف تعداد مسافران بیشتر است و متقاضیان خرید بلیط مانند بلیط تهران کیش افزایش پیدا می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود که قیمت بلیط‌های چارتری افزایش داشته باشند. اگر قصد سفر در چنین روز‌هایی را دارید بهتر است از روز‌ها قبل اقدام به خرید بلیط سیستمی کنید. قیمت بلیط چارتری در این‌ روز‌ها ممکن است حتی از قیمت بلیط سیستمی نیز گران‌تر باشد و شانس پیدا کردن آن نیز نسبت به روز‌های عادی کم‌تر است.

بازدیدها: 52

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بنت الهدی دهقانی
نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

هتل سپنتا مشهد ⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد