چطور کارآمدترین بیمه های مسافرتی را برای خود انتخاب کنیم؟

زمان خواندن: دقیقه
امتیاز کاربران:
امتیاز 4 از 4
نویسنده: مسافر سلام
چطور کارآمدترین بیمه های مسافرتی را برای خود انتخاب کنیم؟

با گسترش سفرهای خارجی و حتی تورهای مسافرتی داخلی، احتمال خطرهای ناخوشایند و حوادث ناگوار برای مسافران و توریستان بیشتر از پیش شد. این امر نیز سبب آزرده خاطر شدن افراد گشت و مسافران زیادی را که تحت سرقت، جیب بری، گم کردن مدارک و… قرار گرفته بودند، مجبور به برگشتن به شهر خود کرد. علاوه‌بر جنبه ی عاطفی مسئله، آن ها دچار ضرر و زیان های مالی زیادی نیز شده بودند که به آسانی قابل جبران نبود.

چطور کارآمدترین بیمه های مسافرتی را برای خود انتخاب کنیم؟
چطور کارآمدترین بیمه های مسافرتی را برای خود انتخاب کنیم؟

در این بین شرکت های بیمه تصمیم گرفتند طرح هایی را اجرا کنند که بسیاری از آن ها در پکیج های تور به فروش می رسد. این پکیج ها دارای طرح های بیمه های مختلفی هستند که با قیمت و مزایای متفاوت به فروش می رسند. قیمت بلیط هواپیما و طرح های بیمه مسافرتی، نقش های مهمی را در قیمت تورهای داخلی و خارجی ایفا می کنند. لذا آگاهی از آن ها امری مهم شناخته می شود. اکنون این سوال پیش می آید که چگونه باید بهترین بیمه های مسافرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب کنیم؟ پاسخ به این مسئله باعث نوشتن مطلبی شد که در ادامه آن را مشاهده می کنید.

اولین قدم مهم در خرید

امروزه اغلب مسافران متوجه ضرورت خرید بیمه های مسافرتی برای سفرهای خارجی یا حتی داخلی خود هستند. از این رو پس از تصمیم به سفر، همواره به دنبال راهی برای خرید ساده تر این بیمه نامه هستند. بدین ترتیب برخی از آنها به دفاتر بیمه مربوطه در سراسر کشور مراجعه می‌کنند و برخی دیگر به دنبال یک سامانه محبوب برای خرید اینترنتی بیمه سفر می‌گردند. از آنجایی که خریدهای حضوری و مراجعه به دفاتر بیمه امروزه دیگر از جمله راه های منسوخ شده برای خرید یک خدمت گردشگری به شمار می‌رود، اولویت را با سامانه های آنلاین بیمه قرار می دهیم.

لذا در مرحله نخست بهتر است سامانه ای معتبر را برای خرید اینترنتی بیمه مسافرتی خود انتخاب نمایید که از سابقه و اعتبار کافی در این زمینه برخوردار باشد. همچنین برای کاهش زمان خرید خود بهتر است مجموعه ای را برگزینید که کلیه خدمات مسافرتی را به صورت یکجا به مسافران خود ارائه می‌دهد. با این کار می‌توانید بلافاصله بعد از خرید بلیط هواپیمای خود، بیمه مسافرتی مورد نظرتان را نیز تهیه کرده و کلیه ملزومات مورد نیاز برای سفر خود را از یک مجموعه خریداری نمایید.

چطور کارآمدترین بیمه های مسافرتی را برای خود انتخاب کنیم؟
چطور کارآمدترین بیمه های مسافرتی را برای خود انتخاب کنیم؟

به طور مثال اگر شما مجموعه قاصدک 24 را برای این کار انتخاب کرده باشید حتماً متوجه شده اید که این سامانه در کنار ارائه انواع بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس، بیمه مسافرتی سامان را نیز به عنوان یک خدمت به مشتریان خود ارائه می‌کند. از این رو شما می‌توانید به راحتی پس از خرید بلیط هواپیما خود، به بخش دیگر این وب سایت مراجعه نمایید و بیمه نامه سفر خود را نیز در کوتاهترین زمان ممکن خریداری کنید. البته بد نیست بدانید که اگر شما بلیط هواپیما خارجی خود را در قاصدک 24 برای مسیرهای آسیایی خریداری کرده باشید، بیمه مسافرتی به صورت رایگان به شما تعلق می‌گیرد. بنابراین از این تسهیلات استفاده کنید و سفری کم هزینه تر را تجربه نمایید.

نکات لازم در انتخاب طرح بیمه موردنظر

شما در خرید اینترنتی بیمه، پس از انتخاب مقصد و مدت زمان سفرتان با طرح های گوناگونی مواجه خواهید شد که از نظر تعهدات و سقف پوشش با هم متفاوت هستند. بنابراین در این مرحله باید به دقت این طرح ها را بررسی نمایید و بهترین بیمه را برای سفر خود انتخاب کنید. فراموش نکنید که این کار را باید با توجه به شرایط مقصد خود به انجام رسانید. به طور مثال اگر به یک منطقه گرمسیری سفر می‌کنید و به طور معمول در سفر دچار گرما زدگی می‌شوید بهتر است طرحی را برای خرید انتخاب نمایید که تعهدات درمانی بیشتری را شامل می‌شود. چرا که با این کار می‌توانید با خیال آسوده تری برای سفر خود مهیا شوید.

پاسخ به سوالی مهم در نحوه پرداخت هزینه

بعضی از مسافران سوال می‌کنند که آیا می‌توان هزینه بیمه مسافرتی را به صورت اقساط پرداخت کرد؟ در جواب این کاربران باید بگوییم هر چند که خرید بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما در قاصدک 24 به صورت قسطی ممکن است اما بیمه های مسافرتی نقداً خریداری می‌شوند و به هنگام خرید آنها، باید کل هزینه را پرداخت نمایید. البته لازم به ذکر است که این بیمه نامه ها حق بیمه زیادی ندارند و بدون نیاز به دوره انتظار خریداری می‌شوند. از این رو اعتبار آنها به محض درج مهر خروج در پاسپورت آغاز خواهد شد و معمولاً حدود یک سال بعد به پایان می‌رسد. از این رو برای خرید بیمه مسافرتی در قاصدک 24 می‌بایست بعد از اتصال به درگاه بانکی، کل هزینه بیمه نامه که مبلغ ناچیزی است را پرداخت نمایید.

آیا می شود طرح های بیمه را تمدید کرد؟

اگر در سفر گذشته خود یک بیمه مسافرتی را خریداری نموده اید و حال پس از اتمام زمان اعتبار این بیمه نامه به دنبال تمدید آن هستید، باید بدانید که بیمه های مسافرتی قابل تمدید نیستند. چرا که این بیمه نامه ها کوتاه مدت اند و در بازه زمانی مشخصی صادر می‌شوند. این اعتبار از زمان خروج شما از کشور شروع و بسته به مدت زمان خریداری شده که در متن بیمه نامه قید می‌شود از یک هفته تا یکسال اعتبار دارد. بر این اساس پس از پایان مدت زمان اعتبار، شما دیگر قادر به تمدید بیمه مسافرتی خود نیستید و می‌بایست یک بیمه نامه جدید را برای خود خریداری نمایید.

آیا باید مدارک بیمه را به همراه داشت؟

بعد از خرید بیمه مسافرتی خود و دریافت آن، بیمه نامه سفرتان را نیز در کیف مدارک خود قرار دهید. فراموش نکنید که شما برای دریافت ویزا، جبران خسارات و هزینه های پزشکی و دیگر تعهدات بیمه ای خود نیاز به ارائه این بیمه نامه دارید. از این رو حتماً در حفظ و نگهداری از آن کوشا باشید.

چطور کارآمدترین بیمه های مسافرتی را برای خود انتخاب کنیم؟
چطور کارآمدترین بیمه های مسافرتی را برای خود انتخاب کنیم؟

در نهایت به خاطر داشته باشید برای ورود به بسیاری از کشورها نیاز به داشتن بیمه مسافرتی است. همچنین اگر با تورهای مسافرتی سفر می‌کنید، می بایست از وجود داشتن بیمه در آن مطمئن شوید. به عنوان مثال می توانید تورهای کیش، تور ترکیه، تور استانبول و… را از قاصدک 24 با کمترین قیمت و بیشترین مزایا خریداری کنید. همچنین می توانید انواع بلیط های مسافرتی را مانند بلیط هواپیما کیش، بلیط هواپیما شیراز، بلیط اتوبوس تبریز، بلیط قطار فدک و… از قاصدک 24 خریداری کنید. ناگفته نماند این سایت علاوه بر ثبت نام بیمه مسافرتی و بلیط؛ امکان رزرو هتل های ارزان در تهران و مشهد و… را می دهد. لذا به آسانی و با قیمت های مقرون به صرفه می توانید تمام خدمات موردنیاز سفر خود را از این آژانس مسافرتی که به شرکت فرش تا عرش قاصدک کارمانیا تعلق دارد؛ به انجام برسانید.

خرید انواع بیمه مسافرتی و بلیط های مختلف به همراه قیمت، تورهای جذاب قاصدک 24 و… در کسری از ثانیه!

بازدیدها: 16

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها:
اشتراک گذاری:
مسافر سلام
نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

هتل سپنتا مشهد ⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد