چطور در سفر احساس امنیت بیشتری داشته باشیم؟

زمان خواندن: دقیقه 12
امتیاز کاربران:
امتیاز 4 از 4
دسته بندی: راهنمای سفر
نویسنده: مسافر سلام
چطور در سفر احساس امنیت بیشتری داشته باشیم؟
ررو هتل های مشهد با یک کلیک

مسافرت کردن به نقاط ناشناخته از دنیا و یا مناطقی که از آن ها شناخت کافی نداریم، در کنار لذت هایی که می تواند به همراه داشته باشد، گاهی نگرانی هایی را هم ایجاد می کند. چرا که ما از منطقه امن خود خارج خواهیم شد و به خیلی از امکاناتی که در شهر و خانه خود داریم دسترسی نخواهیم داشت. گاهی این نگرانی ها به قدری زیاد می شوند که لذت های مسافرت را هم تحت الشعاع خود قرار می دهند. بنابراین باید احساس اطمینان و امنیت را در خود ایجاد کنیم تا بتوانیم مسافرت لذت بخشی را هم تجربه کنیم. و در صورت بروز خطرات احتمالی، از قبل برای رویارویی با آن ها آمادگی لازم را داشته باشیم. در زیر به برخی از خطراتی که در طول مسافرت ممکن است با آن ها مواجه شویم اشاره خواهیم کرد:

بیماری و حوادث: یکی از نگرانی ها در هر سفر، امکان بروز بیماری است. امکان دارد که مقصد شما از نظر آب و هوایی با شهر محل سکونت خودتان تفاوت داشته باشد و همین مسئله مشکلاتی را در زمینه بیماری ایجاد کند. همینطور در مورد تغذیه که گاهی بعضی از غذاهایی که در برخی از کشورها و فرهنگ ها وجود دارد به ذائقه ایرانی ها سازگار نیست. همچنین برخی بیماری های ویروسی در برخی از کشورها شایع است که امکان دارد با مراجعه به آن کشور دچار آن ها شوید. در نهایت برخی از فعالیت ها مثل طبیعت گردی، شنا در دریا و یا تفریحاتی آبی گاهی با حوادثی همراه هستند که منجر به خسارت بدنی به مسافران می شوند.

تاخیر در پرواز: تاخیر یا لغو پروازها یا جا ماندن از پرواز یکی از اصلی ترین نگرانی ها هنگام سفر است. که البته با یک برنامه ریزی درست می توان از آن ها اجتناب کرد.

گم شدن وسایل و یا پول: یکی دیگر از خطرات در طول سفر این است که چمدان شما دیرتر از شما به مقصد برسد، در طول سفر گم شود، یا پول و وسایل شما دزدیده شود. شما در این حالت ناچار خواهید بود که برخی وسایل ضروری را دوباره تهیه کنید تا بتوانید به سلامت مسافرت را به انتها برسانید.

مشکلات حقوقی: گاهی به دلیل نا آشنا بودن با قوانین هر کشور، دچار مشکلات و جرائم یا حتی دعاوی حقوقی می شوید. در این حالت نیاز هست که بتوانید با حمایت شخص یا شرکتی از این مسئله رها شوید.

گم شدن یا مفقود شدن مدارک: مدارک شناسایی که در رأس آن ها پاسپورت قرار دارد، همیشه باید در سفرهای خارجی همراه شما باشد. همچنین اطلاعاتی نظیر هتل محل اقامت یا ویزای ورود به آن کشور هم گاهی از شما خواسته می شود. اگر آن ها را گم کنید، دچار مشکلاتی خواهید شد. باید در این زمینه هم از قبل برنامه ریزی کرده و بدانید که در صورت مفقود شدن مدارک چه کارهایی نیاز هست که انجام دهید.

همانطور که در بالا مشاهده کردید، مواردی هستند که می توانند سفر شما را به هم ریخته و نگرانی هایی را برای شما و یا همسفران شما به همراه بیاورند. حال این سوال به وجود می آید که برای جلوگیری از وقوع آن ها چه کارهایی باید بکنیم یا اگر به صورت ناخواسته با آن ها روبرو شدیم چه کسی می تواند در این زمینه به ما کمک کند؟

خرید بیمه مسافرتی برای رفع نگرانی

یکی از بهترین روش ها برای ایجاد اطمینان خاطر از حوادث و مشکلات احتمالی در سفر این است که از بیمه مسافرتی سامان استفاده کنیم. با خرید بیمه مسافرتی می توانید با پرداخت مبلغی بسیار ناچیز در مقایسه با سایر هزینه های سفر، همه خطراتی را که در بالا ذکر شد به صورت یکجا تحت پوشش قرار دهید. این بیمه نامه می بایست قبل از سفر خریداری شود و در تمام کشورهای جهان هم خدمات رسانی می کند. البته برای اینکه ویزای بعضی از کشورها نظیر کشورهای عضو پیمان شنگن یا آمریکا، کانادا، استرالیا، تایلند و … را اخذ کنید هم نیاز هست که بیمه نامه مسافرتی را به سفارت ارائه کنید. قیمت این بیمه نامه هم بر اساس سن، مدت و مقصد سفر مشخص می شود که البته برای اطلاع از طرح ها و قیمت بیمه مسافرتی متناسب با شرایط خود می توانید به نمایندگی بیمه سامان مراجعه کنید.

بازدیدها: 13

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها:
اشتراک گذاری:
مسافر سلام

امتیاز کاربران

  • هادی نیک

    برای افرادی که مسافرت خارج از کشور زیاد میرن این موضوع که امنیت در سفر داشته باشن خیلی مهم هست. و موضوعیه که کمتر قبل از شروع سفر بهش اهمیت داده میشه. بعضی از خطر ها برای ما بار مالی هم دارن که داشته این بیمه میتونه کمک کنه که از این بار مالی کاسته بشه و مجبور نباشی پول نقد زیادی برای اتفاقات پیش بینی نشده با خودت ببری

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد