معیارهای گزینش یک هتل خوب

زمان خواندن: دقیقه
امتیاز کاربران:
امتیاز 3 از 4
نویسنده: فهمیه پورحسینی

برای داشتن یک سفر لذت بخش و با آرامش ، انتخاب یک هتل خوب بسیار حائز اهمیت است زیرا که یک اقامت بد و بی کیفیت ممکن است تمام سفر را تحت تأثیر قرار دهد و آرزوی برگشت به خانه را برای ما تداعی کند.

اقامت ، بخش بسیار مهمی از یک سفر است ، این اهمیت ندارد که هتل شما چند ستاره باشد زیرا که ستاره‌ها معیار کیفیت خدمات نیستند بلکه بیانگر تنوع خدمات هستند .

نکاتی که باید در گزینش یک هتل خوب در نظر بگیرید :

۱- بررسی نظرات مردم در مورد هتل

با یک جستجوی ساده در اینترنت ، مطالعه ی نظرات مردم و قیاس آنها با یکدیگر می توانید به نکات منفی و مثبت در یک هتل پی ببرید و با توجه به نظراتی که مشترک هستند آنها را رتبه بندی کنید .این روش مطمئن ترین و بهترین راه برای بررسی هتل ها می باشند به خصوص اگر امکان بررسی عکس هایی که کاربران از آن هتل گرفته اند وجود داشته باشد زیرا که می تونید نمای بهتری از هتل در ذهن خود داشته باشید .

گزینش یک هتل خوب

۲- موقعیت مکانی هتل

مکان هتل از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب آن است . باید نزدیکی آن به به مراکز اصلی توریستی ،  رستوران ها ، مراکز خرید ، آثار باستانی و دیدنی را بررسی کنید و هزینه حمل و نقل را نیز درنظر بگیرید .با امکانات Google Map این کار به راحتی امکان پذیر است .

گزینش یک هتل خوب

۳- امکانات رفاهی هتل:

با توجه به علائق و نیازهای روزمره خود باید به بررسی امکانات هتل مثل داشتن مترجم ، استخر ، ماساژ ، بیلیارد ، ترانسفر ، سالن ها ی همایش ، امکانات معلولین ، Wi-Fi و …بپردازید تا بتوانید احساس راحتی که در منزل دارید را در آنجا نیز تجربه کنید .این نکته را نیز در نظر بگیرید گاهی اوقات مدت سفر به ما امکان استفاده از تمام امکنات را نمی دهد و تنها هزینه ی انتخاب یک هتل لوکس را بر دست ما می گذارد .

گزینش یک هتل خوب

۴-نظافت هتل :

تمییز بودن سرویس های بهداشتی ، اتاق ها ، رستوران ها و حتی پوشش کارکنان یکی از نکاتی است که برای اکثر افراد حائز همیت است .

گزینش یک هتل خوب

۵- رفتار کارکنان :

برخورد کارکنان و مهمان نواز بودن آنها ، تنها ویژگی یک هتل خوب و لوکس و گران قیمت نیست بلکه شامل تمام مراکز اقامتی خواهد بود و جز روابط مشتری مداری است .

گزینش یک هتل خوب

پس نتیجه می گیریم یک هتل خوب ، صرفا یک هتل لوکس نیست . با بررسی نکات بالا و برآورد هزینه ای که برای سفر در نظر گرفته اید می توانید بهترین هتل را از نظر خود انتخاب کنید .

می توانید در گزینش هتل مورد نظرتان با مشاهده ی تصاویر هتل و بررسی امکانات آنها از سایت مسافر سلام  کمک بگیرید . 

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها: هتل های ایران
اشتراک گذاری:
فهمیه پورحسینی
نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

معرفی هتل کوثر ناب مشهد ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: