سالی که گذشت…

زمان خواندن: دقیقه
امتیاز کاربران:
امتیاز 2 از 4
دسته بندی: راهنمای سفر
نویسنده: مسافر سلام
سالی که گذشت

سالی که گذشت…

سالی دیگر با تمام اتفاقاتش به پایان رسید.
این سال بر شما چطور گذشت؟ خوب یا بد؟
سالی که گذشت…

مسافر سلام، گروه مشاوره سفر و رزرو هتل که در روزهای آخر سال برای خدمات بهتر به شما عزیزان روزهای شلوغی را سپری کرد. این بار تصمیم گرفته تا مقاله‌ای درباره سالی که گذشت برای شما همراهان عزیز و خوانندگان همیشگی بنویسد.

هنگامی که با سوال امسالت چطور بود؟ مواجه می‌شویم، همه ما ناخودآگاه به فکر فرو رفته و اتفاقات و لحظه‌های یک سال مانند کتابی از جلو چشمانمان ورق می‌خورد.

سال جدید

امیدواریم سالی که گذشت سالی پر از تجربه، خاطرات خوش، پیشرفت(البته نه فقط از نوع پیشرفت کاری یا مالی و یا حتی علمی)، بلکه پیشرفت از نوع فکری و دیدگاهی، برای همه بوده باشد.

امیدواریم یاد گرفته باشیم که جور دیگه‌ای هم می‌شود به زندگی نگاه کرد. می‌شود دیدگاه‌های کهنه را عوض کرد. می‌شود مثل بهار که همه چیز نو می‌شود، تفکر و دید ما به زندگی هم نو بشود.

می‌شود از سختی ها درس گرفت. می‌شود تا وقتی اشتباهات جدید وجود دارند، اشتباهات قدیمی را تکرار نکنیم. لااقل به خودمان فرصتی بدهیم تا اشتباهاتمان هم نو بشود!
این به این منظور نیست که لزوماً باید اشتباه کنیم ولی یادمان باشد اگه اشتباهی کردیم درس جدیدی از آن بگیریم تا وقتی به پیری می‌رسیم کوله باری از تجربه ما را همراهی کند. تا لااقل برای فرزندان و نوه‌هایمان حرفی برای گفتن داشته باشیم. تا وقتی به این روزها، خامی‌ها، ندانستن‌ها، نگفتن‌ها، نبایدها و هزار تا چیز دیگر فکر می‌کنیم، خنده به لبمان بنشیند.

اگر فکر می‌کنیم باید کاری انجام بدهیم همین امروز دست به کار شویم چه بسا این فرصت آخرین فرصت باشد. چه بسا تقدیر چیزی برای ما رقم بزند که هر آن ما را غافلگیر کند.

سالی که گذشت…

صفحه رزرو هتل مشهد

به بعضی‌ها باید بگیم دوستت دارم ولی هنوز نگفتیم،

از چند نفر باید عذر خواهی کنیم که به آینده موکولش کردیم،

دست خیلی‌ها را که به گردن ما حق بزرگی دارند را هنوز نفشردیم، و نگفتیم که قدر زحماتتان را می‌دانیم،

خیلی وقت است به مزار کسانی که هر روز منتظرند ما به دیدارشان برویم و بگوییم که فراموششان نکردیم در این آشفته بازار زندگی، نرفتیم.

خیلی‌ها هستند که منتظرند یک تماس تلفنی باهاشون بگیریم و بگوییم که شاید هر لحظه به یادتان نبودیم ولی لحظه‌هایی که به یادتان نبودیم هم دوستتون داشتیم و خواهیم داشت.

سالی که گذشت…

گاهی وقتا آن‌قدر مشکلات زندگی ما را سرگرم کردن که حتی فرصت فکر کردن به خودمان را هم نداشتیم. به خودمان بی‌توجهی کردیم. از خودمان غافل شدیم. رشته افکارمان را رها کردیم. گاهی لازم بود به چیزی توجه کنیم ولی غافل شدیم و گاهی باید از چیزهایی غفلت می‌کردیم و آن را به دست فراموشی می‌سپردیم ولی انگار توانش را نداشتیم یا اینکه خودمان نخواستیم و گاهی آن‌قدر به درهای بسته نگاه کردیم که درهای دیگری را که برایمان باز شده بود رو ندیدیم.

گاهی وقتا فرصت خندیدن را از خودمان دریغ کردیم. فکر می‌کردیم برای خندیدن بهانه‌های بزرگی نیاز داریم در حالی که به هر بهانه کوچکی می‌شود خندید و شاد بود و اطرافیان را هم در این شادی سهیم کرد ولی ما آینه را هم از دیدن لبخند خودمان محروم ساختیم.

و خیلی باید و نبایدهای دیگر که خودمان هم می‌دانیم ولی می‌گویند ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است!

سالی که گذشت…

پس بیاییم با خود عهد ببندیم که در همین روزهای اول سال جدید خطاهای گذشته را تکرار نکنیم و به چشمانمان فرصت بهتر دیدن و به افکارمان فرصت بهتر اندیشیدن را بدهیم و از خدا بخواهیم تا در این راهی که در پیش گرفتیم ما را مثل همیشه همراهی کند و خودش قوت قلبمان باشد.

انشاالله…

بازدیدها: 366

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها: سالی که گذشت
اشتراک گذاری:
مسافر سلام

امتیاز کاربران

  • رویا زیبایی

    چقدر جالب که میون این همه مطلب یک دلنوشته از سالی که گذشت را نوشته بودید و پر از دعای خیر و موفقیت بود.

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد