دو کشور پر متقاضی برای مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری

زمان خواندن: دقیقه
امتیاز کاربران:
امتیاز 0 از 4
دسته بندی: ریپورتاژ
نویسنده: مسافر سلام
دو کشور پر متقاضی برای مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری

در این مقاله به بررسی دو کشور کانادا و استرالیا که شرایط مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری مناسبی را دارند ، می پردازیم .

آنچه در این مطلب میخوانید :

 • مهاجرت به کانادا از طریق کار
 • شرایط و هزینه تحصیل در کانادا 2022
 • اخرین شرایط مهاجرت کاری استرالیا
 • مهاجرت تحصیلی به استرالیا
دو کشور پر متقاضی برای مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری
دو کشور پر متقاضی برای مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری

مهاجرت به کانادا از طریق کار

برای اینکه متقاضی بتواند ویزای کار کانادا را دریافت کند شرایط خاصی داشته باشد و در سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر (Skilled Workers) امتیاز کافی را کسب نموده باشد. همچنین در صورتی که متقاضی بتواند از این کشور پیشنهاد کار دریافت کند می‌تواند موفق به اخذ ویزای کار شود.

برای واجد شرایط شدن برای دریافت این ویزا، متقاضی باید بتواند از حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کند. در مرحله بعد، متقاضیان باید بیشترین امتیاز را از سقف 1200 امتیاز کسب کنند، که به این ترتیب عموما ابتدا افراد واجد مهارت و تخصص موفق به کسب اقامت این کشور می‌شوند. سیستم اسکیلد ورکر سالانه 20 تا 25 بار افراد را از استخر (pool) خود به این طریق گزینش می‌کند.

دو کشور پر متقاضی برای مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری
دو کشور پر متقاضی برای مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری

روش دیگر برای اخذ این اقامت یافتن شغل و گرفتن پیشنهاد کار (job offer) از یک کارفرمای کانادایی است. پس از دریافت این پیشنهاد کار، متقاضی اقامت کاری را دریافت نموده و با استفاده از تجربه کار در این کشور از طریق برنامه اکسپرس انتری برای اقامت دائم این کشور درخواست دهد.

از آنجا که هزینه ویزای کار کانادا کمتر از روشهایی همچون تحصیل و سرمایه‌گذاری است، متقاضیان بیشتری دارد

انواع ویزای کار کانادا:

 1. ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی (که مدت این ویزا به مدت تحصیل و حداکثر 3 سال است تا به جستجوی کار بپردازند).
 2. ویزای کار همسر دانشجو (همسر فرد دانشجو مجاز به کار تمام‌وقت خواهد بود).
 3. ویزای اسکیل ورکر (از طریق سیستم اکسپری انتری و برای متقاضیان ماهر است و می‌توانند خانواده‌شان را هم همراه خود داشته باشند. این روش به سابقه کار، سطح زبان بالا و مدرک تحصیلی مرتبط نیاز دارد)
 4. ویزای جاب آفر (داشتن پیشنهاد کار باعث افزایش امتیاز و تسریع دریافت اقامت می‌شود).
 5. کار از طریق برنامه‌های استانی (همه استانهای کانادا، به ویژه استانهای بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان، برای جذب نیروی متخصص برنامه و ظرفیت دارند)

شرایط و هزینه تحصیل در کانادا 2022

برای مهاجرت تحصیلی به این کشور لازم است تا با شرایط لازم به‌خوبی آشنایی داشت.

برای تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌توان اقدام کرد؛ با توجه به این موضوع که تحصیل تا مقطع دیپلم برای مردم کانادا اجباری است، هر دانشگاه یا کالج برای پذیرش دانشجو شرایط خاص خود را دارد. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت هر یک از دانشگاه‌ها یا کالج‌ها، حداقل مدارک و شرایط لازم برای پذیرش را مطالعه و گردآوری کنند. این پیش‌نیازها برای هر مقطع و از هر دانشگاه یا کالج به دانشگاه یا کالج دیگر متفاوت است. از آن‌جایی که زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی است، دانشجویان بین‌المللی باید مدرک زبان قابل قبولی با نمرۀ خواسته شده در شرایط دانشگاه را داشته باشند تا بتوانند پذیرش بگیرند.

گرفتن پذیرش در مقاطع مختلف شانس متفاوتی برای متقاضی خواهد داشت. برای مثال داشتن نمرۀ زبان بالا، تمکن مالی خوب و رزومۀ قوی می‌تواند در شرایط رقابتی به پذیرش متقاضی کمک شایانی کند. در مقطع دکتری بیشتر موقعیت‌ها به‌همراه فاند یا همان کمک هزینۀ مالی ارائه می‌شود، که در صورت فول فاند بودن موقعیت، می‌تواند تمام هزینۀ تحصیل و زندگی متقاضی را در دوران تحصیل پوشش دهد. کشور کانادا به دانشجویان خود اجازۀ کار پاره وقت نیز می‌دهد.

گپ تحصیلی کانادا چیست ؟

هرچه گپ تحصیلی یعنی فاصلۀ میان آخرین مقطع تصیلی تا زمان اقدام برای مهاجرت کمتر باشد شانس پذیرش بیشتر می‌شود؛ البته گپ تحصیلی را می‌توان با سابقۀ کار مرتبط و مقاله یا کار پژوهشی نیز توجیه کرد.

دو کشور پر متقاضی برای مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری
دو کشور پر متقاضی برای مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری

شرایط مهاجرت کاری به کشور استرالیا

در سال‌های اخیر، کشور استرالیا به یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان تبدیل شده است که یکی از راههای مهاجرت به این کشور،‌دریافت ویزای کاری می‌باشد.

هلدینگ ایرکا تلاش می‌کند تا در این مقاله شما عزیزان را با شرایط و روش‌های اخذ ویزای کاری استرالیا آشنا نماید.

کشور استرالیا با زبان رسمی انگلیسی، به وسیله یک فرماندار زیر نظر بریتانیای کبیر و شخص ملکه الیزابت دوم اداره می‌شود. این کشور در قاره اقیانوسیه واقع شده و دارای آب و هوایی معتدل و مرطوب است.

استرالیا کشوری مهاجرپذیر است که به دلیل داشتن موقعیت‌های شغلی فراوان و مناسب، اشخاص زیادی را به مهاجرت به این کشورعلاقه‌مند نموده است، اما در عین حال باید در نظر داشت که این امر شرایط خاص خود را دارد. به عنوان مثال مهم‌ترین شرط اخذ ویزای کاری استرالیا و مهاجرت به این کشور زیبا،کسب حداقل امتیاز 65 است. این امتیاز با توجه به شرایطی مانند کسب نمره 5/6 در امتحان آیلتس،‌داشتن مهارت و تخصص بالا در یکی از مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا،‌سابقه کاری مرتبط با شغل مورد درخواست،‌شرایط سلامت روح و جسم و سایر مدارک مورد نظر به دست می‌آید.

در ادامه ایرکا مایگرت این نکته را به شما عزیزان خاطر نشان می‌کند که ویزای کاری استرالیا با محوریت مهارت و تخصص کافی در شغل مورد نظر ارائه می‌گردد که در این خصوص دولت استرالیا نیز برنامه‌ها و سیاست‌هایی را جهت جذب نیروهای متخصص و کارآمد در نظر گرفته است.

ویزای کاری کشور استرالیا دارای ساب کلاس‌های(sub class) متفاوتی است که اشخاص متقاضی شغل می‌توانند با احراز شرایط هر کدام از این ساب کلاس‌ها،‌اقدامات و امور لازم برای مهاجرت کاری خود را فراهم نمایند

 

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

وجود دانشگاه‌های رنک بالا در کشور استرالیا موجب شده است تا متقاضیان زیادی برای گرفتن پذیرش در این دانشگاه‌ها افزایش یابند. هلدینگ ایرکا برای پاسخ به سوالات مختلف در زمینۀ اخذ پذیرش در دانشگاه‌های مختلف در سرتاسر جهان، با طراحی سایت ایرکا مایگریت پاسخ به سوالات متنوع و ارائۀ مشاوره در این زمینه برعهده گرفته است.

استرالیا کشوری مهاجرپذیر بوده و علاوه بر کیفیت آموزشی، دارای آب و هوای مطلوب و خدمات شهروندی سطح بالا می‌باشد، این عوامل موجب شده است تا رقابت برای دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور بسیار تنگاتنگ باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی در استرالیا

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور استرالیا نیازمند مدارک تحصیلی دیپلم و مدرک زبان معتبر می‌باشد، البته باید در نظر گرفت که هردانشگاه برای خود شرایط خاص و حداقل نمرات را اعلام کرده است و دانشجویان قبل از اقدام برایپذیرش باید به آن‌ها توجه داشته و مدارک را گردآوری کرده باشند.

اخذ پذیرش استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا بسیار مورد توجه است و دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان برای گرفتن پذیرش در آن‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند. داشتن نمرۀ زبان آیلتش 6.5 یا 7، معدل بالا و هچنین مقالات ژورنالی حداقل موارد مورد نیاز برای دریافت پذیرش هستند. دانشجویان در این مقطع اجازه دارند تا 20 ساعت کار در هفته انجام دهند.

شرایط پذیرش در مقطع دکتری در استرالیا

کشور استرالیا برای پژوهش‌های مقطع تحصیلی دکتری کمک‌هزینه‌های بسیاری را متقبل می‌شود. دانشجویان لازم است تا برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری ابتدا با یک استاد راهنما صحبت کرده و پس از جلب نظر ایشان، با تهیۀ مدارک مورد نیاز دانشگاه، مانند رزومه، ریزنمرات، مقاله و نمره زبان (معمولا آیلتس 7 به بالا) برای پذیرش اقدام کنند.

بازدیدها: 12

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها:
اشتراک گذاری:
مسافر سلام
نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

هتل سپنتا مشهد ⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد