جلوگیری از گم شدن چمدان در سفر هوایی

زمان خواندن: دقیقه
امتیاز کاربران:
امتیاز 0 از 4
دسته بندی: راهنمای سفر
نویسنده: فهمیه پورحسینی
جلوگیری از گم شدن چمدان در سفر هوایی

اگر شما جز کسانی باشید که سفرهای کاری و تفریحی خود را با هواپیما انجام می‌دهید مطمئناً تجربه نگرانی از گم شدن چمدان‌هایتان را در طول سفر داشته‌اید.

ظاهراً این، دغدغه‌ای بی‌مورد نیست زیرا آمار نشان می‌دهد در جهان هر ساعت سه هزار چمدان گم می‌شود. به عبارت دیگر هر سال بیست و شش میلیون چمدان گم یا به مقصدی اشتباه منتقل می‌شود!!!

سردرگمی از گم شدن چمدان

گروه مجرب مشاوره سفر و رزرواسیون مسافرسلام در این مقاله تلاش کرده تا نکاتی را برای کنترل و جلوگیری از این اتفاق تلخ یعنی جلوگیری از گم شدن چمدان در سفر هوایی برای شما خوانندگان گرامی بیان کند:

[WBHTL_SIB]

 • چک کردن تعداد چمدان‌ها

قبل از خروج از فرودگاه چمدان‌هایتان را بشمارید اگر خانواده پرجمعیتی داشته باشید و یا با افراد زیادی بخواهید به سفر بروید، طبیعی است که بیشتر از یک یا دو چمدان داشته باشید. اما ما پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه پایتان را از فرودگاه بیرون بگذارید، چمدان‌هایتان را بشمارید چون هر چه تعداد آن‌ها بیشتر باشد، امکان گم شدن یا فراموش کردن آن‌ها بیشتر است.

چک کردن چمدان

 • انتخاب چمدان کوچک

یکی از بهترین راه‌های حل این چالش، کم کردن میزان توشه راه و انتخاب چمدان در مقیاس کوچکتر است، تا بتوانید آن را در بالای سر خود در کابین هواپیما جای دهید و خیالتان از مفقود شدن آن کاملاً راحت باشد.

 • انتخاب چمدان رنگی

با افزایش تعداد چمدان‌ها احتمال گم شدن آن‌ها بالا می‌رود پس بهتر است تلاش کنید تنها یک چمدان با خود بردارید و ترجیحاً رنگی باشد.
اما اگر از آن دسته افرادی هستید که فقط رنگ مشکی را ترجیح می‌دهید، یک روبان رنگی به دسته چمدان خود ببندید.
همیشه اطلاعات تماس خود را درون و بیرون از چمدان قرار دهید.
امکان استفاده از فن‌آوری‌های جدید و برچسب هوشمند را نیز فراموش نکنید.

چمدان رنگی

 • گرفتن عکس از چمدان

سعی کنید بعد از بسته‌بندی نهایی از چمدان خود عکس بگیرید و آن را در گوشی خود نگه دارید تا در صورت مفقود شدن آن، با در اختیار دادن تصویر به مأموران فرودگاه در زودتر پیدا شدن چمدان به آن‌ها کمک کنید. فراموش نکنید که قبل از سفر تمام برچسب‌های قبلی خطوط هوایی را از روی چمدان‌ها بکنید تا مأمورین در حین انجام کار برای انتخاب مقصد، دچار مشکل نشوند.

 • ثبت اطلاعات صحیح

در حین پر کردن شکایت‌نامه دقت کنید اگر احساس می‌کنید ممکن است چمدان زود پیدا نشود و از طول سفر شما، بیشتر زمان ببرد به جای نوشتن آدرس هتل، آدرس منزل خود را به فرودگاه بدهید. زیرا گاهی اتفاق افتاده که شخص برای دریافت چمدان‌ها آدرس هتل را می‌دهد اما تا پیدا شدن چمدان و فرستادن آن توسط فرودگاه، به خانه خود بازگشته و یا آنجا را به قصد مقصدی دیگر ترک می‌کند. چمدان نیز برای مدت زیادی در سفر است تا به دست شخص مورد نظر برسد.

 • دریافت خسارت

اگر در مدت ۲۱ روز هیچ امیدی برای پیدا کردن چمدان نباشد خطوط هوایی سریعاً نسبت به پرداخت جریمه اقدام می‌کنند. مبلغ جبران این خسارت در خطوط مختلف و  همچنین پروازهای داخلی و خارجی متفاوت است. خوب است که نسبت به میزان این خسارت آگاه باشید تا نسبت به زمان پرداخت آن و نحوه پرداخت اقدامی درست داشته باشید. همچنین از سیاست‌های بیمه مسافرتی خود نیز مطلع شوید، برخی از این بیمه‌ها چمدان‌ها را نیز تحت پوشش قرار می‌دهند.

گم شدن چمدان ها

مسافر سلام سفر لذت بخشی را برایتان آرزومند است.

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها: سفر هوایی
اشتراک گذاری:
فهمیه پورحسینی

امتیاز کاربران

 • آسیه سلطانی

  تو ایران معمولاً یا اسم روی چمدان مینویسن یا با یک روبان و نخ رنگی معلوم میکنن 🙂

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

معرفی هتل کوثر ناب مشهد ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: