تورهای داخلی نوروز ۹۷

تورهای داخلی نوروز ۹۷

زمان خواندن: دقیقه 20
امتیاز کاربران:
امتیاز 0 از 4
دسته بندی: تور, سفر نوروزی
نویسنده: پریسان
تورهای داخلی نوروز ۹۷
رزرو هتل های ایران با یک کلیک

طولانی ترین تعطیلات در ایران مربوط به جشن باستانی نوروز است و بنابراین تورهای داخلی نوروز ۹۷ در این ایام اهمیت ویژه ای دارد. آیا برنامه ی سفر برای نوروز ۹۷ دارید؟ اگر هنوز تصمیمی نگرفته اید که به کجا سفر کنید با مسافر سلام همراه شوید. شما می توانید اطلاعات مفیدی در خصوص جاذبه های گردشگری ایران درسایت مسافر سلام مشاهده نمایید. ایران پتانسیل های گردشگری بسیاری دارد بنابراین جاذبه های گردشگری ایران می تواند پاسخگوی تمام سلیقه های افراد با هر سنی باشد.

تورهای داخلی نوروز ۹۷ شیراز

 • امامزاده شاهچراغ در تورهای داخلی نوروز ۹۷ شیراز

یکی از جاذبه های مذهبی تورهای داخلی نوروز ۹۷ شاه‌چراغ پسر ارشد امام موسی کاظم و محمد بن موسی، برادران امام رضا می باشد که آرامگاه آن در شیراز است. گنبد و بارگاه شاهچراغ در دوره اتابکان فارس ساخته شده‌ است و دارای کاشی کاری‌های زیبایی است.

شاهچراغ شیراز

 • تخت جمشید در تورهای داخلی نوروز ۹۷ شیراز

یکی از آثار تاریخی بسیار مهم ایران در تورهای داخلی نوروز ۹۷ تخت جمشید است که سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بسیاری می باشد. این بنای تاریخی به دستور داریوش، شاه هخامنشی ساخته شده است و وسعت آن بیش از صد و بیست و پنج هزار مترمربع است. ساخت تخت جمشید در سال ۵۱۲ قبل از میلاد آغاز شد و فرآینده ساخت۱۵۰ سال به طول انجامید.

تخت جمشید شیراز

 • مسجد نصیرالملک در تورهای داخلی نوروز ۹۷ شیراز

در تورهای داخلی نوروز ۹۷ حتما سری به مسجد نصیرالملک شیراز بزنید. این مسجد به دلیل نورهای رنگارنگی که از پشت شیشه‌های رنگی آن درطول روز شکل می‌گیرد و زیبایی خاصی در فضای مسجد خلق می‌شود معروف است و فضای معنوی خاصی را ایجاد می کند.

مسجد نصیرالملک شیراز

 • پاسارگاد در تورهای داخلی نوروز ۹۷ شیراز

اگر تاکنون به پاسارگاد نرفته اید حتما در تورهای داخلی نوروز ۹۷ بازدید از مقبره ی کوروش کبیر جزو اولویت های خود بگذارید. پاسارگاد مجموعه ای باز مانده از دوره ی هخامنشیان است که شامل آرامگاه کوروش بزرگ، کاخ اختصاصی، باغ پادشاهی پاسارگاد، آب‌نماهای باغ شاهی، آرامگاه کمبوجیه، مسجد پاسارگاد، کاخ دروازه، پل، کاخ بارعامدو کوشک، ساختارهای دفاعی تل تخت، کاروانسرای مظفری، محوطهٔ مقدس و تنگه بلاغی است.
روز هفتم آبان ماه سالروز ورود کوروش بزرگ به بابل است و در اصطلاح «روز کوروش» نامیده می‌شود.

پاسارگاد شیراز

 • حافظیه در تورهای داخلی نوروز ۹۷ شیراز

در تورهای داخلی نوروز ۹۷ تفعلی به حافظ بزنید. یکی از پر آوازه ترین شاعران دنیاست حافظ شیرازی است. حافظیه مجموعه‌ای ۲ هکتاری می باشد که در سمت شمال شهر شیراز و در جنوب دروازه قرآن قرار دارد. حافظیه از دو بخش اصلی صحن جنوبی و شمالی تشکیل شده است.

حافظیه شیراز

 • سعدیه در تورهای داخلی نوروز ۹۷ شیراز

علت نامگذاری سعدیه آرامگاه سعدی می باشد. سعدیه در ۴ کیلومتری شمال شرقی شیراز واقع شده است که در گذشته محل زندگی سعدی بوده است. تورهای داخلی نوروز ۹۷ بازدید از سعدیه جزو برنامه های تور می باشد.

سعدیه شیراز

 • دروازه قرآن در تورهای داخلی نوروز ۹۷ شیراز

عضدالدوله دیلمی دستور داد تا دروازه قرآن را در ورودی شیراز بسازند و علت نام‌گذاری آن، قرآنی است که به دستور امیر در آن قرارگرفته است تا قرآن بدرقه گر مسافرین باشد. دروازه قرآن به مرور زمان تخریب گردید و در دوره‌ی زندیه، به دستور کریم خان زند بازسازی گردید. در تورهای داخلی نوروز ۹۷ خواهید دید که دروازه قرآن به شکل امروزی تغییر یافته است.

تورهای داخلی نوروز ۹۷ مشهد

 • حرم امام رضا در تورهای داخلی نوروز ۹۷ مشهد

حرمِ امام رضا در شهر مشهد می باشد که نزد مسلمانان شیعه گرامی داشته می‌شود. یکی از بزرگترین اماکن مذهبی جهان با ظرفیت ۷۰۰ هزار نفر حرم رضوی می باشد. شروع روزهای اولیه ی سال ۹۷ در سایه ی امام رئوف بسیار خوشایند می باشد به طوری که لذت تورهای داخلی نوروز ۹۷ را دو چندان می کند.

حرم امام رضا در مشهد

 • مقبره فردوسی در تورهای داخلی نوروز ۹۷ مشهد

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال شهر مشهد قرار دارد. معماری آرامگاه فردوسی و موزه توس از معماری هخامنشی به ویژه آرامگاه کوروش الهام گرفته است. آرامگاه فردوسی دارای نهصد متر زیربنا می باشد که شامل شش هکتار باغ آرامگاه، موزه و کتابخانه است. اگر از تورهای داخلی نوروز ۹۷ سفر یه مشهد را انتخاب می کنید حتما به مقبره حکیم ابوالقاسم فردوسی این شاعر نامی قرن چهارم سری بزنید.

مقبره فردوسی در توس

 • مقبره نادر شاه در تورهای داخلی نوروز ۹۷ مشهد

در ضلع شمال غربی چهار راه شهدا مشهد، باغ موزه نادری واقع شده است. یکی از جاذبه های گردشگری مشهد آرامگاه نادر شاه افشار است که در باغ موزه نادری می باشد. مساحت باغ موزه نادری مترمربع است و شکل ساختمان آرامگاه نادر به شکل خیمه و چادر عشایری می باشد. در تورهای داخلی نوروز ۹۷ بعد از زیارت حرم امام هشتم شیعیان، می توانید از آنجا دیدن نمایید.

مقبره نادر شاه افشار

 • کلات نادری در تورهای داخلی نوروز ۹۷ مشهد

در شمال شرقی استان خراسان رضوی، در میان کوه‌های هزار مسجد کلات نادری واقع شده است. کلات در لغت به معنی آبادی و زیستگاه بر فراز کوه است.
نادرشاه افشار در بدو ورود به خراسان دستور ساخت کاخی را در کلات نادری داد که هم‌ اکنون به عمارت خورشید یا کاخ خورشید معروف است. تصور کنید در تورهای داخلی نوروز ۹۷ به منطقه ی خوش آب و هوای کلات نادری سفر کرده و از طبیعت بکر استفاده نمایید.

کلات نادری

 • منطقه ییلاقی طرقبه و شاندیز در تورهای داخلی نوروز ۹۷ مشهد

ییلاق طرقبه منطقه ای خوش آب و هوا می باشد که در کیلومتر ۱۸ جاده وکیل آباد قرار گرفته است. منطقه طرقبه در میان دامنه های سرسبز رشته کوه بینالود واقع شده است. آب و هوای طرقبه کاملا ییلاقی می باشد یعنی دارای زمستانی بسیار سرد و تابستانی معتدل می باشد. ییلاقات طرقبه دارای باغ های میوه ی فراوان می باشد که به منطقه توریستی تبدیل شده است.

منطقه ییلاقی شاندیز در ۳۸ کیلومتری غرب مشهد واقع شده است که شامل روستای تاریخی، رودخانه‌ها، روستاهای سرآسیاب، شاندیز، ارچنگ، خادر، زشک، ابرده بالا و پایین می باشد. در شاندیز رستوران های با کیفیت زیادی وجود دارد که مسافر سلام به شما پیشنهاد می دهد تا در تورهای داخلی نوروز ۹۷ حتما شیشلیگ رستوران های شاندیز را امتحان کنید.

منطقه ییلاقی طرقبه

تورهای داخلی نوروز ۹۷ یزد

 • مجموعه امیرچخماق در تورهای داخلی نوروز ۹۷ یزد

یکی از جاذبه های تاریخی شهر یزد در تورهای داخلی نوروز ۹۷ مراجعه به تکیه امیرچخماق می باشد. قدمت تکیه امیرچخماق به قرن نهم هجری بازمی گردد که توسط جلال الدين اميرچخماق تیموری، حاکم وقت شهر یزد ساخته شده است.

مجموعه امیرچخماق در یزد

 • آتشکده در تورهای داخلی نوروز ۹۷ یزد

آتشکده ورهرام یا آتشکده بهرام یزد یکی از اماکن مربوط به زرتشتیان است. آتشکده ورهرام شامل ساختمان و باغ مشجری است که در خیابان کاشانی یزد قرار دارد. تورهای داخلی نوروز ۹۷ شامل بازدید از آتشکده ورهرام نیز می باشد.

آتشکده ورهرام در یزد

 • باغ دولت آباد در تورهای داخلی نوروز ۹۷ یزد

۹ باغ ایرانی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است که یکی از آنها باغ دولت آباد می باشد. باغ دولت آباد میزبان بلندترین بادگیر جهان است. در تورهای داخلی نوروز ۹۷ دیدن این باغ شگفت انگیز را از دست ندهید.

باغ دولت آباد یزد

 • دخمه زرتشتیان در تورهای داخلی نوروز ۹۷ یزد

بنا بر عقاید زرتشتیان دفن مردار موجب آلودگی عنصر مقدس خاک می‌گردید است. زرتشتیان در دخمه خاموشان مردار آدمیان را که عقاید دارند نجس است را در آن می‌گذاردند تا گوشت مردار توسط درندگان و پرندگان خورده شود. سپس باقی‌مانده ی استخوان‌ها را درون چاه میانه ی دخمه انبار می کنند. دخمه زرتشتیان، برج خاموشان و یا برج سکوت در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی یزد در حوالی منطقه صفائیه قرار دارد. تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی در تورهای داخلی نوروز ۹۷ از دخمه زرتشتیان بازدید می کنند.

دخمه زرتشتیان

 • بادگیر در تورهای داخلی نوروز ۹۷ یزد

بادگیر برج هایی است که به منظور تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. بادگیر سمبل‌ معماری ایرانی است ولی امروزه در بسیاری از کشورهای خاورمیانه نیز استفاده می‌شود . یزد شهر بادگیرها می باشد و بیشترین تعداد بادگیرهای جهات را دارد. بادگیرهای یزد یکی دیگر از جاذبه های گردشگرب در تورهای داخلی نوروز ۹۷ می باشد.

بادگیر یزد

تورهای داخلی نوروز ۹۷ قشم

 • تنگه چاه کوه در تورهای داخلی نوروز ۹۷ قشم

در تورهای داخلی نوروز ۹۷ بازدید از تنگه چاهکوه بسیار جذاب می باشد. تنگه چاهکوه یکی از عجایب هفتگانه در جزیره زیبای قشم می باشد. باران های سیلابی و حرکت باد و آب از بین سنگ ها و فرسایش آنها در گذر زمان باعث ایجاد ساختارهای لایه ای شبیه اشکال هندسی شده است.

تنگه چاهکوه قشم

 • جزایر ناز در تورهای داخلی نوروز ۹۷ قشم

جزایر ناز قشم به دلیل شرایط جزر، به شما این امکان را می دهد تا با پای پیاده یا با خودرو تا فاصله‌ی یک کیلومتری داخل آب‌های خلیج فارس بروید. در تورهای داخلی نوروز ۹۷ خواهید دید که مساحت جزیره ناز سه هکتار است و دیواره‌های صخره‌ای به ارتفاع ۵ تا ۱۰ متر اطراف آن را فرا گرفته است. این جزایر فاقد ساحل شنی می باشد.

جزایر ناز در قشم

 • تفریحات ساحلی در تورهای داخلی نوروز ۹۷ قشم

یکی از هیجان انگیزترین تجربه های سفر در تورهای داخلی نوروز ۹۷ غواصی در اعماق آب های خلیج فارس جزیره قشم می باشد.

 • قلعه پرتقالی ها در تورهای داخلی نوروز ۹۷ قشم

در گذشته برخی بنادر و جزایر جنوبی ایران مستعمره پرتغال بوده است و چند قلعه تاریخی از آن دوران باقی مانده است. این قلعه‌ها به منظور حفاظت نظامیان پرتغالی از شورش احتمالی بندرنشینان ایرانی ساخته شده بود است. در تورهای داخلی نوروز ۹۷ بازدید از قلعه پرتقالی ها یادآور گذشته تاریخی ایران است.

قلعه پرتقالی ها در قشم

 • غار خربس در تورهای داخلی نوروز ۹۷ قشم

قدمت غار تاریخی خربس به دوره‌ی مادها می‌رسد که در ۱۵ کیلومتری جنوب جزیره قشم قرار گرفته است. نمای درونی و بیرونی غار خربس دارای شکل رمزآلود و خاصی است و قصه‌های مختلفی در مورد آن وجود دارد که اغلب از اعتقادات مذهبی مردم آن منطقه سرچشمه گرفته است.

غار خربس

در آخر شما می توانید به هتل های نوروزی ما سر بزنید و از هم اکنون رزرو خود را برای نوروز ۹۷ انجام دهید.

با #چمدوناتوببند اخبار نوروزی و پیشنهاد های ما را دنبال کنید.

آیا از این مقاله راضی بودید؟
اشتراک گذاری:
پریسان
نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

❤️کُدُبدو ؛ کد تخفیف مسافرسلام❤️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: