چرا باید حجاب داشته باشیم؟

با داشتن حجاب هم می توان طبیعت گردی کرد

زمان خواندن: دقیقه 14
امتیاز کاربران:
امتیاز 3 از 4
شهر: مشهد
نویسنده: مسافر سلام
آیا حجاب و عفاف زن با حضور و فعالیت سازنده او در جامعه تعارض دارد؟

 

با داشتن حجاب هم می توان طبیعت گردی کرد

خیلی از افراد فکر می کنند که حجاب یک محدودیت است و افرادی که دارای پوشش کامل هستند نمی توانند به تمامی فعالیت های مورد علاقه خود بپردازند. در صورتی که چنین تصوراتی کاملا اشتباه است. برخی از خانواده های مذهبی سفرهای خود را تنها محدود به سفرهای زیارتی می دانند و تصور می کنند سفر به دل طبیعت امکان پذیر نیست؛ اما بررسی ها و مطالعات صورت گرفته از مسلمان مختلف در سراسر جهان که با حفظ حجاب خود به طبیعت گردی و … می پردازند نشان می دهد که نه تنها محدودیت ایجاد نمی کند بلکه موجب می شود که افراد بتوانند سفری لذت بخش تر با اطمینان خاطر بیشتری داشته باشند.

با داشتن حجاب هم می توان طبیعت گردی کرد

امروزه بلاگرهای مختلفی در حوزه طبیعت گردی مشغول به فعالیت هستند و در این میان تعدادی از آن ها بانوان با حجاب هستند. این افراد اگر چه شاید در دنیای مجازی دنبال کنندگان کمتری نسبت به سایر بلاگرها داشته باشند؛ اما هدف اصلی آن ها این است که نشان دهند زنان مسلمان و با پوشش هیچگونه محدودیتی ندارند و یک زن می تواند با حفظ آن هم به فعالیت های مورد علاقه خود بپردازد و به یک طبیعت گرد حرفه ای تبدیل شود. برای مشاهده اینفلوئنسرهای حجاب می توانید اینجا کلیک کنید.

بلاگرهای طبیعت گرد دارای پوشش با نشان دادن تک تک لحظات سفر خود و برخورد عالی که مردم هر منطقه با آن ها دارند نشان می دهند که سفرهای گردشگری و تفریحی با رعایت حجاب برخلاف تصور بسیاری از افراد اصلا سخت نبوده و می تواند خیلی لذت بخش باشد.

چرا باید حجاب داشته باشیم؟

حجاب جزئی از احکام دین اسلام است که خدای متعال به آن امر فرموده و منظور از آن، پوشش بدن و پرهیز از خودنمایی بدن در برابر نامحرمان است. چادر کامل ترین نوع حجاب است و خیلی از افراد هنگامی که صحبت از آن می شود تنها چادر در ذهن آن ها تداعی می شود و با این تصور انجام فعالیت هایی مانند طبیعت گردی را خیلی دشوار و غیر ممکن می دانند.

در صورتی که زنان و دختران می توانند با پوشیدن لباس هایی که رنگ و مدل مناسبی داشته باشند و اندام آن ها را در معرض نمایش قرار ندهد یک حجاب کامل داشته باشند و در عرصه های مختلف اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و … به فعالیت خود به بهترین شکل ممکن ادامه دهند. بنابراین برای حفظ امنیت و کرامت زن، ارزش و اعتبار او، استحکام بنیاد خانواده و جامعه، کاهش مفاسد اخلاقی در جامعه، ایجاد آرامش روانی در افراد جامعه و در نهایت حضور فعال و سازنده زنان در جامعه رعایت حجاب ضروری است و باید زنان مسلمان به آن پایبند باشند.

آیا حجاب و عفاف زن با حضور و فعالیت سازنده او در جامعه تعارض دارد؟

برخلاف تبلیغات سوئی که در رابطه با موضوع حجاب و موانعی که برای زنان در زندگی اجتماعی ایجاد می کند. دین اسلام نه تنها پوشش زن را برای حضور سازنده آن در جامعه در تعارض ندانسته است، بلکه آن را موج پیشرفت و تعالی زنان و جامعه می داند. حضور زنان در طول تاریخ و عرصه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و همچنین نقش آن ها در تاریخ انقلاب اسلامی گواه این موضوع است. بنابراین می توان گفت که حجاب و طبیعت گردی نیز هیچگونه تعارضی با یکدیگر ندارند و زنان می توانند در این زمینه نیز با حفظ حجاب و عفاف خود به راحتی حضوری فعال داشته باشند و از طبیعت گردی و کشف مناطق بکر و ناشناخته لذت ببرند.

آیا حجاب و عفاف زن با حضور و فعالیت سازنده او در جامعه تعارض دارد؟

امنیت فردی و اجتماعی زنان

یکی از فلسفه های وجوب حجاب حفظ آرامش زن، مصونیت جامعه از فساد، عمق و معنا بخشیدن با امنیت اجتماعی و توسعه آن است. زیبایی های ظاهری زنان و مواضع بدن آن ها می تواند به شهوت و طمع مردان دامن بزند و موجب سلب آرامش زنان و امنیت اجتماعی آن ها شود. اما با حفظ حجاب کامل می توان از این ناامنی پیشگیری نمود. پوشش دینی و استفاده از ملزومات حجاب نه تنها زن را آراسته می کند نشان دهنده عفت و خداترسی اوست و موجب می شود که مردان جامعه او را بستایند و بدین ترتیب امنیت و آرامش درونی برایش فراهم گردد.

زنان در طبیعت گردی با حفظ حجاب خود نه تنها امنیت خود را تامین و با پوشش خود از ناامنی و حوادث ناگوار جلوگیری می کنند، بلکه به ترویج فرهنگ و دین اسلام می پردازند. به طوری که زنان طبیعت گرد ایرانی که با حجاب هستند و به نقاط مختلف دنیا با همان ظاهر پوشش اسلامی خود سفر می کنند بسیار مورد تحسین و احترام قرار می گیرند و همیشه از آن ها به عنوان یک بانو موفق یاد می شود.

زوج های طبیعت گرد بسیاری وجود دارد که به ایران گردی و سفر کشورهای مختلف می پردازند و هیشه دارای پوشش های اسلامی متنوع و جذابی هستند. بنابراین این تصور که حفظ حجاب مانع از طبیعت گردی می شود کاملا اشتباه است و یک توجیح برای افرادی است که می خواهند به این ترتیب خود را قانع نمایند. در صورتی که زنان همواره می توانند با حجاب خود به حفظ امنیت فردی و اجتماع بپردازند و همانند سایر افراد در تمامی فعالیت های روزمره و تفریحاتی مانند گردشگری، طبیعت گردی، کوه نوردی و … شرکت کنند. چنین بانوانی با توجه به اینکه به یک آرامش درونی رسیده اند و حضور پر رنگی در جامعه دارند معمولا دارای روحیه شاد و سرزنده ای هستند و زندگی موفقی خواهند داشت.

خرید ملزومات حجاب

برای طبیعت گردی و حضوری فعال و سازنده در عرصه های مختلف اجتماعی زنان و دختران نیاز به لباس و پوششی دارند که بتوانند با استفاده از آن ها حجاب خود را رعایت نمایند. انواع مقنعه، شال و روسری، چادر و … از جمله انواع ملزومات حجاب هستند که توسط فروشگاه ها و وب سایت های مختلفی ارائه می شوند.

یکی از بهترین وب سایت ها در این زمینه حجاب خورشید https://hejabkhorshid.com/ است که انواع ملزومات و محصولات حجاب را با کیفیت عالی و قیمتی مقرون به صرفه ارائه می دهد و می توانید جهت خرید ملزومات مورد نظر خود به این وب سایت مراجعه کنید. این فروشگاه دارای محصولات متنوع و جذابی است و سعی نموده با ارائه جدید ترین و شیک ترین مدل های چادر، مقنعه و سایر ملزومات آن شرایطی را فراهم آورد که تمامی بانوان بتوانند متناسب با سلیقه خود بهترین محصولات را خریداری کنند.

بازدیدها: 128

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها:
اشتراک گذاری:
مسافر سلام
نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

هتل های مرتبط

 • هتل الماس مشهد

  ۴
  مشهد، خیابان امام رضا (ع)، بین امام رضای 4 و 6، هتل الماس مشهد.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل حیات شرق مشهد
  %۶۸
  تخفیف

  هتل حیات شرق مشهد

  ۳
  مشهد - خیابان نواب صفوی - بین نواب 10 و 12.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل نسیم مشهد
  %۱۵
  تخفیف

  هتل نسیم مشهد

  ۳
  مشهد - خیابان امام رضا - امام رضا 8 - چهارراه دوم سمت چپ.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل تابران مشهد
  %۳۵
  تخفیف

  هتل تابران مشهد

  ۴
  مشهد- چهارراه زرینه - روبروی کاشانی 14.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل آرسان مشهد
  %۳۵
  تخفیف

  هتل آرسان مشهد

  ۱
  مشهد، خیابان امام رضا، چهارراه دانش، دانش شرقی 21.6
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید

هتل سپنتا مشهد ⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد