اقامت کانادا در سال 2021 برای شما چقدر آب می خورد؟

زمان خواندن: دقیقه 12
امتیاز کاربران:
امتیاز 4 از 4
نویسنده: مسافر سلام
اقامت کانادا در سال 2021 برای شما چقدر آب می خورد؟

 

اقامت کانادا در سال 2021 برای شما چقدر آب می خورد؟

کانادا یکی از بهترین کشورهای توریستی و اقامتی در دنیا محسوب می شود که سالانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. این کشور یکی از بهترین کشورها از نظر شاخص توسعه انسانی، امید به زندگی، تحصیلات و درآمد سرانه در دنیاست. همه این عوامل باعث شده اند تا کشور کانادا یکی از گزینه های مهم هر فردی برای مهاجرت باشد. مهاجرت به کشورکانادا و گرفتن اقامت کانادا یکی از کم هزینه ترین مهاجرت ها محسوب می شود.

اقامت کانادا در سال 2021 برای شما چقدر آب می خورد؟
اقامت کانادا در سال 2021 برای شما چقدر آب می خورد؟

البته توجه داشته باشید که هزینه دریافت اقامت در این کشور ممکن است از شهر به شهر و از استان به استان متفاوت باشد. اما آنچه که واضح و مشخص است، هزینه های کمتر مهاجرت به این کشور نسبت به سایر کشورها است. برای موضوع مهاجرت و شرایط اقامت در کانادا نیاز است تا در مورد این کشور، نوع ویزا و هزینه ها اطلاعات داشته باشید. یکی از مهمترین بحث هایی که مطرح می شود، بحث هزینه های مهاجرت است.

عوامل موثر در هزینه های اقامت کانادا

روش های مهاجرت و اخذ اقامت کانادا بسیار متنوع هستند و هر کدام از این روش ها هزینه های مخصوص به خود را دارند. از جمله روش هایی که برای مهاجرت به کانادا مطرح می شود به شکل زیر هستند:

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی
 • مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ
 • مهاجرت برای دریافت اقامت دائم

هریک از این روش های ذکر شده، شرایط و هزینه های مخصوص خود را خواهد داشت. البته یکی از نکات مهمی که افراد ایرانی برای مهاجرت باید به آن توجه داشته باشند، تغییرات دائم نرخ دلار است. این تغییرات بر هزینه های اقامتی در کانادا تاثیر مستقیم می گذارد. در نتیجه، بازه زمانی اقدام شما برای مهاجرت، در هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود. به عنوان مثال؛ هزینه های حمل و نقل هواپیمایی با تغییر نرخ دلار، تغییر خواهد کرد.

هزینه لازم برای دریافت اقامت کانادا

برای محاسبه هزینه های دریافت اقامت در کانادا ابتدا لازم است تا نوع ویزای خود را مشخص کنید. زیرا هزینه های لازم با توجه به مدت ویزا و اقامت کوتاه مدت و بلند مدت متفاوت خواهد بود. در ویزاهای طولانی مدت برای اقامت، لازم است تا ابتدا نشان دهیم که ما توانایی تامین هزینه های یکسال زندگی در کشور کانادا را خواهیم داشت. همچنین در ویزاهای کوتاه مدت، باید توانایی مالی برای تامین مخارج زندگی خود را به مدت یکسال داشته باشیم. علاوه بر هزینه های زندگی، اگر قصد تحصیل داشته باشید، باید ثابت کنید تا توانایی مالی پرداخت شهریه های دانشگاه را نیز به مدت یکسال یا 6 ماه، بسته به نوع ویزا خواهید داشت.

البته این هزینه ها می توانند در هریک از شهرهای کانادا که شما قصد مهاجرت به آنجا را دارید، متفاوت باشند. تعداد اعضای خانواده از دیگر موضوعاتی است که در محاسبه این هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود.

اما هزینه های زندگی در کشور کانادا به مدت یکسال یا شش ماه، چقدر می شود؟ برای محاسبه این مقدار لازم است تا از جدول لایکو (lico) استفاده کنید. این جدول بر اساس تعداد جمعیت شهرهای کانادا و در نظر گرفتن موضوعات مختلف جمع آوری شده است که در آن میزان هزینه های افراد را برای زندگی درآن شهرها نشان می دهد.

تلراس و اختلاف هزینه ها در این جدول چندان تفاوتی با یکدیگر ندارند. اما اگر قصد مهاجرت و دریافت اقامت کانادا را دارید بهتر است تا با استفاده از این جدول، میزان هزینه های یک سال زندگی را محاسبه کنید. جدول زیر جدول لایکو (lico) کانادا نام دارد که بر اساس هزینه های زندگی در سال 2021 و تعداد اعضای خانواده و مدت زمان ویزا جمع آوری شده است.

تعداد افراد خانواده لایکو 12 ماهه لایکو 6 ماهه
یک نفر 26,426 دلار 13,213 دلار
دو نفر 32,898 دلار 16,449 دلار
سه نفر 40,444 دلار 20,222 دلار
چهار نفر 49,106 دلار 24,553 دلار
پنج نفر 55,694 دلار 27,847 دلار
شش نفر 62,814 دلار 31,407 دلار
هفت نفر 69,934 دلار 34,967 دلار
بیش از هفت نفر، برای نفر 7,120 دلار 3,560 دلار

 

اقامت کانادا در سال 2021 برای شما چقدر آب می خورد؟
اقامت کانادا در سال 2021 برای شما چقدر آب می خورد؟

بعد از محاسبه هزینه های زندگی در کانادا لازم است تا سایر هزینه ها مانند: شهریه دانشگاه، ویزا، پاسپورت و…. را نیز محاسبه کنید. بعد از محاسبه، لازم است تا اداره مهاجرتی توانایی شما را برای پرداخت این هزینه ها تایید کند. برای این کار لازم است تا میزان هزینه ها را بر اساس ویزا محاسبه کنید و آن را به مدت حداقل 4 ماه در حساب خود نگهداری کنید. مدت 4 ماه به این خاطر است که به اداره مهاجرت ثابت شود تا این پول به خود شما تعلق دارد و هیچ گونه قرض، وام و… نیست.

توجه داشته باشید که در ویزاهای بلند مدت این سخت گیری برای حساب بانکی کمتر خواهد بود و صرفا جهت اطمینان از تعلق پول به فرد مهاجرت کننده، تحقیقات صورت می پذیرد. اما توجه داشته باشید که در مورد پول های ریسک دار مانند سهام و… اداره مهاجرتی کمی سخت گیر خواهد بود.

هزینه دریافت ویزا

یکی دیگر از هزینه هایی که لازم است تا به هزینه های زندگی و مهاجرت به کانادا اضافه کنید، هزینه های مربوط به ویزا است. هزینه های ویزا با توجه به مدت و روشی که اقدام به مهاجرت می کنید، متفاوت است. بعد از تایید شدن صلاحیت از سوی دولت کانادا، لازم است تا شما هزینه های ویزا را پرداخت کنید. تعرفه های ویزا با توجه به روش های اخذ آن به شکل زیر خواهد بود:

 • تعرفه ویزای مهاجرتی تحصیلی: 150 دلار کانادا
 • تعرفه ویزای مهاجرتی کار: 155 دلار کانادا
 • تعرفه ویزای مهاجرتی توریستی: 100 دلار کانادا
 • تعرفه ویزای مهاجرتی خانوادگی توریستی: 500 دلار کانادا

علاوه بر هزینه های نام برده شده برای اخذ ویزا، لازم است که هزینه های انجام معاینات پزشکی و دریافت عدم سوء سابقه را نیز محاسبه کنید. طبق آخرین بررسی های انجام شده برای هزینه های انجام معاینات پزشکی، این تعرفه از 100 تا 500 دلار با توجه به تعداد نفرات متفاوت خواهد بود. همچنین تعرفه برای دریافت عدم سوء سابقه پلیسی در کانادا، مبلغی حدود 20 دلار می باشد.

مدت زمان مهاجرت

بازه زمانی درخواست ویزا و بررسی توسط این کشور برای اعطای ویزا، بسیار ناهماهنگ است؛ اما به طور کلی بازه اخذ ویزا در کشور کانادا بین 6 ماه تا 2 سال متغیر خواهد بود. دریافت این ویزا هیچ تایم و زمان مشخصی نخواهد داشت. در نتیجه هیچ ضمانتی برای زمان تحویل ویزا نخواهید داشت و تمامی تبلیغاتی که پیشنهاد ویزای فوری کانادا را می دهند، کذب هستند.

بازدیدها: 36

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها:
اشتراک گذاری:
مسافر سلام
نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

هتل سپنتا مشهد ⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد