فلش/پیکان

کم شدن 8.6 درصدی سفر خارجی ایرانی ها

تاریخ:

کم شدن 8.6 درصدی سفر خارجی ایرانی ها

بنا به خبرگزاری ایسنا، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان اعلام کرد که در 4 ماه اول سال سفر مردم ایران به خارج از کشور حدود 8.6 درصد کاهش پیدا کرده است.

جناب آقای مونسان، بدون اعلام جزئیات آمار گردشگران خروجی از کشور گفت:

طبق آمار مربوط به 4 ماه ابتدای سال، از اوایل فروردین تا تیر ماه، تعداد گردشگران خروجی حدود 8.6 درصد کاهش داشته که این امر صرفه اقتصادی بسیار خوبی برای کشورمان ایجاد کرده است.

چند مورد از دلایل کم شدن 8.6 درصدی سفر خارجی ایرانی ها عبارت‌اند از: افزایش نرخ عوارض خروج از کشور، اجرای سیاست هایی درباره ارز مسافرتی، کاهش ارزش ریال در برای برای ارزهایی مانند دلار  و یورو و همچنین افزایش نرخ بلیط هواپیما.

گزارش کاهش نرخ سفرهای خارجی در حالی از سوی رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ارائه شده که هنگام پرداخت ارز مسافرتی به نرخ دولتی، بخش های مختلف کشور ازجمله بانک مرکزی، کارشناس اقتصادی و نماینده مجلس، از افزایش سفرهای خارجی تحت تأثیر سیاست‌های ارزی، انتقاد به عمل آورده بودند.

همچنین جناب آقای مونسان، درمورد حذف مهر ویزای ایران از پاسپورت گردشگران ورودی گفت:

طی صحبت‌های انجام شده با نیروی انتظامی، مشکلی برای حذف مهر ویزای ایران وجود ندارد و عزیزان وزارت خارجه با این پیشنهاد مشکلی ندارند، زیرا تمام مشخصات گردشگران ورودی در کامپیوترها ثبت می‌شود و این پیشنهاد مشکلی برای کشور ایجاد نخواهد کرد.

بازدیدها: 1

کم شدن 8.6 درصدی سفر خارجی ایرانی ها
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: