فلش/پیکان

اشتباهات گردشگران در سفر

تاریخ:

سالانه در کره ی زمین میلیون ها سفر به قصد گردش، تفریح و حتی کار انجام می شود. اگر دقت کرده باشید بعضی ها خوش سفر هستند و همه جا را خوب می بینند و برخی دیگر همیشه برای سفر رفتن بهانه می تراشند و حتی به بهترین مکان دنیا هم که بروند اوقات خوشی را سپری نمی کنند و همچنان راضی نیستند و اصطلاحا به آنها بد سفر می گویند.

بد سفر بودن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما اگر کمی علمی به این ماجرا نگاه کنید خواهید فهمید که شاید آدم های بد سفر اشتباه مسافرت می کنند.

باید بدانیم که سفر رفتن راه و روش خاصی دارد و پس باید سعی کنیم  تا جایی که امکان دارد از اشتباهات دوری کنید، اما بعضی از اشتباهات در سفر می تواند فاجعه بار آورد و سفر را به تلخ ترین خاطره ی زندگیمان تبدیل کند.

به همین دلیل در اینجا تیم مسافر سلام قصد دارد به بزرگترین اشتباهات گردشگران بپردازد و راه حل هایی برای مقابله با آنها ارائه دهد تا در آینده سفرهای لذتبخش تری را تجربه کنید.

انتخاب اشتباه وسایل نقلیه

در طول سفر کیفیت از وسایل نقلیه متفاوت می باشد و همچنین میزان توجه توریست ها به آنها متفاوت می باشد یه طوری که بعضی وسایل نقلیه خاص بیشتر مورد توجه گردشگران قرار می گیرند. به عنوان مثال در گواتمالا اتوبوس هایی با نام اتوبوس مرغ یا چیکن باس(chicken buses)  وجود دارد. آنها اتوبوس های قدیمی هستند که سال ها پیش در آمریکا به عنوان سرویس مدارس استفاده می شدند و به منظور جذب توریست آن ها را با رنگ های شاد رنگ آمیزی کرده اند و گاهی یک یا چند مرغ زنده هم داخل اتوبوس ها می چرخند.

این اتوبوس ها به علت سرعت بسیار کم و وضعیت نامناسب در مسافت های طولانی، حتما روزتان را سخت و طاقت فرسا خواهند کرد.
البته استفاده از وسایل نقلیه ی بومی هر منطقه می تواند ماجراجویی خوبی باشد، اما گاهی به دلیل ناآشنایی با وسایل نقلیه سفر خود را سخت می کنیم.

راه حل:

اگر قصد سوار شدن بر وسایل نقلیه ی خاصی دارید ابتدا در یک مسیر کوتاه از آن استفاده کرده و سپس آن را برای سفرهای طولانی مدت انتخاب کنید.

 
وسیله نقلیه نامناسب
 

ایستگاه اشتباه

برای مسافرانی که اولین بار از وسایل نقلیه عمومی در کشورهای دیگر استفاده می کنند شاید این اتفاق تلخ پیش آید که در طول مسیر متوجه شوند در ایستگاه اشتباهی قرار دارند. همین موضوع موجب استرس و تلخ شدن مسافرت می شود.

راه حل:

زمانی متوجه می شوید که در مسیر اشتباهی قرار دارید به سرعت در اولین ایستگاه پیاده شوید، سپس نفس عمیق کشیده تا استرس شما را کاهش دهد و مجددا مسیر را مرور کنید و بهترین راه رسیدن به مقصدتان را دوباره از نو برنامه ریزی کنید. همچنین می توانید از مامورین ایستگاه کمک بگیرید.

ایستگاه مترو

گم شدن و تمرکز اشتباه

بعضی کشوهای دارای مناطق دیدنی فوق العاده زیادی هستند و که می تواند هر گوشه و کنارش برای گردشگران فوق العاده باشد. در اینگونه کشورها بدترین اشتباهات می تواند گم شدن باشد. اغلب گردشگران جاذبه ی مورد نظر خود را انتخاب  و سپس برای رسیدن به آن حرکت می کنند در این میان به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح، کمبود زمان و آشنا نبودن به راه ها گم می شوند.

راه حل:

ابتدا کوتاه ترین و بهترین مسیر سفر را اتنخاب کنید و از آن لذت ببرید. به عنوان مثال در مکان هایی مثل ونیز که همه ی مناطق دیدنی تقریبا شبیه به هم است لزومی ندارد که پس از خطا در مسیر روی رسیدن به مقصدتان پافشاری کنید زیرا در همه جا دستفروشان محلی و قایقی برای تفریح وجود خواهد داشت.

 
توریست
 

برنامه نادرست

برنامه ای که از نظر زمانبندی و وسایل لازم درست پیش بینی شده باشد، مطلوب است. باید دقیقا مشخص کنید چه مدت زمان نیاز دارید، چه وسایل و لوازمی نیاز می باشد و از قبل آن ها را آماده نمایید و درمورد خطرهای احتمالی نیز تحقیق و مشورت نمایید.

راه حل:

سعی کنید اگر به وسیله یا لوازم خاصی نیاز دارید از هم سفرانتان یا راهنما کمک بگیرید و با یک برنامه ریزی اشتباه همه ی سفر خود را تلخ نکنید.

 
جاذبه های سفر
 

استفاده نکردن از راهنما

حتی اگر کاملا به زبان مقصدتان تسلط دارید اما باز به یک راهنما نیاز خواهید داشت. فرض کنید به تماشای یک مکان تاریخی رفته اید و به نوشته های تاریخی و بنا زل زده اید ولی چیزی از آنها متوجه نمی شوید، در چنین شرایطی از آنها مکان تاریخی هیچ اشتفاده ای نکرده اید. یکی از ضررهای نداشتن راهنما در سفر می باشد.

راه حل:

در هر مرحله ای از سفر که هستید یک راهنما بیابید. مهم نیست که تا اینجای سفر آنطور که باید و شاید لذت نبردید اما از اینجا به بعد را با یک راهنما سفر کنید و از مابقی آن را از دست ندهید.

 
راهنمای سفر
 

سفر به مناطق نا امن

بعضی مکان ها هستند که وقتی قصد بازدید آن جا را دارید،اغلب افراد شما را از رفتن نهی می کنند مانند سرزمین هایی که عملیات تروریستی در آن ها زیاد انجام می شود یا مناطق جنگ زده. همیشه امنیت مهم ترین مساله در سفرهایتان می باشد و اگر به هر دلیلی امنیت شما به خطر افتاد سفرتان اصلا لذتبخش نخواهد بود.

راه حل:

به حرف های افراد با تجربه در انتخاب مقصد سفر توجه کنید و از ریسک کردن جلوگیری کنید.

 
مناطق ناامن
 

ماجراجویی های اشتباه

سفر مملو از ماجراجویی و کسب تجارب جدید است اما نیاز به برنامه ریزی درست می باشد به عنوان مثال، رانندگی با ماشین های شاسی بلند در مناطق دورافتاده تفریحی بسیار هیجان آنگیز است اما اشرط آن آشنا بودن با مسیرهاست. اگر با مسیرها خوب آشنا نباشید می تواند به خاطره ای وحشتناک و بد تبدیل شود.

راه حل:

همیشه در ماجراجویی ها به علائم ایمنی، هشدارها و سخن افراد با تجربه توجه کنید و خودسرانه برنامه ریزی نکنید.

 
مناطق خطرناک
 

 

انتخاب غذای اشتباه

در سفر به کشورهای دیگر، زیاد اتفاق می افتد که به رستورانی بروید که فهرست غذای آن به زبان محلی باشد و از غذاهای آن هیچ چیز متوجه نشوید. گردشگران زیادی به صورت اتفاقی یک غذا را انتخاب کرده و سفارش می دهند شاید برخی از کشورها این کار بسیار فاجعه بار باشد.

به عنوان مثال، در کشور چین از مواد غذایی خاصی در غذاهایشان استفاده می کنند با سفارش اشتباه، حتما پشیمان خواهید شد. سفارش اشتباه غذا، علاوه بر گرسنگی، تجربه بد، هدر دادن پول و زمان نیز می باشد.

شاید فکر کنید ماجراجویی بخشی از سفر می باشد ولی به این فکر کنید که شما چند روز مسافر خواهید بود و این گونه غذاخوردن برای بدن شما ضرر دارد. علاوه بر آن شاید در فهرست، غذایی باشد که شما آن را دوست دارید و با انتخاب اشتباه تجربه آن را از دست خواهید داد.

راه حل:

به رستوران هایی بروید که فهرست غذای آن ها را متوجه می شوید و یا از یک مترجم کمک بگیرید. در بعضی از رستوران ها، فهرست غذا به چند زبان متداول دنیا می باشد و حتی مواد غذایی بکار رفته در آن غذاها را نیز آورده اند .

 
غذا
 

خرید سوغاتی های ارزان و بدون کیفیت

اگر در سفر به خرید سوغاتی های ارزان و رنگ و رو رفته تن دهید، حتما یکی از بزرگترین اشتباهات سفرتان را مرتکب شده اید. زیرا سوغات باید وسیله ای باشد که هر بار آن را می بینید شما را یاد سفر خوشتان اندازد و شما دوست ندارید با دیدن سوغات خود یاد جستجو به دنبال وسیله ای ارزان و نداشتن پول افتید. هر کشور دارای صنایع دستی خاصی می باشد که مشان دهنده ی باورها، علایق و تاریخ آن کشور می باشد.

اگر برای نزدیکانتان سوغات می خرید به یاد داشته باشید که آن ها با ذوق منتظر شما و سوغاتتان هستند و با دیدن وسایلی رنگ و رو رفته و ارزان حتما ناراحت خواهند شد.

راه حل:

سوغاتی تهیه کنید که با هر بار دیدن احساس غرور کنید. بهترین سوغات، صنایع دستی آن کشور است که علاوه بر اینکه شما را به یاد خاطرات خوبتان می اندازد بلکه فرهنگ و علایق آن کشور را به نزدیکانتان معرفی می کند.

 
سوغات
 

سخن آخر

تیم مسافر سلام، در این مقاله شما را با برخی از موارد که می توانند به راحتی سفر شما را تلخ کنند آشنا کردند. شما می توانید تجربیات خوب و بد سفرهایتان را با ما به اشتراک گذارید تا با همکاری هم سفرهای بهتری را تجربه کنیم و دیگران نیز از تجربیات شما برای سفری بهتر کمک بگیرند.

بازدیدها: 9

درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد