فلش/پیکان

کاخ هشت بهشت

  • نام(ها):
    کاخ هشت بهشت
  • موقعیت جغرافیایی:
    اصفهان ، خیابان چهارباغ عباسی .

کاخ هشت بهشت یک کاخ تاریخی در شهر اصفهان می باشد. این کاخ در سال 1080 میلادی و دوران صفویان ساخته شده است. ساختمان این کاخ در دو طبقه میان باغی بزرگ بنا شده.سبک معماری کاخ هشت بهشت به شیوه اصفهانی می باشد.

کاخ هشت بهشت زمانی زیباترین کاخ نامیده می شد که در نزدیکی باغ بلبل قرار داشت. باغی که این عمارت در آن قرار دارد جزئی از باغ نقش جهان بوده که توسط شاه اسماعیل اول احداث شده و در زمان جانشینانش به قطعات متعددی تقسیم شد.ب اغ هشت بهشت در دوران شاه صفوی وجود داشته و در زمان شاه عباس دوم و شاه سلیمان بر درختان این باغ افزودند.لازم به ذکر است کوشک باغ متعلق به زمان شاه سلیمان صفوی بوده که در آن دوره باغ تکمیل گردیده و در زمان سومین سال سلطنت شاه سلیمان صفوی به اتمام رسید.این بنا دارای دو طبقه با طاق های زیبا و تزئینات فراوان می باشد که یکی از نمونه های درخشان معماری عصر صفویه به شمار می آید. از جمله ویژگی های این بنا تعبیه بیش از بیست اتاق در پایه ها، حوض مروارید در ایوان شمالی، حوض های فواره دار در طبقه بالا و پایین و سرسره آب در ایوان جنوبی است.

از آثار قابل توجه این بنا کاشی کاری هایی است که انواع حیوانات خزنده،پرنده و درنده را نشان می دهد. همچنین از شیوه معماری چهل ستون در ساخت این بنا استفاده شده است. اکنون پارک بزرگ و زیبایی در اطراف این کاخ تاریخی،طراحی و ساخته شده که امروزه از گردشگاه های مشهور شهر اصفهان است و از خیابان چهارباغ میتوان به آن دسترسی پیدا کرد.

بازدیدها: 8

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: