فلش/پیکان

جنگل ابر

  • نام(ها):
    جنگل ابر
  • موقعیت جغرافیایی:
    سمنان ، شاهرود ، کیلومتر ۲۲ شاهرود _ آزاد شهر ، انشعابی قلعه نوخرقان ، کیلومتر ۱۹ از جاده اصلی .

جنگل ابر یکی از زیباترین ، بکرترین و قدیمی‌ترین جنگلهای هیرکانی است که با وسعت ۳۵ هزار هکتار در ادامه جنگل‌های سرسبز شمال کشور، در 50 کیلومتری شمال شرقی شهر شاهرود و 35 کیلومتری شمال شرق استان سمنان قرار دارد .

علت نامگذاری این جنگل وجود اقیانوسی از ابر در تمام  طول سال است که آن را در بر گرفته است . در این جنگل ابرها آنقدر به درخت‌ها نزدیکند که به‌ نظر می‌رسد جنگل بر روی ابرها سوار است و می‌توان در میان ابرها گشت و گذار کرد و به باور بسیاری از گردشگران یکی از زیباترین چشم‌اندازهای طبیعت ایران محسوب می‌شود.

ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن دما در فصل گرما و وجود چشمه‌سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع با انواع گونه های نادر گیاهی و جانوری از شاخصه‌های این جنگل است.

وجود ۸۵ نوع گونه گیاه مانند راش، بلوط، ممرز افرا، شیردار، توسکا، آزاد داغداغان، گونه‌های کلاه میر حسن، چوبک، اسپرس، دم روباهی، آویشن و شبدر به همراه گونه‌های گیاهی نادر مانند نارون، بارانک، سرخدار و مانند آنها جنگل ابر را به موزه‌ای طبیعی تبدیل کرده است. آب و هوای خاص این جنگل، درختان متفاوتی را در خود پرورش داده که برخی از این درخت‌ها با شکل خاص خود روی زمین خزیده‌اند و منظره زیبایی پدید آورده‌اند. جنگل ابر یکی از بانک‌های گیاهان دارویی سرشار در کشور شناسایی شده است، که همه ساله مشتاقان و علاقه مندان را از گوشه کنار جهان به سوی خود دعوت می‌کند.

 

بازدیدها: 33

اشتراک گذاری:

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما:

این سایت به فروش می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، آمار بازدید
سایر وب سایت های وابسته و ...
در تلگرام به صفحه زیر مراجعه نمایید.

پیشنـهاد خـریـد