۸ نکته طلایی برای رفع خستگی در سفرهای هوایی

زمان خواندن: دقیقه
امتیاز کاربران:
امتیاز 0 از 4
دسته بندی: راهنمای سفر
نویسنده: فهمیه پورحسینی
8 نکته طلایی برای رفع خستگی در سفرهای هوایی

گروه رزرواسیون مسافرسلام، یکی از مجرب‌ترین و متعهدترین تیم‌های متخصص در زمینه رزرو هتل در ایران می‌باشد.
اگر جز افرادی هستید که زیاد از سفرهای هوایی استفاده می‌کنید و پروازهای طولانی مدت دارید، برای رفع خستگی و حفظ سلامتی بیشتر، ۸ نکته طلایی برای رفع خستگی در سفرهای هوایی را در زیر برایتان آورده‌ایم تا با رعایت این نکات انرژی بیشتری بدست آورید.

با ما همراه باشید…

[WBHTL_SIB]

۱٫سهولت گردش خون: بر روی صندلی خود صاف بنشینید، کف هر دو پا را روی سطح زمین قرار دهید سپس به شکلی که پاشنه‌های هر دو پا روی زمین قرار داشته باشد، نوک پنجه پاهایتان را بالا بیاورید. سپس با ثابت نگه داشتن نوک انگشتان پاها بر روی زمین، سعی نمایید تا پاشنه‌ها را به طرف بالا حرکت دهید.

۲٫حرکت زانوها: همانطور که روی صندلی نشسته‌اید، زانوی پای راست خود را به طرف سینه، بالا بیاورید و دوباره به پایین حرکت دهید. این حرکت را سه مرتبه تکرار نمایید. این تمرین را با زانوی پای چپ نیز انجام دهید.

۳٫آرامش اعصاب: چند بار شانه‌های خود را به طرف بالا و پایین حرکت دهید این عمل موجب می‌گردد تا آرامش اعصاب بدست بیاورید. همچنین در این حالت سه مرتبه شانه‌های خود را به طرف جلو و عقب گردش دهید، همچنین می‌توانید در حالت صاف و نشسته به آرامی سر خود را به طرف سینه خم کنید و دوباره آن را به آرامی بالا بیاورید. در حالی که به جلو نگاه می‌کنید، سر خود را به آرامی به طرفین شانه‌ها بگردانید. گردش را تا جایی که انتهای شانه‌ها را ببینید ادامه دهید و دوباره سر را به حالت عادی برگردانید.

۴٫تنفس بهتر: کف یکی از دست‌ها را روی سینه و دیگری را روی شکم خود قرار دهید و سپس از راه بینی نفس عمیقی بکشید. اکنون احساس می‌نمایید که حجم سینه شما زیاد شده است و سپس هوای بازدم را از دهان خارج نمایید. این حرکت را چندین بار تکرار نمایید که باعث می‌شود احساس راحتی بیشتری در تنفس داشته باشید.

۵٫رفع ضعف و سرگیجه: سعی نمایید مقادیر زیادی آب بنوشید و از خوردن غذاهای زیاد در طول پرواز پرهیز نمایید. چنانچه دچار ضعف شدید، یک نوشابه بنوشید و سر خود را رو به پایین بر جایی تکیه دهید تا ضعف و سرگیجه شما از بین برود.

۶٫جلوگیری از گوش درد: هنگام بلند شدن هواپیما از زمین و به زمین نشستن هواپیما، توصیه می‌شود از آدامس یا شکلات استفاده گردد، چراکه به کارگیری عضلات بلع از ایجاد گوش درد جلوگیری می‌نماید.

۷٫تنظیم ساعت بیولوژیک بدن: برای جلوگیری از کم خوابی سعی نمایید پیش از موعد پرواز و در طول پرواز بخوابید. پس از رسیدن به مقصد نیز تا جایی که می‌توانید بیدار بمانید و سعی نمایید در طی روز مدت زمانی را در محوطه بیرون از خانه سپری نمایید. انجام این کارها کمک می‌نماید تا ساعت بیولوژیک بدن شما به طور خودکار تنظیم گردد.

۸٫جلوگیری از اضطراب و تشویش: برای جلوگیری و رفع این حالت سعی نمایید حتی‌الامکان حین انجام چنین سفرهایی علاوه بر استفاده از توقفگاه‌ها، خواب در طول شب و استفاده از هوای تازه را فراموش نکنید. همچنین در طول سفر از غذاهای سبک و کم حجم استفاده نمایید.

نکات سفرهای هوایی, گروه مشاوره سفر مسافر سلام

اگر تصمیم به سفر هوایی دارید، برای یک سفر دلپذیرتر می‌توانید از رزرو هتل های ایران در سایت مسافر سلام بهره ببرید.

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها: سفر هوایی
اشتراک گذاری:
فهمیه پورحسینی

امتیاز کاربران

  • رعنا بابایی

    نکات بسیار خوبی بود خصوصاً برای سفرهای طولانی و اینکه دانستنی جالبی برای تنظیم خواب پیشنهاد داده بودید.

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

❤️ نوروز سال 1398 مبارک ❤️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: