تابستان کجا بریم؟

مقاصد سفر در تابستان

زمان خواندن: دقیقه 25
امتیاز کاربران:
امتیاز 4 از 4
دسته بندی: راهنمای سفر
نویسنده: پریسان
سفر در تابستان
رزرو هتل های تابستانی با یک کلیک

ایران به سرزمین چهار فصل مشهور است و بین گرمترین تا سردترین تقطه آن حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد اختلاف دما می‌باشد و شما در هر زمان از سال می‌توانید از این زیبایی‌های ایران لذت ببرید. تابستان بهترین زمان برای سفر دور ایران است. پیشنهاد مسافر سلام مسافرت به نقاط مختلف این کشور چهار فصل است و لذت بردن از جاذبه‌‌های آن است. در این مقاله قصد داریم چند مورد از مقاصد سفر در تابستان را ذکر نماییم.

 • مشهد

سالانه گردشگران مختلف از جای جای دنیا به مشهد سفر می‌کنند و مهمترین قطب مذهبی در ایران است و یکی از مهمترین مقاصد سفر در تابستان می‌باشد.

مقاله مرتبط:

جهت رزرو هتل‌های مشهد می‌توانید از مسافر سلام کمک بگیرید.

حرم مطهر امام رضا (ع):

بدون‌شک، حرم مطهر امام رضا (ع) مهم‌ترین مقاصد سفر در تابستان است. چه چیز لذت بخش‌تر از آن که در صحن با صفای این حضرت بنشینی و با او درد دل کنید.

مقاله‌های مرتبط:

حرم امام رضا

آرامگاه فردوسی:

آرامگاه فردوسی در ۲۰ کیلومتری شمال غربی مشهد و در نزدیک به بقعه‌ هارونیه و شهر تاریخی طابران واقع شده است. همچنین زادگاه فردوسی یعنی روستای پاژ یا فاز در ۲۸ کیلومتری شرق آرامگاه فردوسی قرار دارد که می‌توانید از هردو مکان بازدید نمایید. تمام ایرانیان حداقل یک بار حماسه‌های باشکوه فردوسی را شنیده‌اند و رفتن بر سر مزار این شاعر نامی یکی از وسوسه انگیزترین مقاصد سفر در تابستان است.

مقاله‌های مرتبط:

آرامگاه نادر شاه:

آرامگاه نادرشاه و مجموعه باغ موزه نادری توسط هوشنگ سیحون در مشهد طراحی و ساخته شده‌ است. این مجموعه در مساحت ۱۴۴۰۰ متر مربع شامل محل گور، سکویی دوازده پله‌ای، پوششی خیمه مانند بر روی قبر، غرفه فروش کتاب و صنایع دستی و دو تالار برای موزه‌ و سکویی مرتفع در مجاور قبر با مجسمه نادرشاه سوار بر اسب و سه تن دیگر در پی او است. از مقاصد سفر در تابستان، رفتن به مشهد و بازدید از جاذبه‌های تاریخی این شهر می‌باشد.

مقاله‌های مرتبط:

خواجه ربیع:

مقبره خواجه ربیع به توصیه‌ شیخ بهایی توسط شاه عباس صفوی در نیمه اول قرن هجری ساخته شده است. این اثر در سال ۱۳۱۰ در آثار ملی ایران به ثبت رسید. از مقاصد سفر در تابستان، رفتن به مشهد و زیارت خواجه ربیع است.

مقاله‌های مرتبط:

خواجه ربیع

طرقبه و شاندیز:

شاید هوای گرم تابستان بهانه‌ای شود تا شما را به سوی ییلاقات مشهد بکشاند. منطقه‌ی تفریحی طرقبه و شاندیز که در غرب مشهد واقع شده‌‌اند که می‌توان از رستوران‌های مختلفش استفاده نمایید و پیشنهاد ویژه مسافر سلام، شیشلیک شاندیز است. شما اگر مشهد را به عنوان یکی از مقاصد سفر در تابستان برگزینید می‌توانید از جاذبه‌های مذهبی، طبیعی و تاریخی همزمان دیدن نمایید.

مقاله‌های مرتبط:

پارک‌های داخل شهری:

پارک‌های زیادی داخل مشهد وجود دارد همچون پارک ملت، پارک کوهسنگی، باغ وکیل‌آباد، باغ وکیل‌آباد در کنار باغ وحش وکیل‌آباد واقع شده که لحظات مفرحی را برای زائران رقم می‌زند. اگر مشهد را به عنوان مقاصد سفر در تابستان انتخاب کردید حتما از شهر بازی پارک ملت دیدن نمایید.

مقاله‌های مرتبط:

پارک ملت مشهد

پارک‌های آبی:

مگر می‌شود که مشهد یکی مقاصد سفر در تابستان باشد و شما به چهار پارک آبی آن سری نزنید! پارک‌های آبی عبارتند از: سرزمین موج‌های آبی (انتهای خیابان اندیشه)، سرزمین موج‌های خروشان (ابتدای جاده‌ی شاندیز)، پارک ساحلی آفتاب (انتهای خیابان خیام شمالی) و پارک آبی ایرانیان (بلوار حجاب).

مقاله‌هاب مرتبط:

خواجه اباصلت:

اباصلت عبدالسلام بن صالح حجازی هروی مشهور به خواجه اباصلت، یکی از یاران امام رضا (ع) بود و کتاب وفاه‌الرضا را تالیف کرد. وی در سال ۲۰۷ هجری قمری در خراسان درگذشت و نزد امام رضا (ع) از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بود. امروزه آرامگاه چهار ضلعی وی در در ۱۴ کیلومتری مشهد قرار دارد. شما می‌توانید علاوه بر زیارت یکی از یاران باوفای امام از تزئینات کاشی هفت رنگ، آینه‌کاری‌های زیبا و دو رواق مستطیلی شکل نیز لذت ببرید. یکی از جاذبه‌های مذهبی مقاصد سفر در تابستان، زیارت آرامگاه خواجه اباصلت است.

 • گیلان

یکی از وسوسه‌انگیزترین مقاصد سفر در تابستان، سفر به گیلان می‌باشد که در یک جا می‌توان جنگل، رودخانه، دریاچه، کوه، غار، سد، امامزاده و روستا، آبشار، ابر در یک کلمه طبیعت زیبا را دید و روحی دوباره به کالبد جسممان بدمیم. یکی از مقاصد سفر در تابستان، گیلان است زیرا دارای جاذبه‌های گردشگری ذیل است:

تالاب عینک:

علت نامگذاری این تالاب، عکس‌های هوایی آن شبیه به عینک است. یکی از مقاصد سفر در تابستان برای ماهیگیران می‌باشد و دارای انواع ماهی کپور و آزاد است.

تالاب عینک

امامزاده هاشم:

علت انتخاب امامزاده هاشم به عنوان یکی از مقاصد سفر در تابستان، حضور زیارتگاه هاشم بن محمد در طبیعتی بکر است. به علت کوهستانی بودن منطقه، مکان مناسبی برای کوهنوردی است. امامزاده هاشم دارای امکاناتی همچون بازارچه، مسجد، کشتارگاه، پارکینگ، پارک، مهمانسرا، کتابخانه و درمانگاه است.

خانه میرزا کوچک خان جنگلی:

تا قدم در جلو خانه میرزا کوچک خان جنگلی بگذارید، ناخودآگاه جمله معروف میرزا که روی دیوار خانه نوشته شده است توجه شما را به خود جلب می‌کند: من استقلال ایران را خواهانم و بقای اعتبارات کشور را طالبم. مگر می‌شود به گیلان سفر کرد و یکی از مقاصد سفر در تابستان، بازدید از خانه باصفای میرزا نباشد! در گوشه و کنار خانه، عکس‌ها و اسنادی از دوران مبارزات نهضت جنگل نصب شده است. طبقه پایین، نمایشگاهی دایمی از کتب مربوط به تاریخ گیلان و نهضت جنگل و طبقه بالا اتاق‌های محل زندگی خانواده استادسرایی است.

سد منجیل:

در نقطه بهم رسیدن دو رود قزل ‌اوزن و شاهرود در نزدیکی منجیل، سد منجیل ساخته شده است که یکی از بهترین مقاصد سفر در تابستان برای ماهیگیری است.

قلعه رودخان:

یکی از بهترین مقاصد سفر در تابستان بازدید از دژ نظامی و حکومتی گیلان یعنی قلعه رودخان است. قلعه ای به قدمت دوره سلجوقی که در دل جنگلی سرسبز و بکر به همراه آوای دلنواز پرندگان، رودها چشم نوازی می‌کند. قلعه رودخان در میان جنگل است و برای رسیدن به آن باید حدود نود دقیقه پیاده‌روی کنید.

مقاله مرتبط:

قلعه رودخان

ماسوله:

معماری بسیار استثنایی در ماسوله باعث شده که ماسوله یکی از بهترین مقاصد سفر در تابستان باشد. در ماسوله سه نوع طبیعت جنگلی، کوهستانی و مرتعی است که مردم با فرهنگ‌های مختلف گیلکی، طالشی، ترکی در آنجا در حال گذاران زندگی هستند. ماسوله در سال ۱۳۵۴ به‌عنوان اولین شهر تاریخی زنده در فهرست آثار ملی ایران ثبت گردید.

مقاله های مرتبط:

پیاده راه میدان شهرداری رشت:

شما با قدم زدن بر روی مسیر سنگفرش شده با کافه‌هایی در گوشه و کنار آن اوقاتی خوش را برای شما رقم می‌زند. این پیاده راه در میدان شهرداری رشت قرار گرفته است و حدود یک ساعت زمان نیاز است تا کل پیاده راه را طی نمایید. یکی از بهترین مقاصد سفر در تابستان، گذراندن تعطیلات در رشت و خوردن غذاهای گیلکی متنوع است.

بازار سنتی رشت:

بهترین مقاصد سفر در تابستان این است که گشتی دربازار ستنی در بافت قدیمی رشت بزنید. شما می‌توانید در این بازار میدان بزرگ و کوچک، چهارسوق‌ها و کاروان‌سراهایی سنتی ببینید.

مقاله مرتبط:

جهت رزرو هتل‌های رشت می‌توانید از مسافر سلام کمک بگیرید.

تالاب انزلی:

یکی از زیباترین مناظر آبی گیلان، تالاب انزلی با مساحتی حدود ۲۰ هزار هکتار است. تالاب انزلی بزرگ‌ترین زیستگاه‌های طبیعی جانواران ایران می‌باشد که هر ساله میزبان تعداد زیادی از پرندگان مهاجر است. بهترین مقاصد سفر در تابستان قایق‌سواری در تالاب انزلی و مشاهده نیلوفر آبی و پرندگان وحشی است.

مقاله های مرتبط:

تالاب انزلی

ساحل قو:

ساحل قو یکی از مقاصد سفر در تابستان است. ساحل قو در بندر انزلی است که دارای پلاژها و غذاخوری‌های زیادی است که مکانی دنج برای گذراندن روزهای گرم سال می‌باشد.

اولسبلنگاه:

اولسبلنگاه از ییلاقات ماسال است که جایی شگفت‌انگیز می باشد. هرقدر هم مسافر سلام آن را توصیف کند ولی ذره ای از زیبایی آن را نمی‌توان بیان کرد. ماسال در زبان تالشی یعنی درختی ممرز که بر روی ارتفاعی بلند واقع شده است. پیشنهاد ویژه مسافر سلام در انتخاب مقاصد سفر در تابستان، بازدید از اولسبلنگاه و ماسال است.

مقاله مرتبط:

جواهرده:

از دیگر مقاصد سفر در تابستان، روستای جواهرده است که دارای دیدنی‌هایی مانند مسجد آدینه، گورهای گبری، شیر سنگی، جویبارها و آبشارهای زیبا، گهواره سنگی، سلاژ پشته، پارک جنگلی صفارود، دریاچه قو و آبشار دورود می‌باشد.

 • سرعین

سرعین یکی دیگر از مقاصد سفر در تابستان است که استان اردبیل قرار گرفته است. واژه‌ سرعین به معنای سرچشمه است و وجود چشمه‌های متعدد آب گرم در این منطقه باعث شده است که به این نام شهرت یابد. از جمله دیگر نام های آن می‌توان سرای قیه، سارقین، سرائین و سرقین نام برد. سرعین علاوه بر چشمه‌های جوشان دارای آثار باستانی، جاذبه‌های طبیعی سبلان و چشمه‌های آب گرم و روستاهای دیدنی می‌باشد.

مقاله‌های مرتبط:

جهت رزرو هتل‌های سرعین می‌توانید از مسافر سلام کمک بگیرید.

آب گرم سرعین

دهکده صخره‌ای ویند کلخوران:

دهکده‌ای باستانی و صخره‌ای در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان سرعین قرار دارد. قدمت این روستای دیدنی با خانه‌های سنگی به دوران اشکانی، ساسانیان می‌رسد. در سفر به سرعین به عنوان یکی از بهترین مقاصد سفر در تابستان حتما از دهکده صخره‌ای ویند کلخوران دیدن نمایید.

ویند کلخوران

آب گرم سبلان سرعین:

یکی از جذاب‌ترین مقاصد سفر در تابستان، سفر به سرعین و لذت بردن از آب گرم سبلان است. آب گرم سبلان دارای خاصیت درمانی می‌باشد که در زمینی به مساحت ۷ هزار متر مربع و در دو طبقه احداث شده است. از جمله امکانات این مجموعه‌ آبی می‌توان به انواع استخرهای سرپوشیده، سونای خشک و بخار، انواع دوش و وان‌های تک‌نفره اشاره کرد. این مجموعه علاوه بر ارایه آب گرم معدنی، سایر تفریحات آبی را نیز شامل می‌شوند.

تپه باستانی آناهیتا:

تپه‌ باستانی آناهیتا، اثری تاریخی در غرب سرعین می‌باشد که براساس کاوش‌های انجام شده، اشیا قدیمی همچون سفالینه‌هایی متعلق به اواخر هزاره‌ اول و دوم پیش از میلاد مسیح، حکومت قراقویونلوها، آق قویونلوها، ایلخانان و سلجوقیان اشاره کرد. از نام‌های دیگر آن، سارقین و زرتشت است و در آن آتشکده‌های متعددی برای عبادت و انجام فرایض دینی زرتشتیان وجود داشته است. بازدید از تپه‌ی باستانی آناهیتا در سرعین به عنوان یکی از مقاصد سفر در تابستان خاطره ای به یادماندنی را برجا می‌گذارد.

روستای آتشگاه:

در شمال شهرستان سرعین، روستای تاریخی آتشگاه یا آغ مام است که دارای تپه‌ی باستانی، معابد، آتشکده‌ و امامزاده عبدالله می‌باشد. امروزه آثار تاریخی در تپه‌ای باستانی کاملا ویران شده است ولی شواهد تاریخی نشان می‌دهد که در حکومت ساسانیان، مرکز دین زرتشت بوده است. از مقاصد سفر در تابستان، روستای آتشگاه است.

 • تهران

مقاله های مرتبط:

جهت رزرو هتل‌های تهران می‌توانید از مسافر سلام کمک بگیرید.

کاخ گلستان:

یکی از قدیمی‌ترین بناهای پایتخت با قدمتی دویست ساله، مجموعه‌ کاخ گلستان است که در آن می‌توان ایوان تخت مرمر، نگارخانه، خلوت کریمخانی، موزه مخصوص، تالار عاج، تالار اصلی، تالار آینه، تالار برلیان، شمس‌العماره، عمارت بادگیر بازدید کنید. شاید کمتر کسی به منظور تفریح به تهران سفر کند و اکثر سفرها جنبه کاری و اداری دارد ولی یکی از پیشنهادات مسافر سلام برای مقاصد سفر در تابستان، سفر به تهران است.
تخت مرمر جایگاهی مخصوص برای اجرای مراسم سلام با حضور طبقه‌های مختلف مردم بوده است که در آن از هنرهای نقاشی، معماری، سنگ‌تراشی، کاشی‌کاری، آیینه‌کاری، خاتم‌سازی، گچ‌بری، منبت‌کاری و مشبک‌سازی استفاده شده است. خلوت کریمخانی یا جلو خان، محل عبور از اندرون و باغ گلستان به دیوان‌خانه و تالار مرمر است. عمارت بادگیر به دستور فتحعلی‌شاه قاجار ساخته شده است که محل تاج‌گذاری مظفرالدین شاه نیز بوده است. علت نام‌گذاری این عمارت وجود ۲ بادگیر بلند در آن است. ناصرالدین‌شاه قاجار قبل از سفر به اروپا، عکس‌هایی از ساختمان‌های اروپایی دیده بود. وی دستور ساخت ساختمانی مرتفع مشابه اروپا داد تا خودش و زنانش از فراز آن تهران را ببینند و شمس العماره نام گرفت. بازدید از بنای کاخ گلستان به عنوان یکی از مقاصد سفر در تابستان فوق العاده می‌باشد.

مقاله مرتبط:

کاخ گلستان

کاخ نیاوران:

محمدرضا پهلوی دستور داد تا کاخی به سبکی مدرن برای سکونت او و خانواده‌اش ساخته شود و تا آخرین لحظه خروج خانواده پهلوی از ایران محل اصلی سکونت آنها بوده است. از دیگر دیدنی‌های تهران به عنوان از مقاصد سفر در تابستان، کاخ نیاوران است.

مقاله مرتبط:

دارالفنون:

یکی دیگر از مقاصد سفر در تابستان بازدید از مدرسه دارالفنون است. مدرسه دارالفنون که به دستور امیرکبیر در تهران ساخته شد که در زمینه‌ ارتقای آگاهی علمی، فرهنگی و اجتماعی مردم آن زمان تاثیر زیادی داشته است. این روزها مدرسه دارالفنون در حال مرمت و بازسازی است.

قهوه‌خانه حاج علی درویش:

نوشیدن یک استکان چای از قهوه‌خانه حاج علی درویش را در مقاصد سفر در تابستان خود بگنجانید. در کوچک‌ترین قهوه‌خانه دنیا، قهوه‌خانه حاج علی درویش است که از جاذبه‌های بی نظیر بازار تهران است. این قهوه‌خانه در راسته بازار زرگرها قرار دارد که خوش‌طعم‌ترین چای دنیا را به شما می‌دهد.

مقاله مرتبط:

قهوه‌خانه حاج علی درویش

امامزاده صالح:

حرم امامزاده صالح (ع) در تجریش یکی از مهمترین مراکز گردشگری مذهبی در تهران است. زیارت امامزاده صالح برای گردشگران به عنوان یکی از مقاصد سفر در تابستان بسیار حال و هوای معنوی را القا می‌کند.

موزه آبگینه:

بازدید از تهران و موزه آبگینه و سفالینه آن به عنوان یکی از مقاصد سفر در تابستان بسیار هیجان‌انگیز است. در خانه‌ تاریخی تهران، موزه آبگینه و سفالینه تهران واقع شده است. موزه آبگینه، نمایشگاه سفالینه و اشیای آبگینه عتیقه مربوط به عهد قاجار، میزبانی سفارتخانه‌ها مصر و افغانستان پس از انقلاب است.

پل طبیعت:

یکی از زیباترین و مدرن‌ترین پل‌های ایران، پل طبیعت است که روزانه میزبان گردشگران زیادی است. از جمله این امکانات آن می‌توان به فضای سبز زیبای کار شده در دو طرف پیاده راه، رستوران، کافی‌شاپ و کافه گالری نام برد. تهران از مقاصد سفر در تابستان با جاذبه های دیدنی منتظر شماست.

پل طبیعت

گنبد مینا:

بزرگترین آسمان‌نمای یا پلانتاریوم خاورمیانه که در سال ۱۳۹۳ در تهران تاسیس گردید، گنبد مینا نام دارد. یک.هدف از راه‌اندازی گنبد مینا شبیه‌سازی از جهان هستی، کرات و ستارگان است که به صورت فیلم‌هایی سه بعدی با موضوعات نجومی به نمایش در می‌آید تا ما را از زندگی پر هیاهوی شهری جدا کند. یکی از مقاصد سفر در تابستان یعنی سری به بزرگترین آسمان‌نمای خاورمیانه بزنیم.

 • مازندران

مازندران استانی سرسبزبا آب و هوای معتدل در جنوب دریای خزر واقع شده است. استان مازندران قطب مقاصد سفر در تابستان کشور می‌باشد و هر ساله مورد استقبال سیر عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی قرار می‌گیرد. از جمله جاذبه‌های گردشگری مازندران می‌توان ۳۳۸کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر، آبشارها، غارها، دامنه‌های جنگلی و کوهستانی، رودخانه‌ها، چشمه‌های آب‌معدنی و بناهای تاریخی و فرهنگی نام برد.

مازندران

سد سليمان تنگه:

در اطراف سد سلیمان تنگه، امکانات تفریحی مختلفی همچون اسکله شیرین رود، دهکده آرامش، قهوه‌خانه تلاونگ، تاج سد، متل، رستوران، سرویس بهداشتی، قایقرانی و اسکی می‌باشد. از دیگر مقاصد سفر در تابستان، گذراندن تعطیلات در کنار سد سلیمان تنگه است.

ساحل خزر آباد (فرح‌آباد):

مجموعه فرح آباد به دستور شاه عباس صفوی ساخته شده که شامل مسجد با ایوان‌های مرتفع، شبستان‌ها، مناره، حجره‌ها و ديوارهای برجای‌مانده از يک کاخ سلطنتی است. مجموعه تاريخی فرح‌آباد تفرجگاه ساحلی شاهان صفوی بوده است که در ۲۸ کيلومتری شمال ساری قرار دارد. انتخاب مجموعه فرح آباد ساری به عنوان یکی از مقاصد سفر در تابستان، انتخابی درست است.

چشمه‌های باداب سورت:

در منطقه باداب سورت علاوه بر چشمه‌های معدنی بی نظیر می‌توانید از جنگل، کوه و طبیعت بکر لذت ببرید. آب گازدار و درمان‌کننده چشمه‌های باداب سورت برای درمان بعضی بیمارها مفید است. رفتن به چشمه‌های معدنی و لذت بردن از طبیعت بکر انتخاب مقاصد سفر در تابستان بسیار موثر است.

مقاله مرتبط:

باداب سورت

پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه:

پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه از نظر ویژگی‌های بوم‌شناختی نظیر زمین‌شناسی، آب و هوا،‏ توپوگرافی خاک متنوع است. مساحت این منطقه کوهستانی ۱۶۹۰۴ هکتار در شهرستان ساری است و دارای گونه‌های گیاهی و جانوری متنوعی می‌باشد. از جمله حیوانات و پرندگان این منطقه می‌توان از میش، گوزن، شوکا، بز، پلنگ، خرس، کل، گراز و قرقاول، کبک نام برد که ممکن است در مقاصد سفر در تابستان، بتوانید آنها را از نزدیک ببینید.

خانه نیما یوشیج:

خانه و آرامگاه نیما یوشیج شاعر بزرگ معاصر در منطقه کوهستانی نور است. پدربزرگ وی این بنا را در دوره قاجاریه ساخت که دارای ۳ ورودی، شاه‌نشین و اتاق‌های زیادی است. خانه نیما یوشیج با آجرکاری و گچ‌کاری‌های زیبا تزیین شده است که در اختيار سازمان ميراث فرهنگی و گردشگری قرار گرفت. امروزه خانه نیما یوشیج داشتن یکی از جاذبه‌های گردشگری استان مازندران به شمار می‌آید.
موزه نيما نیز در این خانه با مساحت ۷۰۰ مترمربع افتتاح شده است که در حال حاضر دارای ۲۰۰ بخش دیدنی می‌باشد همچون اسناد و مدارک، دست‌نوشته‌ها، وسایل مورد استفاده وی و خانواده‌اش در زمان حیات، عکس و تصاویر، سند ازدواج و کتابخانه. دوستاران ادبیات فارس در سفر خود به نور یکی از مقاصد سفر در تابستان، حتما سری به خانه و موزه نیما یوشیج بزنید.

خانه نیما یوشیج

پناهگاه حیات وحش سمسکنده:

پناهگاه حیات وحش سمسکنده در ۱۰ کیلومتری ساری واقع شده است که دومین پناهگاه حیات وحش درساری است. پناهگاه حیات وحش سمسکنده دارای پوشش جنگلی جلگه‌ای خزری با گونه‌های بلوط، آزاد، انجیلی و توسکا است. از ‌گونه‌های جانوری و پرندگان آن می‌توان سنجاب، گوزن‌های زرد، گراز، سمور جنگلی، شغال، گربه جنگلی، کبوتر جنگلی، عقاب و جغد نام برد. اگر دوست دارید که اوقات فراغت خود را در حیات وحش و در جوار موجودات زنده سپری کنید، پناهگاه حیات وحش سمسکنده را به عنوان مقاصد سفر در تابستان انتخاب کنید.

دشت لار:

در فاصله ۷۰ کيلومتری جاده‌ی هراز، دشتی با طراوت با درياچه زیبا وجود دارد که به دشت لار، سرزمين هزارچشمه یا لار ديوانه معروف می‌باشد. وجود چشمه‌های متعدد و یا آب و هوای متغير به او لقب سرزمين هزارچشمه یا لار ديوانه دشت لار داده است. دشت لار، بزرگ‌ترین دره ايران با وسعت ۲۸ هکتار است. دشت لار مکانی مناسب برای راهپیمایی، شنا و ماهيگيری است. اطراف این دریاچه در ماه اردیبهشت مملو از شقایق می‌شود. دشت لار به عنوان مقاصد سفر در تابستان، می‌تواند خاطرات خوشی را برای شما رقم بزند.

دشت لار

نتیجه گیری:

امیدواریم این مقاله شما را ترغیب کند تا هرچه زودتر برای تابستان امسال برنامه‌ریزی کنید و به یکی از نقاط پیشنهادی مسافر سلام سفر کنید. شما می‌توانید سفرنامه خود را با تیم مسافر سلام به اشتراک بگذارید.

چکیده مقاله مقاصد سفر در تابستان

تابستان بهترین زمان برای سفر دور ایران است. پیشنهاد ویژه مسافر سلام عبارتند از:

 • مشهد: از جاذبه‌های گردشگری آن می‌توان حرم مطهر امام رضا (ع)، آرامگاه فردوسی، آرامگاه نادرشاه، خواجه ربیع،طرقبه و شاندیز، پارک‌های آبی، خواجه اباصلت و پارک‌های داخل شهری نام برد.
 • گیلان: از جاذبه‌های گردشگری آن می‌توان تالاب عینک، امامزاده هاشم، خانه میرزا کوچک خان جنگلی، سد منجیل، قلعه رودخان، ماسوله، پیاده راه میدان شهرداری رشت، بازار سنتی رشت، تالاب انزلی، ساحل قو، اولسبلنگاه، جواهرده نام برد.
 • سرعین: از جاذبه‌های گردشگری آن می‌توان دهکده صخره‌ای ویند کلخوران، آب گرم سبلان سرعین، تپه باستانی آناهیتا، روستای آتشگاه نامید.
 • تهران: از جاذبه‌های گردشگری آن می‌توان کاخ گلستان، کاخ نیاوران، دارالفنون، قهوه‌خانه حاج علی درویش، امامزاده صالح، موزه آبگینه، پل طبیعت و گنبد مینا نام برد.
 • مازندران: جاذبه‌های دیدنی آن دشت لار، پناهگاه حیات وحش سمسکنده، خانه نیما یوشیج، پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه، چشمه‌های باداب سورت، ساحل خزر آباد (فرح‌آباد)، سد سليمان تنگه می‌باشد.
آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها: سفر تابستان
اشتراک گذاری:
پریسان

امتیاز کاربران

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

❤️ نوروز سال 1398 مبارک ❤️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: