علی درویشی مالک هتل درویشی

زمان خواندن: دقیقه
امتیاز کاربران:
امتیاز 4 از 4
دسته بندی: هتل درویشی, هتلگردی
نویسنده: مهری محمدی
علی درویشی مالک هتل درویشی

علی درویشی مالک هتل درویشی، یکی از بنکداران طلا در مشهد است که از سن ۶ سالگی در بازار تهران مشغول به شاگردی و به قول خودش نوکری بوده است. او به منظور ساختن یک هتل اسلامی با رعایت شئونات اسلامی و امنیت کافی برای میهمانان، از سال ۸۳ شروع به طراحی هتل درویشی مشهد کرده است. این هتل در سال ۹۱ به صورت رسمی توسط پادشاه یمن افتتاح شد و در حال حاضر به عنوان نخستین هتل آنتریوم شرق کشور شناخته می شود.

[WBHTL_SIB]

علی درویشی مالک هتل درویشی مشهد و یکی از بزرگترین سرمایه گذاران این هتل، تلاش کرده است که بدون در نظر گرفتن سود مادی این کار، هتل مجللی را طراحی کند که در شأن  زائران حرم آقا امام رضا(ع) باشد. به گفته او، هتل درویشی با طلایی که زمانی گرمی چهار هزار تومان بود ساخته شده است و سود دهی آنچنانی نخواهد داشت چون قیمت برخی از اتاقهای هتل بسیار بالا بوده و این مساله باعث شده که تنها مشتریان خاصی بتوانند از این هتل استفاده کنند.

پاسخ علی درویشی مالک هتل درویشی به کارشناسان هتلداری که این هتل را یک هتل عربی می دانند این است که المانهای عربی به کار رفته در این هتل در چهارچوب یک طراحی نئوکلاسیک بوده که هم شامل یک طراحی کلاسیک است و هم یک طراحی مدرن.
همچنین به گفته او، برخی از المانهای بکار رفته شده در هتل الهام گرفته شده از بناهای کشورهای عربی و آسیای شرقی است و این هتل به هیچ عنوان یک هتل صرفا عربی نیست.

آیا از این مقاله راضی بودید؟
اشتراک گذاری:
مهری محمدی

امتیاز کاربران

  • مهری زنوزی

    اینکه مطلب برای معرفی و آشنایی مدیریت هتل ها می‌گذارید بسیار کار جالب و شگفت انگیزی است ازتون سپاس گزارم.

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

❤️ نوروز سال 1398 مبارک ❤️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: