جاذبه های پاییزی ایران

زیباترین مناطق ایران برای دیدن برگ های پاییزی

زمان خواندن: دقیقه 20
امتیاز کاربران:
امتیاز 4 از 4
نویسنده: زهرا روح آبادی
زیباترین مناطق ایران برای دیدن برگ‌ های پاییزی پاییزی
رزرو هتل های ایران با یک کلیک

ایران سرزمینی چهار فصل، با جاذبه‌های شگفت‌انگیز، در فصل رنگ‌ها در انتظارتان می‌باشد. رنگ‌هایی که چند صباحی بیشتر مهمان طبیعت نیستند و جای خود را به لباس سپید زمستان می‌دهند. در پاییز، هم‌قدم طبیعت شوید تا بارانی از برگ‌ها بر سرتان ببارد و دریایی از رنگ‌ها زیر پایتان جاری شود و آوای خش خش این طبیعت بی‌نظیر شما را مدهوش خود کند.
در گوشه و کنار ایران، هزاران جاذبه گردشگری پاییزی نهفته است و در انتظار زمان مناسب برای به نمایش گذاشتن هنر خالق یکتا می‌باشند.

گروه گردشگری و مشاوره سفر مسافر سلام فعال در زمینه رزرو هتل آنلاین و معرف جاذبه‌های گردشگری ایران

پاییز فصل عاشقان طبیعت است. گشت و گذاری متفاوت با سلایق منحصر بفرد و ناب، پاییز را بهترین فصل سفر برای افراد علاقه‌مند به رنگ و طبیعت نشان داده است. سردی هوا و بارانی بودن آسمان از جاذبه‌های این فصل است و عاشقان این فصل، به این علت‌ها فرصت تفریح در پاییز را از دست نمی‌دهند. عاشقان طبیعت و پاییزگردی برای غرق شدن در برگریزان این فصل خود را آماده کنند و با مسافر سلام به دنیا هزار رنگ پاییز ایران سفر کنند.

آیا زیباترین مناطق ایران برای دیدن برگ های پاییزی را می‌شناسید؟

نیمه دوم مهرماه تا نیمه اول آذرماه، قبل از اینکه لباس رنگین طبیعت و برگ‌های پاییزی زیر برف‌ها مدفون شوند به تماشای پاییز بروید. در این مقاله موهبت‌های پاییزی ایران را برایتان به تصویر کشیده‌ایم. از تماشای رقص رنگ‌ها و برگریزان پاییز لذت ببرید.

الموت نگین پاییز

شهری افسانه‌ای که بهترین انتخاب برای سفر در پاییز است. از قزوین به سمت جاده الموت حرکت کنید تا به قلعه‌ای سرخ و خاکستری برسید. قلعه‌ای منحصر بفرد که اطرافش از چهار طرف پرتگاه است و تنها راه ورود به قلعه، ضلع شمال شرقی آن می‌باشد. دریاچه اوان شگفتی دیگر این منطقه است. در آب‌های زلال این دریاچه امکان ماهیگیری و قایق‌سواری وجود دارد.

الموت نگین پاییز, مسافر سلام

دریاچه اوان

روستا آهار و دریای برگ‌ها

روستاهای اطراف شهرهای بزرگ امکان گشت و گذار را در فصل‌های بهار و پاییز برای شهروندان شهر فراهم می‌کنند. روستا آهار تهران که به اوهر به معنا آب و آسیاب نیز شهرت دارد، در مسیر جاده لشکرک به فشم قرار دارد. دو رودخانه پرآب این روستا را در آغوش خود گرفته‌اند. طبیعت هزار رنگ آهار، آبشار شکرآب و آتشگاه باستانی قصران که در ارتفاعات روستا واقع شده است و قدمتش به زمان ساسانیان برمی‌گردد از جاذبه‌های پاییزی آهار می‌باشند.

آهار در پاییز, مسافر سلام

لرستان در پاییز

یکی از مقاصد فوق‌العاده و رمانتیک برای سفر در پاییز، استان لرستان می‌باشد. لرستان به عروس آبشارهای ایران معروف است. آبشار بیشه که در شهرستان دورود قرار گرفته ‌است، در میان جنگل‌های پوشیده از بلوط، رنگین کمان پاییزی درست کرده است. سقوط آب از ارتفاع ۴۵ متری در میان این همه رنگ شما را به وجد خواهد آورد.

دورود, پاییز لرستان

رنگین کمان برگها در دریاچه جنگلی چورت

در شمال شرقی مازندران، حدود سال ۱۳۷۰ زمین‌لرزه‌ای رخ داد و مسیر چشمه‌ای بسته شد و دریاچه جنگلی چورت شکل گرفت. درختانی که در زمان زلزله در این دریاچه غرق شده‌اند و درختان پاییزی اطراف دریاچه مناظر شگفت‌انگیزی را پدید آورده‌اند. پاییز چورت را با دیدن چشمه رسوبی باداب سورت تکمیل کنید.

دریاچه چورت, پاییز مازندران

پاییز در تالاب کردخورد

آق گل یا کردخورد یکی از زیباترین جاذبه‌های پاییزی ایران در همدان، در انتظار شماست. رنگ و بوی پاییز با پوشش گیاهی منحصر بفرد و کوچ پرندگان به تالاب از جای جای ایران، روسیه و قفقاز، شگفتی پاییز را در این تالاب تکمیل کرده‌اند. با سفر در پاییز به این تالاب، زیباترین باغ پرندگان را خواهید دید. اردک، غاز، فلامینگو، مرغ باران، حواصیل، آب چیلک، کاکایی و غیره از پرندگان مهاجر در فصل پاییز تالاب کردخورد هستند.

جنگل ابر و پاییز هزار رنگ

مقصدی برای عاشقان حرفه‌ای در فصل پاییز. جنگل ابر در استان سمنان، شهرستان شاهرود، قابی زیبا از پاییز هزار رنگ را برای سلفی بازان و اینستاگرامی‌ها فراهم کرده است. جنگلی از گون‌های گیاهی و جانوری فراوان. جنگلی همچون فیلبند مازندران، فضایی رویایی در میان ابر و برگ، پاییزی رومانتیک را برایتان رقم خواهد زد. یک اقامت شبانه، لذت را برایتان از این جنگل زیبا کامل خواهد کرد. فقط با راه بلدهای جنگل، شب را در آنجا بگذرانید.

جنگل ابر شاهرود, گروه گردشگری مسافر سلام

ناهارخوران گلستان و پاییزگردی

یکی از مقاصد بکر پاییزگردی استان گلستان با وسعتی بیش از ۳۰۰ هکتار، با درختان تنومند و باشکوه، توان احساس ناب قدم زدن روی برگ‌های پاییزی را برایتان فراهم می‌کند. درختان ممرز، افراپلت، نمدار، گیلاس وحشی، درختچه‌های تمشک، درختان تنومند بلوط و غیره بخشی از رنگین کمان این جنگل می‌باشند. قدم زدن در پاییز اطراف دریاچه سفید این جنگل را فراموش نکنید.

جنگل النگدره, پاییز

جاده رمانتیک پاییزی اسالم به خلخال

پاییز هزار رنگ را در یکی از رویایی‌ترین نقاط ایران به نظاره بنشینید. ۷۰ کیلومتر را در جاده بهشتی ایران بگذرانید و منحصر بفردترین چشم‌اندازهای طبیعی را در چهار فصل سال مشاهده کنید. جاده‌ای که شروعش از استان گیلان و انتهایش به استان سرسبز اردبیل ختم می‌شود. عاشقان پاییز و طبیعت‌گردی جاده خلخال را از دست ندهید. جاده‌ای سراسر مه، رنگ، زیبایی، شگفتی و جذابیت با آب و هوای بی‌نظیر در انتظارتان است.
پیشنهاد می‌کنیم مقاله جاده خلخال به اسالم، رویایی ترین جاده جنگلی ایران را مطالعه نمایید.

جاده خلخال اسلام, پاییز

پاییز و الیمالات مازندران

دریاچه‌ای که برای رسیدن به آن باید از قلب جنگل عبور کنید. جایی که می‌توانید برگ ریزان پاییز را نظاره‌گر باشید. دریاچه‌ای که همچون نگینی در میان درختان تنومند نور می‌درخشد و انعکاس رنگ‌های پاییزی را برایتان به ارمغان می‌آورد. پاییز را متفاوت در کنار این دریاچه تجربه کنید. این دریاچه شگفت‌انگیز در ۸ کیلومتری نور و در مسیر جاده نور به چمستان واقع شده است.

الیمالات مازندران, پاییز, مسافر سلام

پاییز در جنگل الیمستان آمل

گیاهی به نام الیما نشانه این جنگل شگرف می‌باشد. نقاشی پررنگ پاییز را در ارتفاعات آمل، جنگل الیمستان، در میان مه و ابر به تماشا بنشینید. اسب‌های زیبا، چشمه‌سارها و آب زلال در میان طبیعتی رنگارنگ، زیباترین قاب تصویر را برایتان فراهم می‌کند. آمل، روستا الیمستان، جنگل الیمستان، مکانی رویایی برای پاییزگردی در ایران می‌باشد.

الیمستان

لوندویل گیلان و رقص برگ‌های پاییزی

منطقه‌ای زیبا، پوشیده شده از جنگل، چشمه، دریا، آبشار و کوه، که در پاییز عشق‌بازی رنگ‌ها و طبیعت را در آن لمس خواهید کرد. در چنگل روی برگ‌ها قدم بزنید و به موسیقی دلبرانه آب گوش فرادهید و آرامشی کم‌نظیر را تجربه کنید. در میان انبوه برگ‌های پاییزی، به تماشا آبشار لاتون بنشینید و از طبیعت بکر جنگل لوندیل گیلان لذت ببرید. از رشت به سمت آستارا حرکت کنید و ۱۵ کیلومتر به آستارا، به سمت این بهشت زیبا منحرف شوید.

پاییز, لوندویل گیلان

آبشار لاتون, پاییز

پاییز در جنگل‌های ارسباران جلفا

سرزمینی پهناور، معروف به بهشت گمشده آذربایجان، با کوه‌های بلند و درختان گوناگون، حیواناتی همچون خرس قهوه‌ای، خوک وحشی، گرگ، سیاه گوش و پرندگانی مانند کبک، جی‌جاق، کلاغ نوک قرمز و عقاب طلایی و غیره، پاییزی شگفت‌انگیز را ساخته‌اند. نقاش طبیعت، رنگ‌های بی‌نظیر خود را بر درختان این جنگل پاشیده است و هر لحظه تصویری زیبا خلق می‌کند. این جنگل پاییزی زیبا تفرجگاه منحصر بفردی برای ساکنان منطقه می‌باشد. وسعت جنگل بیش از ۷۰ هکتار بوده و از شمال به رود ارس محدود می‌شود. برای نظاره رنگین‌کمان پاییزی ارسباران به سوی آذربایجان بشتابید.

ارسباران

رنگ پاییز در جاده چلوس

معروف‌ترین جاده کشور، زیباترین تابلو پاییزی را نیز بوجود می‌آورد. باران رنگ‌های پاییزی و برگ ریزان پاییز را در جاده پر پیچ و خم چالوس ببینید. دلتان را به جاده بزنید و در زیبایی‌های پاییزی جاده چالوس غرق شوید.

جاده چالوس در پاییز

مسافرسلام:

امیدواریم از مطالعه مقاله زیباترین مناطق ایران برای دیدن برگ های پاییزی و دیدن تصاویر لذت برده باشید. اگر شما هم مکان دیگری مناسب برای دیدن برگ‌های پاییزی سراغ دارید در انتها این مقاله در قالب نظرات و دیدگاه‌ها برایمان بگذارید تا خوانندگان عزیز و با ذوق مسافر سلام از آن استفاده کنند.

همچنین اگر تمایل دارید در کانال تلگرام و یا اینستاگرام ما عضو شوید و عکس‌های پاییزیتان را با ما به اشتراک بگذارید.

می‌توانید از مطالعه مقالات زیر لذت ببرید.

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها: سفر پاییزی
اشتراک گذاری:
زهرا روح آبادی
زهرا روح‌آبادی هستم. عاشق شخصیت آنشرلی با موهای قرمز، علاقه‌مند به ریاضی و دانشجوی مهندسی پزشکی، بسیار ریزبین با روحیه‌ای فوق‌العاده حساس و عاشق طبیعت. هرگز حسرت گذشته رو نمی‌خورم و ناامیدی رو دوست ندارم. تازه قلم بدست گرفتم و در وبلاگ مسافرسلام، برای لذت بردن شما از سفرهاتون، درباره گردشگری و راهنمای سفر می‌نویسم.
نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

معرفی هتل کوثر ناب مشهد ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: