خان ببین ، جاذبه ی گردشگری استان گلستان

زمان خواندن: دقیقه
امتیاز کاربران:
امتیاز 3 از 4
نویسنده: فهمیه پورحسینی

اگر تصمیم سفر به شمال کشور را دارید و عاشق جنگل و آبشار های زیبا هستید ، در مسیر عبور از استان گلستان حتما سری به شهرستان خان ببین بزنید .

در استان گلستان و ۶کیلومتری جنوب شهرستان خان ببین  ، در میان جنگلی بسیار زیبا آبشار ی قرار دارد به نام شیر آباد که درمسیر آن رودخانه‌ها و چشمه‌سارهای‌ زیبایی‌ وجود دارد . این آبشار به صورت پله ای می باشد و شامل ۱۲ آبشار کوچک‌ و بزرگ‌ است که ارتفاع بزرگترین آن به ۳۰ متر می رسد و  عمق حوضچه ی زیر آن به ترتیب ۴۰ و ۸۰ متر است .

در این آبشارها که به عنوان یک اثر طبیعی و ملی ثبت شده اند ، تنها آبشار اول برای افراد عادی قابل دسترسی است و برای رسیدن به آبشارهای بعدی نیاز به تجربه بیشتری می باشد .

از جاذبه های دیگر این منطقه دو غار به نام دیو سپید و سمندر است که در نزدیکی آبشار قرار دارند و از کف غار، آب سردی به رودخانه شیرآباد جاری می شود و گونه های مختلفی از مهره داران و بی مهرگان نظیر گاماروس، عنکبوت، خرچنگ آب شیرین، خفاش، قورباغه جنگلی و سمندر کوهستانی ایران، زیست می کنند.

در محیط پیرامون آبشار که به صورت جنگلی و کوهستانی است گونه های مختلفی از گیاهان مانند ممرز، افرا، انجیلی، توسکا، همیشک، داردوست، خزه، سرخس و قارچ های رنگارنگ یافته می شوند و حیواناتی همچون مرال، شوکا، خرس، پلنگ، خوک وحشی و گربه جنگلی تحت حفاظت محیط زیست زندگی می کنند .

خان ببین

خان ببین

خان ببین

خان ببین

خان ببین

خان ببین

خان ببین

می توانید با رزرو هتل های گرگان از مسافر سلام  ، با آسایش بیشتری از گردش در این جنگل زیبا لذت ببرید .

 

آیا از این مقاله راضی بودید؟
برچسب ها: آبشارهای ایران
اشتراک گذاری:
فهمیه پورحسینی

امتیاز کاربران

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

❤️ نوروز سال 1398 مبارک ❤️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: