بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت

زمان خواندن: دقیقه
امتیاز کاربران:
امتیاز 4 از 4
نویسنده: مهری محمدی
بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت

چکیده‌ای از مقاله بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت

یکی از بهترین ماه‌های سال برای سفر به دور ایران، اردیبهشت ماه می‌باشد. در این مقاله بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت معرفی شدند:

 • شیراز: از جاذبه‌های گردشگری آن می‌توان امامزاده شاه‌چراغ، حافظیه، سعدیه، ارگ کریمخان، قلعه کریم‌خانی، دروازه قرآن، بازار وکیل، حمام وکیل، مسجد وکیل، خانه زینت الملوک، مسجد نصیرالملک، نارنجستان قوام، باغ‌های شیراز و بسیاری دیگر نام برد.
 • آبشار ورزان از ییلاقات تالش: علت انتخاب این منطقه برای سفر، شکوفه زدن شقایق‌ها در فصل بهار، پرآب‌تر بودن آبشار در این فصل و صخرهای دیدنی می‌باشد.
 • سرعین: دارای مناطق طبیعی بکر و زیبا و چشمه‌های آب گرم است.
 • دشت دریاسر: علت انتخاب این دشت، دشتی پر از گل‌های زرد رنگی درمیان چمن‌های سبز به همراه ده چشمه می‌باشد.
 • خوانسار: در خوانسار از پوشش گیاهی متنوع و لاله های‌واژگون لذت ببرید.
 • دریاچه مارمیشو: در دریاچه مارمیشو به دیدن درختان بید، زالزالک، بلوط،، صنوبر، بنه، گلابی، بادام و سایر درختچه ها دور دریاچه مارمیشو بپردازید و به علت قرار گرفتن آن در مسیر رودخانه، ماهیگیری نمایید.
 • شهرستان محلات: در دهکده گل می‌توانید انواع کاکتوس‌ها، گل و گیاهان خانگی و گیاهان زینتی را تهیه کنید و غار نوردی نمایید.
 • باغ گیاه شناسی کرج: باغ گل‌های کرج دارای بخش‌‌های متنوعی همچون آبشار، کلکسیون گل‌های رز، محوطه پرچین‌‌های تو در تو،‌ قفس پرندگان، آمفی تئاتر رو باز، آلاچیق، رستوران، کافی شاپ و فرش گل و گیاه می‌باشد.
 • روستای باستانی اورامان: این روستا دارای قدمت ساسانیان است و مانند روستای ماسوله به صورت پله‌ای است و معماری منحصر به فردی دارد.
 • آبشار آسیاب خرابه: شامل آبشارهای کوچک و بزرگی است که سرچشمه آن‌ها کوه کیامکی در بالای چشمه است.
 • دشت لار: شما در اردیبهشت ماه می‌توانید گیاهان خوراکی و دارویی فراوانی پیدا نمایید.

[WBHTL_SIB]

مقدمه

اردیبهشت؛ ماه سفر، ماه گشت و گذار و تجربه جدید است و بهتر است اردیبهشت، ماه دید و بازدید از ایران نامیده شود. وقتی که هم از شلوغی نوروز خبری نیست و هم هوا دلپذیرتر شده و هم گل‌های رنگارنگ خودنمایی می‌کنند، باید سفر کرد. توصیه مسافر سلام به شما این است که از فرصت‌های این ماه استفاده کنید و بهترین جای ایران برای سفر را انتخاب کنید. مسافر سلام در این مقاله قصد دارد بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت را به شما عزیزان معرفی نماید:

 • خوشا شیراز و وضع بی مثالش

پیشنهاد ویژه مسافر سلام برای مسافرت در اردیبهشت، شیراز می‌باشد. بهترین وقت سفر به شیراز، اردیبهشت ماه است زیرا شکوفه‌های بهارنارنج، گل‌های رز، محمدی، نرگس و بابونه همگی باز شده‌اند و دلبری می‌کنند.
شاید علت انتخب این شهر برای مسافرت در اردیبهشت این است که شیراز آثار تاریخی، طبیعی، مذهبی و ادبی فراوانی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به امامزاده شاه‌چراغ، حافظیه، سعدیه، ارگ کریم‌خان، قلعه کریم‌خانی، دروازه قرآن، بازار وکیل، حمام وکیل، مسجد وکیل، خانه زینت الملوک، مسجد نصیرالملک، نارنجستان قوام، باغ‌های شیراز و بسیاری دیگر اشاره کرد.

بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، بازدید از دروازه قرآن است که در ورودی شمالی شیراز قرار گرفته است و آرامگاه خواجوی کرمانی را هم در همسایگی خود دارد. آرامگاه حافظ و سعدی از جاذبه‌های دیدنی شیراز هستند.
در سفر خود به شیراز حتماً به زیارت بارگاه برادر بزرگتر امام رضا (ع) بروید. پس از زیارت امامزاده شاه‌چراغ (ع) به معماری امامزاده که از دوره دیلیمیان به جای مانده دقت کنید و سری هم به موزه امامزاده بزنید. بعد از زیارت در همان حوالی می‌توانید با دیدن آثار تاریخی وکیل که از دوران کریم خان زند برجای مانده است به گذشته برگردید. بناهای وکیل شامل حمام وکیل، بازار وکیل، مسجد وکیل و ارگ کریم‌خانی می‌باشد. بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، قدم زدن در بازار وکیل با قدمت ۳۰۰ سال می‌باشد و انواع دست بافت‌ها، خاتم‌کاری، میناکاری، نقره‌کاری، اشیای عتیقه، انواع فرش و گلیم دستباف و عرقیات مشهور شیراز را می‌توانید در این بازار پیدا کنید.
بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، سرمست شدن در هوای بهاری باغات شیراز است. باغ عفیف آباد، باغ دلگشا، باغ جهان‌نما، باغ ارم، باغ‌های قصردشت و نارنجستان قوام از جمله باغ‌های شهر شیراز هستند.

دیگر مقاله‌های مرتبط:

شیراز, جاذبه گردشگری شیراز
آرامگاه حافظ, شیراز

 • آبشار ورزان از ییلاقات تالش

دومین پیشنهاد مسافر سلام برای سفر در اردیبهشت ماه، آبشار ورزان می‌باشد. آبشار ورزان در استان گیلان قرار دارد. آب رودخانه ورزان یکی از شاخه‌های اصلی رودخانه لیسار است که از چشمه‌های بالای ییلاق سرچشمه می‌گیرد و در هنگام ریزش از صخره‌های بلند ورزان آبشاری به ارتفاع ۳۰متر را پدید می‌آورد.
علت انتخاب آبشار ورزان به عنوان بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، شکوفه زدن شقایق‌ها در فصل بهار و پرآب‌تر بودن آبشار در این فصل می‌باشد. نمای زیبای آبشار ورزان همراه با صخره‌های عظیم و دشت‌های سرسبز مملو از شقایق، طبیعت این منطقه را محبوب گردشگران زیادی کرده است.

آبشار ورزان, رزرواسیون مسافر سلام

 • سرعین، شهر چشمه‌های آب گرم

سومین پیشنهاد مسافر سلام در مورد بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، سرعین می‌باشد. شهر سرعین در استان اردبیل است که شهرت خود را مدیون چشمه‌های آب گرم خود می‌باشد. سرچشمه این چشمه‌های آب گرم کوه سبلان می‌باشد و شهر سرعین ارتباط نزدیکی با کوه سبلان دارد و به همین دلیل در روزهای اردیبهشتی سال، این شهر زیباترین چشم اندازها و مناطق طبیعی خود را به شما عرضه می‌کند.

دیگر مقاله‌های مرتبط:

سرعین, رزرواسیون مسافر سلام

آبگرم سرعین, رزرواسیون مسافر سلام

 • دشت دریاسر، بهشت اردیبهشت ایران زمین

منطقه تنکابن در غرب استان مازندران یکی از آن مکان‌هایی است که برای سفر در اردیبهشت ماه مناسب است. دشت دریاسر به بهشت اردیبهشت ایران معروف است زیرا در فصل بهار به خصوص اردیبهشت ماه پر از گل‌های زرد رنگ می‌شود که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. در کف این دشت، ده چشمه وجود دارد که یکی از دلایل سرسبزی این دشت وجود این چشمه‌ها است.

دیگر مقاله‌های مرتبط:

تنکابن، دشت دریاسر

دشت دریاسر, رزرواسیون مسافر سلام

 • خوانسار و دشت لاله‌های واژگون آن

خوانسار در شمال غرب شهر اصفهان قرار گرفته و پوشش گیاهی متنوعی دارد که مهم‌ترین آن لاله‌های واژگون هستند که یکی از کاندیداهای بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه می‌باشد. در فصل بهار خوانسار مملو از گل‌های طبیعی بویژه لاله سرخگون است که به رنگ سرخ مایل به بنفش می‌باشند. عمر لاله‌های واژگون بسیار کوتاه است و گلدهی آن از اوایل اردیبهشت آغاز و تا اواخر همین ماه پایان می‌پذیرد.
بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، سفر به گلستان‌کوه است که در وسعتی بالغ بر هزار هکتار در غرب استان اصفهان در مسیر خوانسار به اصفهان قرار گرفته است و رویشگاه منحصربه‌فرد لاله‌های واژگون می‌باشد.

دیگر مقاله‌های مرتبط:

لاله‌های واژگون

 • دریاچه مارمیشو، طبیعتی بکر

بهترین مکان‌های ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، دریاچه مارمیشو در استان آذربایجان غربی است. دریاچه مارمیشو با ارومیه مسافت زیادی دارد بنابراین هنوز طبیعت آن بکر باقی مانده است. درختان بید، زالزالک، بلوط،، صنوبر، بنه، گلابی، بادام و سایر درختچه‌ها دور دریاچه مارمیشو از دیدنی‌های این منطقه هستند. علت تنوع در پوشش گیاهی این دریاچه، قرار گرفتن آن در مسیر رودخانه ای پرآب در فصل بهار است. اگر خیلی شانس با شما همراه باشد می‌توانید جانورانی همچون خرس، روباه، گرگ و خرگوش نیز ببینید. بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، ماهیگیری از دریاچه مارمیشو و صید ماهی قزل آلاست. زیباترین ماه برای بازدید از این دریاچه اردیبهشت می‌باشد.

دیگر مقاله های مرتبط:

 • شهرستان محلات، هلند ایران

پیشنهاد همیشگی مسافر سلام برای مسافرت در اردیبهشت ماه، سفر به شهرستان محلات است. شهرستان محلات به شهر گل یا پایتخت گل معروف است. شاید هر شنونده‌ای بعد از شنیدن نام شهرستان محلات به یاد گل بیوفتد. بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، مشاهده ی دهکده گل محلات می باشد. در این دهکده گل می توانید انواع کاکتوس ها، گل و گیاهان خانگی و گیاهان زینتی را تهیه کنید. همچنین در شهرستان محلات غارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها دیدن نمایید.

محلات, رزرواسیون مسافر سلام

 • باغ گیاه شناسی کرج، موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور

یکی از جاذبه‌های گردشگری استان البرز، باغ گیاه‌شناسی کرج می‌باشد که در داخل بوستان تفریحی شهید چمران کرج واقع شده‌است. باغ گل‌‌های کرج دارای بخش‌‌های متنوعی همچون آبشار، کلکسیون گل‌های رز، محوطه پرچین‌‌های تو در تو،‌ قفس پرندگان، آمفی تئاتر روباز، آلاچیق، رستوران، کافی‌شاپ و فرش گل و گیاه می‌باشد.
بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، بازدید از فرش گل و گیاه باغ گیاه شناسی کرج است که مساحت فرش گل ۲۷۰۰ متر مربع و طراحی آن برگرفته از نقش خطیبی تبریز است. گل‌های این فرش شامل گل‌‌های دائمی، پوششی و فصلی است که این گل‌ها با امکان دید از زاویه بالا در فرش گل طراحی شده‌‌اند. گل‌‌های این فرش نیز در فصول مختلف با توجه به تنوع آب و هوایی و تغییر فصل متفاوت می‌باشند.

باغ گیاه شناسی

 • کردستان و روستای باستانی اورامان

کردستان یکی از استان های غربی کشور است که به خاطر شرایط اقلیمی می تواند بهترین جای ایران برای سفر در اردیبهشت ماه باشد. خطه‌ی کردستان سرشار از عناصری است که هر گردشگری را جذب می‌کند و دارای جاذبه‌های فرهنگی مختلف مانند زبان، موسیقی، صنایع دستی متنوع، رقص و جشن‌ها می باشند.
یکی از پیشنهادات مسافر سلام در مورد بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، روستای اورامان در جنوب غربی سروآباد می‌باشد که دارای قدمت ساسانیان است و مانند روستای ماسوله به صورت پله‌ای است و معماری منحصر به فردی دارد. منطقه ‌ی اورامان پر از روستاها و مناطق بکر طبیعی است که همچنان بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.

 • آبشار آسیاب خرابه، آبشار محصور در میان درختان انجیر

یکی از بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، آسیاب خرابه در شهرستان جلفای استان آذربایجان شرقی است که شامل آبشارهای کوچک و بزرگی است که سرچشمه آن‌ها کوه کیامکی در بالای چشمه است. آسیاب‌خرابه، آسیابی آبی بوده است که سال‌ها پیش مورد استفاده مردم منطقه می‌گرفت ولی امروزه به دلیل تخریب قسمت‌های عمده آن کاربردی ندارد و به آن آسیاب‌خرابه می‌گویند. ارتفاع آسیاب خرابه ۱۰ متر و مساحت محوطه پایینی آن ۲۰۰ متر مربع است و سطح آبشار از خزه‌ها و گیاهان رونده آبی پوشیده شده است. منظره چشم‌نواز و هوای مطبوع علت انتخاب آن به عنوان یکی از مقاصد گردشگری می‌باشد.

آبشار, رزرواسیون مسافر سلام

 • دشت لار، دشتی از گیاهان وحشی

بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، دشت لار در کوهپایه قله دماوند است. شما در اردیبهشت ماه می‌توانید گیاهان خوراکی و دارویی فراوانی همچون قارچ وحشی، گون، چای کوهی، خرگوشک، آویشن، پیازک، گلپر، شیرین بیان، باریجه، کاسنی، بارهنگ و والک پیدا نمایید. همچنین مشاهده دشت‌های رنگارنگ از مرغک، زنبق وحشی بنفش و ارغوانی، و گل زرد و شقایق دشت لار، جذابیت بهار را دوچندان می‌کند.

امیدوراریم مطالب این مقاله در انتخاب سفر در اردیبهشت ماه به شما کمک کرده باشد و از این جاذبه‌های گردشگری نهایت لذت را برده باشید.

آیا از این مقاله راضی بودید؟
اشتراک گذاری:
مهری محمدی

امتیاز کاربران

 • بسیار زیبا و تحسین برانگیز بود. واقعا حال و هوای اردیبهشت ماه بینظیره اونم در این مکان ها

 • مرتضی سالاری

  مقاله ی بسیار خوبی بود. مکان هایی که اینجا معرفی شده در فصل اردیبهشت، هم از نظر آب و هوا هم از نظر سرسبزی و طبیعت عالیه.

  • ممنونم از نظرتون و بسیار خرسندیم از اینکه مطالب مقاله را دوست داشتید.

 • عالیه رستاخیز

  اردیبهشت و ماه خوشا شیراز را از دست ندهید فصلی که بوی عطر بهاری با نارنج در جای جای این شهر پیچیده است.

  • ممنونم از اینکه مقاله مسافر سلام را خواندید و نظر دادید. قطعا زیباترین شهر ایران به ویژه در اردیبهشت ماه، شیراز هست.

 • شیراز و اب رکنی و این باد خوش نسیم عیبش مکن که خال رخ هفت کشور است .

  • خوشا شیراز و وضع بی مثالش…. خداوندا نگهدار از زوالش

   • مهری محمدی

    با سلام
    با تشکر از توجه شما.. بله در صورت عدم پیش بینی هتل جهت پذیرش مهمان بیشتر از گنجایش هتل .. مسئول رزرو یا مسئول پذیرش موظف است که محل اقامت شما را تعیین کند..
    گروه گردشگری مسافر سلام

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

معرفی هتل کوثر ناب مشهد ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: