مسافرت در اردیبهشت

بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت

اردیبهشت؛ ماه سفر، ماه گشت و گذار و تجربه جدید است و بهتر است اردیبهشت ماه را ماه دید و بازدید از ایران نامیده شود. وقتی که هم از شلوغی نوروز خبری نیست و هم هوا دلپذیرتر شده و هم گل های رنگارنگ خودنمایی می کنند، باید سفر کرد. توصیه مسافر سلام به شما این است که از فرصت های اردیبهشت استفاده کنید و بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت را انتخاب کنید و چمدان خود را ببندید. مسافر سلام در این مقاله قصد دارد بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت را به شما عزیزان معرفی نماید:

 • خوشا شیراز و وضع بی مثالش

پیشنهاد ویژه مسافر سلام برای بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، شیراز می باشد. بهترین وقت سفر به شیراز، اردیبهشت ماه است زیرا شکوفه های بهارنارنج، گل های رز، محمدی، نرگس و بابونه همگی باز شده اند و دلبری می کنند.
شاید علت اینکه بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، شیراز را معرفی می کنیم این است که این شهر آثار تاریخی، طبیعی، مذهبی و ادبی فراوانی دارد که از مهمترین آنها می توان امامزاده شاه چراغ، حافظیه، سعدیه، ارگ کریمخان، قلعه کریم خانی، دروازه قرآن، بازار وکیل، حمام وکیل، مسجد وکیل، خانه ی زینت الملوک، مسجد نصیرالملک، نارنجستان قوام، باغ های شیراز و بسیاری دیگر نام برد.
بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، بازدید از دروازه قرآن است که در ورودی شمالی شیراز قرار گرفته است و آرامگاه خواجوی کرمانی را هم در همسایگی خود دارد. بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، رفتن به آرامگاه حافظ و سعدی می باشد،؛ این دو شاعر نامی ایران زمین که مایه افتخار ماست. سعدیه با حوض ماهی هایش و باغ دلگشایش که در مجاورتش است دلنشین تر می شود.
بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، زیارت بارگاه برادر بزرگتر امام رضا در شیراز می باشد. پس از زیارت امامزاده شاه چراغ (ع) به معماری امامزاده که از دوره دیلیمیان به جای مانده دقت کنید و سری هم به موزه امامزاده بزنید. بعد از زیارت در همان حوالی می توانید آثار تاریخی وکیل که دوران کریم خان زند برچای مانده است به گذشته برگردید. بناهای وکیل شامل حمام وکیل، بازار وکیل، مسجد وکیل و ارگ کریمخانی می باشد. بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، قدم زدن در بازار وکیل با قدمت ۳۰۰ سال می باشد و انواع دست بافت ها، خاتم کاری، میناکاری، نقره کاری، اشیای عتیقه، انواع فرش و گلیم دستباف، عرقیات مشهور شیراز را می توانید در این بازار پیدا کنید.
بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، یعنی رفتن به مهمترین و بزرگترین بنای دوره زندیه یا همان ارگ کریمخانی می باشداست که مرکز حکومت شاهان زند بوده است. بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، سرمست شدن در هوای بهاری باغات شیراز است. از جمله باغ های شیراز می توان باغ عفیف آباد، باغ دلگشا، باغ جهان نما، باغ ارم، باغ های قصردشت، نارنجستان قوام و غیره نام برد.

دیگر مقاله های مرتبط:

مسجد نصیرالملک شیراز

حافظیه شیراز

 • آبشار ورزان از ییلاقات تالش

دومین پیشنهاد مسافر سلام در مورد بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، آبشار ورزان می باشد. آبشار ورزان در استان گیلان قرار دارد. آب رودخانه ی ورزان یکی از شاخه های اصلی رودخانه لیساراست که از چشمه های بالای ییلاق سرچشمه می گیرد و در هنگام ریزش از صخره های بلند ورزان آبشاری به ارتفاع ۳۰متر را پدید می آورد.
علت انتخاب آبشار ورزان به عنوان بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، شکوفه زدن شقایق ها در فصل بهار و پرآب تر بودن آبشار در این فصل می باشد. نمای زیبای آبشار ورزان همراه با صخره‌های عظیم و دشت‌های سرسبز مملو از شقایق، طبیعت این منطقه را محبوب گردشگران زیادی کرده است.

آبشار ورزان

ییلاقات تالش

 • سرعین، شهر چشمه های آب گرم

سومین پیشنهاد مسافر سلام در مورد بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، سرعین می باشد. شهر سرعین در استان اردبیل است که شهرت خود را مدیون چشمه های آب گرمش است. سرچشمه این چشمه های آب گرم کوه سبلان می باشد و شهر سرعین ارتباط نزدیکی با کوه سبلان دارد و به همین دلیل در روزهای اردیبهشتی سال، این شهر زیبای ترین چشم اندازها و مناطق طبیعی خود را به شما عرضه می کند. یکی از مناطق گردشگری که بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه می باشد همین چشمه های آب گرم است که می توانند خاصیت درمانی نیز داشته باشند و با یک تیر دو نشان بزنید.

دیگر مقاله های مرتبط:

سرعین

چشمه های آبگرم سرعین

 • دشت دریاسر، بهشت اردیبهشت ایران زمین

منطقه تنکابن در غرب استان مازندران یکی از آن مکان هایی است که بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه می باشد. دشت دریاسر به بهشت اردیبهشت ایران معروف است زیرا در فصل بهار به خصوص اردیبهشت ماه پر از گل های زرد رنگی درمیان چمن های سبزمی شود که چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکنند. بی شک بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، سفر به دشت دریاسر اسن و در کف این دشت، ده چشمه وجود دارد و یکی از دلایل سرسبزی این دشت هم وجود این چشمه ها است.

دیگر مقاله های مرتبط:

 

دشت دریاسر

دشت دریاسر تنکابن

 • خوانسار و دشت لاله های واژگون آن

خوانسار در شمال غرب شهر اصفهان قرار گرفته و پوشش گیاهی متنوعی دارد که مهمترین آن لاله های واژگون هستند که یکی از کاندیداهای بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه می باشد. در فصل بهار خوانسار مملو از گل‌های طبیعی بویژه لاله سرخگون است که به رنگ سرخ مایل به بنفش می باشند. عمر لاله های واژگون بسیار کوتاه است و گلدهی آن از اوایل اردیبهشت آغاز و تا اواخر همین ماه پایان می پذیرد.
بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، سفر به گلستان¬کوه است که در وسعتی بالغ بر هزار هکتار در غرب استان اصفهان در مسیر خوانسار به اصفهان قرار گرفته است و رویشگاه منحصربه‌فرد لاله ‌های واژگون و گیاهان مرتعی خودرو دیگر می باشد.

دیگر مقاله های مرتبط:

 

 دشت لاله های واژگون خوانسار

لاله واژگون

 • دریاچه مارمیشو، طبیعتی بکر

بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، دریاچه ی مارمیشو در استان آذربایجان غربی است. دریاچه ی مارمیشو با ارومیه مسافت زیادی دارد بنابراین هنوز طبیعت آن بکر باقی مانده است. بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، دیدن درختان بید، زالزالک، بلوط،، صنوبر، بنه، گلابی، بادام و سایر درختچه ها دور دریاچه مارمیشو می باشد. علت تنوع در پوشش گیاهی این دریاچه، قرار گرفتن آن در مسیر رودخانه ای پرآب در فصل بهار است. اگر خیلی شانس با شما همراه باشد می توانید جانورانی همچون خرس، روباه، گرگ و خرگوش نیز ببینید. بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، ماهی گیری از دریاچه ی مارمیشو و صید ماهی قزل آلاست. زیباترین ماه برای بازدید از این دریاچه اردیبهشت می باشد.

دیگر مقاله های مرتبط:

دریاچه مارمیشو

دریاچه مارمیشو در آذربایجان

 • شهرستان محلات، هلند ایران

پیشنهاد همیشگی مسافر سلام در انتخاب بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، سفر به شهرستان محلات است. شهرستان محلات به شهر گل یا پایتخت گل معروف می باشد. شاید هر شنونده ای بعد از شنیدن نام شهرستان محلات به یاد گل بیوفتد. بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، مشاهده ی دهکده گل محلات می باشد. در این دهکده گل می توانید انواع کاکتوس ها، گل و گیاهان خانگی و گیاهان زینتی را تهیه کنید. همچنین در شهرستان محلات غارهای زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها دیدن نمایید.

شهرستان محلات

شهرستان محلات، هلند ایران

 • باغ گیاه شناسی کرج، موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور

یکی از جاذبه های گردشگری استان البرز، باغ گیاه شناسی کرج می باشد که در داخل بوستان تفریحی شهید چمران کرج واقع شده است. بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، باغ گیاه شناسی کرج می باشد. باغ گل‌ های کرج دارای بخش‌ های متنوعی همچون آبشار، کلکسیون گل های رز، محوطه پرچین‌ های تو در تو،‌ قفس پرندگان، آمفی تئاتر رو باز، آلاچیق، رستوران، کافی شاپ و فرش گل و گیاه می‌باشد.
بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، بازدید از فرش گل و گیاه باغ گیاه شناسی کرج است که مساحت فرش گل به ۲۷۰۰ متر مربع و طراحی آن برگرفته از نقش خطیبی تبریز است. گل‌های این فرش شامل گل‌ های دائمی، پوششی و فصلی است که این گل‌ها با امکان دید از زاویه بالا در فرش گل طراحی شده‌ اند. گل‌ های این فرش نیز در فصول مختلف با توجه به تنوع آب و هوایی و تغییر فصل متفاوت می باشد.

باغ گیاه شناسی کرج

باغ گیاه شناسی استان البرز

 • کردستان و روستای باستانی اورامان

کردستان یکی از استان های غربی کشور است که به خاطر شرایط اقلیمی می تواند بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه باشد. خطه ی کردستان سرشار از عناصری است که هر گردشگری را جذب می ‌کند و دارای جاذبه ‌های فرهنگی مختلف ملنند زبان، موسیقی، صنایع دستی متنوع، رقص و جشن ‌ها می باشند.
یکی از پیشنهادات مسافر سلام در مورد بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، روستای اورامان در جنوب غربی سروآبادمی باشد که دارای قدمت ساسانیان است و مانند روستای ماسوله به صورت پله ای است و معماری منحصر به فردی دارد. منطقه ‌ی اورامان پر از روستاها و مناطق بکر طبیعی است که همچنان بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.

کردستان و روستای باستانی اورامان

کردستان و روستای باستانی اورامان

 • آبشار آسیاب خرابه، آبشار محصور در میان درختان انجیر

یکی از بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، آسیاب خرابه در شهرستان جلفای استان آذربایجان شرقی است که شامل آبشارهای کوچک و بزرگی است که سرچشمه آن ها کوه کیامکی در بالای چشمه است. . آسیاب‌خرابه، آسیابی آبی بوده است که سال‌ها پیش مورد استفاده مردم منطقه می‌گرفت ولی امروزه به دلیل تخریب قسمت‌های عمده آن کاربردی ندارد و به آن آسیاب‌خرابه می گویند. ارتفاع آسیاب خرابه۱۰ متر و مساحت محوطه پایینی آن ۲۰۰ متر مربع است و سطح آبشار از خزه ها و گیاهان رونده آبی پوشیده شده است. منظره چشم نواز، هوای مطبوع علت انتخاب آن به عنوان بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه می باشد.

آبشار آسیاب خرابه

آبشار آسیاب خرابه استان آذربایجان شرقی

 • دشت لار، دشتی از گیاهان وحشی

بهترین جای ایران برای مسافرت در اردیبهشت ماه، دشت لار در کوهپایه ی قله ی دماوند است. شما در اردیبهشت ماه می توانید گیاهان خوراکی و دارویی فراوانی همچون قارچ وحشی، گون، چای کوهی، خرگوشک، آویشن، پیازک، گلپر، شیرین بیان، باریجه، کاسنی، بارهنگ و والک پیدا نمایید. همچنین مشاهده ی دشت های رنگارنگ از مرغک، زنبق وحشی بنفش و ارغوانی، و گل زرد و شقایق دشت لار، جذابیت بهار را دوچندان می کند.

دشت لار

دشت لار در کوهپایه ی قله ی دماوند

امیدوراریم مطالب این مقاله در انتخاب سفر در اردیبهشت ماه به شما کمک کرده باشد و از این جاذبه های گردشگری فوق العاده لذت ببرید.

اشتراک گذاری:

بیشترین تخفیف ها

بیشتر ...

مقالات مرتبط

آخرین دیدگاه‌ها

نظرات کاربران درباره

 • بسیار زیبا و تحسین برانگیز بود. واقعا حال و هوای اردیبهشت ماه بینظیره اونم در این مکان ها

  فلش/پیکان
 • مرتضی سالاری

  مقاله ی بسیار خوبی بود. مکان هایی که اینجا معرفی شده در فصل اردیبهشت، هم از نظر آب و هوا هم از نظر سرسبزی و طبیعت عالیه.

  فلش/پیکان
 • عالیه رستاخیز

  اردیبهشت و ماه خوشا شیراز را از دست ندهید فصلی که بوی عطر بهاری با نارنج در جای جای این شهر پیچیده است.

  فلش/پیکان
ثبت نظر شما
میزان رضایتمندی شما:
فلش/پیکان
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: