ایران و جاذبه های پاییزی

یکی از ویژگی های کشور ما ، چهار فصل بودن ایران است که به زیبایی های طبیعی آن می افزاید و چشم گردشگران را متحیر خود می کند . اکنون که چند روزی است وارد فصل زیبای پاییز شده ایم می خواهیم شما را با پنج جاذبه ی طبیعی ایران که در این فصل جلوه گری بیشتری دارند آشنا کنیم ، پس با ما همراه باشید .

دریاچه ی چورت

دریاچه ی چورت که در اثر زمین لرزه و بسته شدن مسیر چشمه ایجاد شده در شمال شرقی مازندران و حد فاصل ساری تا کیاسر قرار دارد و وسعت آن به دو و نیم هکتار می رسد . دور تا دور این دریاچه ی بیضی شکل پوشیده از درختان بکر و قدیمی است که در فصل پاییز همچون تابلویی هزار رنگ چشمان ببیننده را متحیر خود می سازد .

دریاچه ی چورت

جنگل گلستان

رنگ آمیزی برگ درختان در فصل پاییز طرفداران زیادی را به جنگل نوردی ترغیب می کند . جنگل هزار رنگ گلستان و آبشارهای پلکانی زیبای آن که در مرز استان های خراسان شمالی و گلستان واقع شده، یکی از ین جاذبه ها می باشد .

جنگل گلستان

کویر ورزنه

اگر عاشق سکوت کویر هستید ، از سفر به کویر ورزنه که در صد کیلومتری اصفهان قرار دارد غافل نشوید و هیجان دیدن تپه های شنی حاصل از فرسایش باد که وسعتشان به هفده هزار هکتار می رسد و آسمان درشب کویری را تجربه کنید .

کویر ورزنه

روستای نایبند طبس

روستای نایبند، در جنوب شرق شهرستان طبس، واقع بر دامنه ی کوهستان و مشرف بر دشت های بی انتها واقع شده است .بافت و نحوه ی استقرار روستا که ساخت کالبدی ماسوله و ابیانه را در ذهن تداعی می‌کند، بر روی صخره سنگ بزرگی در دامنه کوههای نای بند و به صورت کاملا ارگانیک شکل گرفته و غالبا ۲ طبقه هستند. جهانگردی نیست که زیبایی های این روستای تاریخی را نستوده باشد پس فرصت سفر به این نگین کویری در فصل پاییز را از دست ندهید .

روستای نایبند طبس

دریاچه ی نمک

دریاچه ی نمک در نزدیکی کاشان و در جوار کویر مرنجاب و ریگ جن قرار دارد چند ضلعی های منحصربفرد دریاچه ی نمک، جزیره سرگردان در میان دریاچه و پهنه سفیدگون تا افق گسترده ی این دریاچه تجربه ایست که هرگز از ذهنتان پاک نخواهد شد پاییز یکی از بهترین زمانها برای سفر به کویر و مشاهده این پدیده طبیعی منحصر به فرد است. .

دریاچه ی نمک

مسافر سلام سفر پاییزی لذت بخشی را برایتان آرزومند است .

اشتراک گذاری:

نویسنده : zenoozi

بیشترین تخفیف ها

بیشتر ...
ثبت نظر شما
میزان رضایتمندی شما:
فلش/پیکان
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: