آیین گلاب گیری در کاشان

اوایل اردیبهشت‌ماه هر سال رسم گل چینی و گلاب‌گیری در قمصر، آغاز می‌شود و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد .

گلابگیری سنتی کاشان ،هر ساله تعداد کثیری گردشگر ایرانی و خارجی را به  سمت خود جذب می کند . زیبایی گلستان های کاشان ومشاهده ی گل چینی در طلوع صبح هر روز توسط زن ، مرد ، کوچک و بزرگ و استشمام بوی دل انگیز، پای گردشگران را در این فصل به سمت آنجا می کشاند و این امر باعث توسعه صنعت گردشگری و افزایش اشتغال و درآمد شده است  .

قمصر یک از مراکز عمده گل خیز، گل محمدی است که از دیرباز گلاب آن زبانزد خاص و عام بوده است به طوری که نام آن با نام گلاب عجین گشته و غالبا آن را با گلاب می‌شناسند.

آیین گلاب گیری در کاشان

روش گلاب گیری سنتی

وسایل مورد نیاز :

دیگ مسی که ساخت مسگرهای کاشانی است از وسایل ضروری گلاب‌گیری می باشد که در ابعاد۳۰، ۴۰ و ۵۰ کیلویی استفاده می شود . این دیگ ها را در حاشیه خیابان یا حیاط منزل بر روی اجاق نصب می کنند.

آیین گلاب گیری در کاشان

قرابه یا پارچ مسی که به صورت ظرفی استوانه ای شکل با دهانه تنگ است که باعمل تقطیر گلاب در داخل آن ریخته می شود . نحوه استفاده از پارچ بدین صورت است که، در روبه روی دیگ‌هایی که بر روی اجاق قرار گرفته اند ، چاله‌ای دزار و باریک حفر می‌کنند و در مقابل هر دیگ یکی از قرابه‌ها را در چاله می‌گذارند. طوری که دهانه پارچ بالاتر از سطح زمین قرار گیرد. هنگام گلاب‌گیری چاله را از آب پر می‌کنند و برای آنکه آب چاله بر اثر بخاری که وارد قرابه می‌شود گرم نشود، آب را در چاله به جریان می‌اندازند. چون اگر آب گرم شود عمل تقطیر انجام نمی‌گیرد. به همین علت اجاق و دیگ‌ها را اغلب در کنار جوی‌های آب و یا در مسیر آب رونده نصب می‌کنند .

آیین گلاب گیری در کاشان

نی یک جفت لوله آلومینیومی می باشد که، به طور موازی در فاصله ۵ سانتی‌متری توسط چند دستک در کنار هم قرار می‌گیرند و از وسط در قالب یک زاویه ۴۵ درجه تا خورده است. طوری که یک طرف آن به صورت مورب از دیگ به سمت بالا جهت می‌یابد و در طرف دیگر از بالا به طور عمود به دهانه پارچ وصل می‌شود. علت اینکه نی‌ها را به این صورت ساخته‌اند، این است که مسیر حرکت بخار از دیگ به قرابه طولانی شود تا بخار زودتر سرد شود و همچنین موقعی که دیگ می‌جوشد تقریبا تا یک متری آب در نی بالا می‌اید که چون به صورت مورب به بالا جهت دارد، آب بیش از این نمی‌تواند از نی بالا برود.

آیین گلاب گیری در کاشان

درپوش دیگ ظرف مسی گود داری با تسمه تنگ و دهانه گشادی است، که با آن در دیگ را می‌بندند. این درپوش به وسیله پیچ و مهره بر روی دهانه دیگ محکم می‌شود. برای این کار، درپوش را روی دهانه می‌گذارند و محور آهنی ضخیمی که دو انتهای آن قلاب مانند و در وسط آن میله‌ای در قالب پیچ و مهره پایین و بالا می‌رود، روی آن می‌گذارند و به دو سر محور زنجیری می‌اندازند که سر دیگر این زنجیرها به طرفین حلقه آهنی که در زیر لبه دهانه دیگ نصب شده، وصل هستند. پیچ یا میله محور را می‌چرخانند. در نتیجه سر پیچ که تخت و صاف است روی درپوش فشار می‌آورد و بر اثر کشش زنجیر طرفین، درپوش کاملا جفت و بسته می‌شود. معدود از افراد برای بستن در دیگ چند تخته سنگ سنگین را روی درپوش می‌گذارند که در گذشته عموما از این طریق استفاده می‌کرده‌اند.

آیین گلاب گیری در کاشان

ظروف شیشه ای بهترین وسیله نگهداری گلاب، می باشند که در اندازه‌های مختلف وبا ظرفیت های متفاوت استفاده می شوند . شیشه کپ، کتابی، نیزه‌ای یا فوتی از این جمله‌اند. قمصر به لحاظ این که مرکز اصلی گلاب‌گیری بوده، دارای کارخانه شیشه‌سازی نیز می باشد .

آیین گلاب گیری در کاشان

می توانید با رزرو هتل های کاشان از مسافر سلام از این آیین زیبا دیدن کنید .

اشتراک گذاری:

بیشترین تخفیف ها

بیشتر ...

مقالات مرتبط

آخرین دیدگاه‌ها

ثبت نظر شما
میزان رضایتمندی شما:
فلش/پیکان
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: