آشنایی با روستای وردیج ، معروف به روستای آدمهای سنگی

باز هم می خواهیم یکی دیگر از شاهکارهای زیبای خلقت ، که زاییده ی دست طبیعت است را به شما معرفی کنیم . در نزدیکی شهر تهران ، روستای کوچکی از توابع کن به نام وردیج وجود دارد که معروف است به روستای آدم های سنگی .

علت این نامگذاری وجود مجسمه هایی به شکل آدمک‌های سنگی است که در اثر فرسایش باد بروی سنگها خلق شده اند و دیدنی‌ترین تابلوی سنگتراشی طبیعت را به وجود آورده اند .

شاید اگر برای بار اول به آنجا بروید تصور کنید این صورتک‌های پر از حفره ، بازمانده‌های یک قلعه قدیمی هستند اما در واقع ، روال فرسایش بادی صخره‌های وردیج و هوازدگی بخشی از کوه‌های این منطقه ، یک نمونه عالی و کم نظیر از تغییرات بافت زمین را به وجود آورده است. اشکالی که بیش از هر چیز جمجمه ی انسان و بدن جانوران وحشی را برایتان تداعی خواهند کرد.

از جاذبه های دیگر این روستا می توان به آبشار لت مال اشاره نمود که همچون نامش تمثیلی از مالیده شدن آب روی سنگ‌ها است و قلل پهنه حصار که برای رسیدن به آن ، باید راه پلکانی قله لیچه را طی نمود و در جوار آن به زیارت بی‌بی زرین قمر نیز رفت .

 وردیج روستای آدمهای سنگی

وردیج روستای آدمهای سنگی

وردیج روستای آدمهای سنگی

وردیج روستای آدمهای سنگی

وردیج روستای آدمهای سنگی

وردیج روستای آدمهای سنگی

وردیج روستای آدمهای سنگی

اگر تصمیم سفر به این روستای زیبا را داشتید برای راحتی بیشتر می توانید رزرو هتل های تهران را از طریق سایت مسافر سلام انجام دهید .

اشتراک گذاری:

بیشترین تخفیف ها

بیشتر ...

آخرین دیدگاه‌ها

ثبت نظر شما
میزان رضایتمندی شما:
فلش/پیکان
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
  • شماره تماس شما:
  • نام و نام خانوادگی شما: